MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dwie specjalne monety z okazji dwusetnej rocznicy Uniwersytetu Warszawskiego wyemituje w 2016 roku Narodowy Bank Polski. Obydwa krążki - pozłacany i posrebrzany - będzie można kupić już w lutym.

"Starania o wybicie monet Uniwersytet rozpoczął kilka miesięcy temu. NBP opublikował plan emisyjny na przyszły rok, w którym znalazły się uniwersyteckie krążki" - informuje Uniwersytet Warszawski.

Jedna moneta będzie pozłacana, o średnicy 27 milimetrów i będzie dostępna w urodzinowej cenie 200 zł. NBP wypuści dwa tysiące takich krążków. Druga będzie posrebrzana, o średnicy 32 milimetrów, a jej koszt wyniesie 10 zł. Do kupienia będzie dwadzieścia tysięcy tych monet.

Przygotowania do jubileuszu Uniwersytetu Warszawskiego trwają od 2013 roku. W lutym 2014 roku wybrano hasło wydarzenia – „Dwa stulecia. Dobry początek”, a na dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej został uruchomiony licznik, który odmierza czas do jubileuszu. Oficjalne obchody rozpocznie inauguracja roku akademickiego 2015/2016. Cały 2016 rok będą się odbywały wykłady, warsztaty i imprezy kulturalne dla szerokiej publiczności.

PAP - Nauka w Polsce

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt