Wyszukiwarka studiów w PWSZ

Grupa kierunków
Podgrupa kierunków
Kierunek
Tryb studiów
Województwo
porównaj studia


8 czerwca 2015 r. PWSTE w Jarosławiu rozpoczyna rekrutację na bezpłatne studia stacjonarne i niestacjonarne. Nabór potrwa do 24.09.2015 r. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu jest największą na Podkarpaciu publiczną uczelnią zawodową.

W 5 instytutach PWSTE w Jarosławiu: Ekonomii i Zarządzania, Humanistycznym, Ochrony Zdrowia, Stosunków Międzynarodowych i Inżynierii Technicznej uczy się ok. 3600 studentów w systemie stacjonarnym (bezpłatnie) i niestacjonarnym.

Jarosławska PWSZ stawia na profesjonalizm w każdej dziedzinie. Przede wszystkim w zakresie kształcenia praktycznego, jest uczelnią nowoczesną, która dba o rozwój studentów i ich przyszłość.

Szkoła kształci w ramach 16 kierunków 3-letnich studiów licencjackich i 3,5-rocznych studiów inżynierskich. Oferta, to: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, europeistyka, filologia angielska, finanse i rachunkowość, kosmetologia, pedagogika, pielęgniarstwo, praca socjalna, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie, a także budownictwo, elektronika i telekomunikacja, geodezja i kartografia, informatyka, gospodarka przestrzenna.

Prowadzone są tu także dwuletnie uzupełniające studia magisterskie z zarządzania i pedagogiki stacjonarne (bezpłatne) i niestacjonarne.

Do Atutów studiów w PWSTE w Jarosławiu należą: bogata infrastruktura sportowa - nowoczesny i najbardziej malowniczy kampus na Podkarpaciu, czyli:

 • dwa akademiki
 • hala sportowa
 • siłownia
 • sala fitness
 • korty tenisowe
 • boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki
 • studio ćwiczeń rehabilitacyjno-rekreacyjnych
 • multimedialna biblioteka, która w ostatnim czasie uruchomiła usługę wekową, umożliwia dostęp do zasobów elektronicznych uczelni o dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

Zamieszczane na platformie e-biblioteki materiały takie, jak: książki, czasopisma, nagrania wykładów, a także archiwalia związane z regionem dostępne są on-line.

Usługa e-programy pozwala studentom na zdalne korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania inżynierskiego i ekonomicznego używanego w trakcie studiów. Mogą kontynuować prace nad projektami poza godzinami zajęć, gdyż mają stały dostęp do swoich plików.

Do dyspozycji studentów są wyposażone w sprzęt najnowszej generacji sale wykładowe, pracownie komputerowe i nowoczesne laboratoria. Studenci korzystają z Laboratorium Wytrzymałości Materiałów, Fizyki Budowli, Technologii Betonu, a także Laboratorium CISCO i ECDL oraz Laboratorium Chemicznego, jak również Kosmetologii Pielęgnacyjnej oraz Wizażu i Stylizacji. 

Uczelnia oferuje zagraniczne praktyki studenckie w Grecji, a także kursy i certyfikaty językowe z grupy TELC czy LCCI oraz certyfikaty informatyczne: ECDL, CISCO.

Można tu liczyć na szeroki pakiet stypendiów, będących zarówno formą pomocy socjalnej dla studentów w trudnej sytuacji materialnej, jak również wyróżnieniem za wyniki w nauce. Formy wsparcia, na które mogą liczyć nasi studenci, to: stypendium socjalne oraz stypendium Rektora dla najlepszych studentów, jak również stypendium specjalne dla niepełnosprawnych i jednorazowa zapomoga.

Do Jarosławia przyjeżdżają wykładowcy o najwyższych kwalifikacjach, reprezentujący AGH w Krakowie, Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytet Rzeszowski, dzięki czemu nasi studenci uzyskują profesjonalną wiedzę i najlepsze umiejętności.

W Jarosławiu dba się o kulturę - Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Słowianie” oraz Chór Akademicki „Appassionato”, a także Młodzieżowy Uniwersytet Biznesu i Uniwersytet Dziecięcy to formy studenckiej aktywności ważnej dla środowiska i dla rozwoju indywidualnych pasji. Do dyspozycji młodzieży jest także Akademickie Biuro Karier, Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Kultury Akademickiej oraz uczelniane radio i Centrum Dialogu Między Religiami i Narodami.

W trakcie studiów można zrobić kursy:

 • pilota wycieczek
 • kierownika wycieczek szkolnych
 • przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku
 • instruktażowy dla kierowników wypoczynku

Punkt Rekrutacyjny znajduje się w Bibliotece PWSTE w Jarosławiu
przy ul. Czarnieckiego 16
, jest czynny w godzinach: 8:00-18:00

Informacje szczegółowe o rekrutacji:

Telefon: 16 624 40 64

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.pwste.edu.pl/

15 lat PWSZ - historia sukcesu

8 maja Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych zorganizowała w Sali Kolumnowej Sejmu RP debatę podsumowującą dorobek i określającą perspektywy grupy zawodowych uczelni państwowych. Dyskusja 15 lat PWSZ: wygrane szanse - bariery rozwoju okazała się ważną okazją do refleksji o wymiarze gospodarczym i edukacyjnym.

Czytaj więcej...

Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe – uczelnie, które dają wiedzę i pracę

Prezentacja „Raportu 15-lecia PWSZ” oraz dyskusja o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed tymi uczelniami – to najważniejsze punkty programu dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP. Studenci i absolwenci PWSZ-ów, którzy wzięli udział w spotkaniu, to najlepsza reklama tych uczelni!

Czytaj więcej...

15 lecie PWSZ

W ciągu piętnastu lat państwowe wyższe szkoły zawodowe dowiodły, że można na tzw. prowincji zbudować uczelnię dobrze współdziałającą z miejscowym rynkiem pracy, na wysokim poziomie dydaktycznym, umiejętnie wyważającą proporcje między teorią a praktyką, a nawet z gotowym dorobkiem do utworzenia uczelni akademickiej.

Czytaj więcej...

Duma i wyzwania

Rozmowa z prof. dr hab. Józef Garbarczykiem, przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Wyższych Szkół Zawodowych (KRePSZ), rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

Bliżej gospodarki i ludzi

Państwowe wyższe szkoły zawodowe są mocno osadzone w środowisku gospodarczym i społecznym. Nic dziwnego – kształcą praktycznie, odpowiadając na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dlatego tak ważne dla nich są dobre kontakty z przedsiębiorcami. Wiele szkół przyłącza się do klastrów, jak np. uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Białej Podlaskiej czy Łomży, a nawet inicjuje ich powstawanie, jak PWSZ w Wałczu, czy Sulechowie.

Czytaj więcej...

Pomóc i dać szansę

Rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Woźnickim, prezesem Fundacji Rektorów Polskich

– Pierwsze państwowe wyższe szkoły zawodowe obchodzą jubileusz piętnastolecia. Jak zdaniem Pana Profesora wpisały się w najnowszą historię polskiego szkolnictwa wyższego?

Czytaj więcej...

Otwarci na świat

Jednym z kluczowych wskaźników, obrazujących stopień innowacyjności i otwarcia uczelni na nowe wyzwania, jest umiędzynarodowienie kształcenia.

Czytaj więcej...

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave