MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Fundacja Myśli Ekologicznej we współpracy ze Sponsorem konkursu – krakowskim oddziałem zakładu energetycznego EDF Polska S.A. zrealizowała już II edycję konkursu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

- Poprzez „Projekt: Zielony Staż” pragniemy dać szansę rozwoju oraz wdrożenia innowacyjnych projektów będących powiązaniem kreatywności młodych i przedsiębiorczych ludzi z doświadczeniem biznesu w ramach zrównoważonego rozwoju – mówi Anna Wolska, Koordynator Projektów Fundacji Myśli Ekologicznej.

W II edycji konkursu zadanie polegało na opracowaniu projektu nawiązującego do jednego z tematów określonych przez EDF (1. Budowa wizerunku firmy dbającej o środowisko naturalne w lokalnej społeczności; 2. Bioróżnorodność na terenie zakładu; 3. Ochrona środowiska – głównie wód i powietrza).

Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów – do Fundacji wpłynęło aż 115 koncepcji na proekologiczne projekty. W kolejnej części konkursu Uczestnicy wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Sponsora w jego siedzibie, które miały na celu wspomóc autorów projektów w ich opracowywaniu. Do 11 maja trwał etap przesyłania projektów konkursowych, które obecnie są poddawane weryfikacji i ocenie przez Komisję Konkursową. Do końca czerwca br. poznamy Zwycięzcę II edycji konkursu „Projekt: Zielony Staż”!

Na fundamencie dwóch edycji konkursu Fundacja Myśli Ekologicznej zbudowała skuteczną platformę wymiany proekologicznych pomysłów wspierających zasady zrównoważonego rozwoju, integrację ekologii i biznesu oraz technologie przyjazne środowisku.

Już wkrótce planowana jest III odsłona konkursu „Projekt: Zielony Staż”!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt