MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Instytut Monitorowania Mediów ogłosił wyniki badań na najbardziej opiniotwórcze media w czerwcu 2015 r. Perspektywy są liderem wśród miesięczników, przed Forbesem. Znaleźliśmy się też w  pierwszej piętnastce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, za Rzeczpospolitą, Gazetą Wyborczą, radiem RMF FM, ale przed Polityką!

Liderem najbardziej opiniotwórczym mediów został dziennik Rzeczpospolita, wyprzedzając Gazetę Wyborczą oraz radio RMF FM. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazła się także Rzeczpospolita, w związku z publikacjami na temat zmian w rządzie Ewy Kopacz, wyprzedzając Gazetę Wyborczą oraz Dziennik Gazetę Prawną.

Czołówkę najczęściej cytowanych tygodników otwiera Wprost, co związane było z nowymi publikacjami w sprawie afery podsłuchowej. Na kolejnych miejscach uplasował się Newsweek oraz Polityka.

Wśród stacji telewizyjnych, podobnie jak miesiąc wcześniej, dominowała telewizja TVN24, przesuwając na kolejne miejsca stację TVN oraz TVP Info.

RMF FM utrzymało pozycję dominującą wśród stacji radiowych, znacząco wyprzedzając konkurencję. Drugie miejsce przypadło Radiu Zet, a trzecie Radiu Kraków, które zwycięstwo w swojej kategorii zawdzięcza publikacji wypowiedzi prezydenta elekta Andrzeja Dudy na temat przyszłej kariery Beaty Szydło w roli premiera.

Badanie przeprowadzono na podstawie  4 755 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 do 30 czerwca 2015 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 4 824 razy razy (3 138 razy w prasie, 990 w telewizji i 696 w radio). Analiza obejmuje ponad 900 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne  i wybrane programy w rozgłośniach radiowych .

Instytut Monitorowania Mediów prowadzi badanie nieprzerwanie od września 2003 r. Raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” dostarcza informacji na temat liczby cytatów z mediów ukazujących się w innych mediach, z wyłączeniem agencji informacyjnych i przedruków. Instytut monitoruje ponad 1000 tytułów prasowych, niemal sto stacji radiowych i telewizyjnych oraz polskie zasoby internetu wraz z social media.

Źródło: Instytut Monitorowania Mediów

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt