MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

TUMULT! Teatr w muzeum to projekt, którego celem jest stworzenie sceny teatralnej adresowanej do młodego widza. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie zapraszają młodych ludzi do laboratorium, w którym zostaną poddane twórczej analizie takie tematy, jak społeczne wykluczenie, dyskryminacja oraz pamięć historyczna.

Czy to, co posiadamy i to, gdzie mieszkamy warunkuje to, kim jesteśmy? Czy bieda to stan konta, miejsce na mapie czy może sposób myślenia? Mówi się, że pieniądze nie dają szczęścia, ale czy ich brak go nie odbiera? Czy w naszym świecie i w naszym mieście „nie mieć” oznacza „nie być”? Tymi pytaniami zajmą się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach projektu TUMULT! Teatr w muzeum. Jego uczestnicy wymyślą i wyreżyserują własny spektakl, którego premiera odbędzie się 17 września 2015 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Będziemy szukać odpowiedzi na pytania o to, czym właściwie we współczesnej Warszawie jest bieda i co oznacza, jak o niej myślimy i mówimy, jakie przestrzenie, przedmioty, sytuacje, ludzi z nią kojarzymy. Będziemy przyglądać się współczesnemu kapitalizmowi, jako wirowi, który jednych wciąga, innych wypluwa. – mówi Dorota Ogrodzka, reżyserka spektaklu i prowadząca warsztaty.

TUMULT! Teatr w muzeum to projekt, którego uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnych  warsztatach oraz uczestniczyć w procesie powstawania spektakli. Poprzez nowoczesne formy warsztatów, eksperymentowanie z nowymi mediami, inspirowanie się najnowszymi zjawiskami popkultury, ale także sięganie do literackiej i teatralnej tradycji, pragniemy wspólnie z młodą publicznością budować nowy język teatru. Młodzi odbiorcy teatru to dla nas nie tylko widzowie, ale także ważni w dyskusji partnerzy. Dlatego też każdy z realizowanych spektakli będzie powstawał przy ich aktywnym udziale. Chcemy stworzyć autentyczną przestrzeń dyskusji z nimi wokół problemów dotykających nas wszystkich: społecznego wykluczenia, dyskryminacji oraz pamięci historycznej. Wierzymy, że szczery i autentyczny dialog jest niezbędnym fundamentem dla budowy otwartego i świadomego społeczeństwa – mówi Andrzej Pakuła – kurator projektu Tumult. Teatr w Muzeum.

Jeśli masz 16-24 lata i chcesz wziąć udział w  intensywnym, twórczym eksperymencie teatralnym, zapraszamy! Poszukujemy zarówno osób, które już mają doświadczenie teatralnej pracy, jak i tych, którzy nigdy tego jeszcze nie próbowali, ale czują, że chcieliby spróbować. Zespół młodych twórców będzie pracować nad tekstem, choreografią, scenografią i muzyką.

Zapraszamy na trzydniowe warsztaty, po których chętne i zdecydowane osoby zaprosimy do współtworzenia spektaklu. W przypadku zebrania dużej grupy części osób, po indywidualnych rozmowach i wspólnym namyśle z uczestnikami zaproponujemy pracę wokół tekstu, scenografii, zbierania materiału, tworzenia wizualizacji. Każda osoba biorąca udział w warsztatach znajdzie miejsce w procesie twórczym prowadzącym do powstania spektaklu.

Jeśli chcesz dołączyć, wypełnij formularz na stronie http://www.polin.pl/pl/formularz/tumult-teatr-w-muzeum

Pierwsze warsztaty odbędą się w dniach 22-24 sierpnia w godz. 10:00-19:00 (z przerwą). Kolejne – w dniach 25-31 sierpnia również w godz. 10:00-19:00. Terminy wrześniowych warsztatów pozostają do szczegółowego ustalenia z uczestnikami, ale będą odbywać się przede wszystkim popołudniami i w weekendy. Premiera i prezentacje spektaklu odbędą się w dniach 17-20 września w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Warsztaty i praca nad spektaklem będzie odbywać się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Teatrze Powszechnym im. Z. Hübnera w Warszawie

Kontakt: Natalia Andrzejewska, 22 47 10 314, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/738544416268914/

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt