MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

 

Edyta Lachowicz-Santos z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jako pierwszy Polak w historii, otrzymała nagrodę EAIE Rising Star. Odbierze ją podczas 27. dorocznej konferencji EAIE w Glasgow (15-18 września 2015 r.).

- „To wielki zaszczyt i przywilej być uznaną przez największą i najbardziej wpływową organizację zajmującą się internacjonalizacją szkolnictwa wyższego w Europie. Tym bardziej, że współpraca z uczelniami na całym świecie wymaga dużo energii, pasji i cierpliwości. Chociaż w mojej pracy takie wyróżnienia nigdy nie są celem, motywują mnie do dalszego działania.” – mówi Edyta Lachowicz-Santos.

Jak dodaje prof. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu tej uczelni – „o randze nagrody oraz o tym, jak bardzo jest cenna dla środowiska międzynarodowego, świadczy chociażby fakt, że uroczystości wręczania tych nagród odbywają się podczas największych na świecie konferencji z zakresu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego, organizowanych co roku w innym kraju i gromadzących ponad 5000 przedstawicieli i ekspertów uczelni wyższych oraz instytucji z całego świata zajmujących się tą tematyką.”

Nagrody EAIE przyznawane są instytucjom i osobom, które mają wybitne osiągnięcia i zasługi dla EAIE i internacjonalizacji szkolnictwa wyższego. Wysiłki tych osób służą jako przykład wysokiego poziomu doskonałości i profesjonalizmu, inspirują innych do działania na rzecz internacjonalizacji.

EAIE (European Association for International Education /Stowarzyszenie Edukacji Międzynarodowej/) to jedna z największych i najbardziej wpływowych na świecie organizacji zrzeszających specjalistów zajmujących się szeroko rozumianą internacjonalizacją szkolnictwa wyższego.

Edyta Lachowicz-Santos, kierownik Zespołu Promocji Zagranicznej w Biurze Promocji i Nowych Mediów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, od 16 lat zaangażowana jest w działania związane z procesem umiędzynarodowienia uczelni wyższych. W tym czasie koordynowała, a także brała udział w wielu międzynarodowych projektach obejmujących uczelnie, pracodawców i absolwentów. Była również zaangażowana w powstanie Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych SUN (Silesian Universities Network), jako Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zasiada w Radzie Konsorcjum.

W prace sieci EAIE zaangażowana jest od 2002 roku. Od 2012 roku jest jedynym reprezentantem Polski w grupie eksperckiej EMPLOI (Employability skills, graduate careers and international internships), a od 2014 roku wiceprzewodniczącym tej grupy. Brała czynny udział w wielu sesjach dorocznych konferencji EAIE, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, m.in. w Wiedniu (2003), Turynie (2004) oraz jako prowadząca sesje w Kopenhadze (2011), Dublinie (2012), Stambule (2013), także sesję otwierającą w ramach EMPLOI w Pradze (2014). Była również członkiem Zespołu Organizacyjnego II Forum dla Pracodawców (2nd University Employer Forum) w Stambule oraz współorganizuje także jego trzecią edycję, która odbędzie się podczas konferencji EAIE w Liverpoolu w 2016 roku. Edyta Lachowicz-Santos aktywnie działa w EAIE szerząc ideę internacjonalizacji w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto ma istotny wkład w pozyskiwanie danych do raportu EAIE Barometer z krajów słabiej reprezentowanych, m.in. Ukrainy czy Białorusi.

- „Uczelnie są najważniejszymi podmiotami w procesie podnoszenia poziomu umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego.” – mówi minister prof. Lena Kolarska-Bobińska. Nagroda EAIE Rising Star dla Edyty Lachowicz-Santos oraz jej zaangażowanie merytoryczne w sesje podczas dorocznych konferencji EAIE wpisuje się w określone przez MNiSW kierunki działań w obszarze promocji zagranicznej, zawarte w podpisanym przez szefową MNiSW w czerwcu br. Programie Umiędzynarodowienia Szkolnictwa Wyższego.

Więcej: http://www.eaie.org/blog/inspirational-leaders-the-2015-eaie-award-winners/

Kontakt:

Marek Kiczka - rzecznik prasowy;  +48 606 177 272; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LOGO Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – do pobrania

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt