MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już w październiku ruszają pierwsze w Polsce studia podyplomowe z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zajęcia odbywać się będą na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Nowatorski kierunek oparty jest na programie stworzonym przez ekspertów z firmy VS DATA oraz firm współpracujących.

Zapewnienie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni jest jednym z największych wyzwań stojących przed państwami, instytucjami publicznymi ale także przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność z wykorzystaniem sieci. Specjaliści potrafiący odpowiednio zabezpieczyć przepływ wrażliwych danych są dziś poszukiwani i niezwykle cenieni. Nowy kierunek na AMW ma przygotować fachowców, dzięki którym polska cyberprzestrzeń będzie dobrze chroniona.

- Niestety, dziś jest z tym bardzo różnie. Dowodem niech będzie chociażby najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli, według którego działania instytucji państwowych w zakresie cyberbezpieczeństwa są prowadzone w sposób rozproszony i bez spójnej wizji systemowej. Również firmy prywatne, prowadzące niekiedy bardzo skomplikowane operacje w sieci, cierpią na brak wykwalifikowanych kadr. Uruchomienie studiów z zakresu cyberbezpieczeństwa jest więc odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku oraz naszą cegiełką w dzieło budowania bezpieczeństwa kraju – mówi Witold Sobolewski, właściciel firmy VS DATA, pomysłodawca i opiekun studiów.

Podczas zajęć (potrwają przez dwa semestry) słuchacze otrzymają solidną dawkę wiedzy o sposobach ochrony systemów, infrastuktury teleinformatycznej oraz samych informacji. Będą je prowadzili praktycy z długoletnim doświadczeniem: certyfikowani specjaliści z zakresu informatyki śledczej i wymiaru sprawiedliwości, biegli sądowi oraz audytorzy. Program skoncentrowany jest na praktycznych aspektach bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zakłada dużą liczbę zajęć laboratoryjnych. 

- Stworzyliśmy kompleksowy system nauczania, który zapewnia zdobycie wiedzy niezbędnej do prowadzenia analiz śledczych. Uczymy, jak odpowiednio zabezpieczać systemy i urządzenia przed atakami. Chcemy, by słuchacze naszych studiów wraz z dyplomem otrzymywali konkretny, możliwy do natychmiastowego wykorzystania zasób wiedzy. Jestem przekonany, że dzięki temu będą oni niezwykle cennymi pracownikami dla setek firm i instytucji – dodaje Witold Sobolewski z VS DATA.

Kto powinien zainteresować się studiami na kierunku Cyberbezpieczeństwo? Przede wszystkim pracownicy administracji publicznej, organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Studia podyplowe to także idealna okazja do podniesienia kwalifikacji przez pracowników rozmaitych instytucji finansowych, gdzie ochrona danych jest absolutnym priorytetem.

- Oczywiście zapraszamy również wszystkich tych, którzy po prostu interesują się problematyką bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. To fascynujący temat; bardzo szybko rozwijająca się dziedzina wiedzy. Naprawdę warto! – puentuje Witold Sobolewski.

Cyberbezpieczeństwo to drugi autorski kierunek studiów stworzony przez ekspertów z VS DATA. Pierwszy, Informatyka śledcza, wdrożony rok temu we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, cieszył się ogromnym powodzeniem i zebrał bardzo pochlebne opinie. Będzie kontynuowany w nadchodzącym roku akademickim.

Więcej informacji: www.vsdata.pl/studia-podyplomowe-2

VS DATA s.c. jest obecna na rynku od ponad 11 lat. To lider profesjonalnego odzyskiwania danych i informatyki śledczej w Polsce północnej. Zajmuje się odzyskiwaniem danych ze wszystkich cyfrowych nośników informacji bez względu na rodzaj uszkodzenia i wykorzystywany system plików. Dysponuje własnym, specjalistycznym laboratorium, wyposażonym w najnowocześniejsze narzędzia umożliwiające szczegółową diagnozę oraz późniejsze bezpieczne odzyskanie danych.

Ekspertyzy z zakresu informatyki śledczej wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników, biegłych sądowych przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Wykorzystywany sprzęt i dedykowane oprogramowanie gwarantują wysoką wartość dowodową sporządzonych opinii.

W celu zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług, VS DATA jako jedyna firma w branży od 2007 roku, funkcjonuje w oparciu o procedury systemu zarządzania jakością  ISO 9001 oraz systemu bezpieczeństwa informacji ISO 27001. Dodatkowo posiada poświadczenie bezpieczeństwa ABW II stopnia. W 2014 i 2015 roku stworzyła dwa innowacyjne i  jedyne w Polsce kierunki studiów podyplomowych z zakresu informatyki śledczej oraz cyberbezpieczeństwa. 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt