MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już 11-12 czerwca 2015 r. odbędzie się Wielki Finał Konkursu Diversity 2015, podczas którego rozegra się starcie zaprogramowanych przez licealistów robotów Mini Sumo. Na galę finałową zapraszamy 12 czerwca w godz. 10:00 – 13:00, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6 w Krakowie.

To już XIV Wielki Finał Konkursu Diversity zorganizowanego przez Motorola Solutions dla uczniów szkół średnich z całej Polski. W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać dwa zadania algorytmiczne, zaprojektować wygląd robota Mini-Sumo oraz zaprogramować go do walki. Następnie już wybrani zawodnicy przygotowali filmy prezentujące swój zespół, a także otrzymali robota by jak najlepiej przygotować go do walki. Ostatecznie w wielkim finale zmierzy się ze sobą  16 najlepszych mieszanych drużyn młodych programistów z całej Polski.

Głównym celem Diversity jest zainteresowanie uczniów, a w szczególności, dziewcząt naukami ścisłymi oraz zachęcanie ich do wybierania studiów związanych z technologiami informatycznymi. Konkurs ma także za zadanie promowanie współpracy w mieszanych zespołach projektowych, dlatego w składzie każdego zespołu biorącego w nim  udział znajduje się przynajmniej dwie dziewczynki. – „Z naszego doświadczania wynika, że współpraca w mieszanych teamach  jest bardziej efektywna, a różnorodność w zespole wpływa pozytywnie na atmosferę w pracy” – mówi Jan Mitkowski, starszy inżynier oprogramowania Motorola Solutions, koordynator konkursu Diversity i dodaje: – „poprzez konkurs chcemy także pokazać, że płeć nie ma znaczenia, a dziewczynki mogą być równie dobre w programowaniu i zawodzie informatyka jak chłopcy”.

 W trzynastu zorganizowanych do tej pory przez Motorola Solutions edycjach konkursu Diversity wzięło udział blisko 9000 uczestników z ponad 1000 szkół z całej Polski.

Zapraszamy na finałowe walki!

Harmonogram:

Piątek, 12.06.2015 r.

Finałowe rozgrywki:
Miejsce: Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6
Sale nr 0160, 0162, 0164, 016
Godz. 10:00 do 12:00/13:00

Ceremonia Rozdania Nagród
Miejsce: Wydział Matematyki i Informatyki UJ
Aula 0089
Godz.: 12:30- 16:00

Strona internetowa konkursu: www.diversity.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt