Wyszukiwarka studiów w PWSZ

Grupa kierunków
Podgrupa kierunków
Kierunek
Tryb studiów
Województwo
porównaj studia


Trwa uzupełniająca rekrutacja na bezpłatne studia inżynierskie, licencjackie i magisterskie w PWSZ w Oświęcimiu. Nowością w tegorocznej ofercie są studia inżynierskie na kierunku INFORMATYKA oraz studia licencjackie na kierunku PRACA SOCJALNA. Na studiach II stopnia (tzw. magisterskich) od października 2015 r. będzie można również studiować na kierunkach: PIELĘGNIARSTWO i POLITOLOGIA.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu można studiować stacjonarnie i niestacjonarnie na studiach magisterskich, licencjackich i inżynierskich. Na studiach licencjackich do dyspozycji są:

 • NOWOŚĆ! PRACA SOCJALNA ze specjalnościami: praca socjalna z osobami starszymi; praca z cudzoziemcami, mniejszościami narodowymi i etnicznymi
 • FILOLOGIA ANGIELSKA ze specjalizacją nauczycielską, przekładoznawczą oraz lingwistyką korporacyjną
 • FILOLOGIA GERMAŃSKA z językiem angielskim (specjalizacja - lingwistyka korporacyjna niemiecko-angielska)
 • PEDAGOGIKA (specjalności wybierane od II roku: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, pedagogika opiekuńcza i rodziny; specjalizacje: mediacje rodzinne, opieka nad osobą starszą, resocjalizacja i profilaktyka systemowa, terapia pedagogiczna)
 • PIELĘGNIARSTWO - studia stacjonarne
 • POLITOLOGIA – (specjalności wybierane od II roku: media i prawa człowieka, polityka bezpieczeństwa)
 • WYCHOWANIE FIZYCZNE - instruktor rekreacji, wychowanie fizyczne w służbach mundurowych, zarządzanie w kulturze fizycznej
 • ZARZĄDZANIE (specjalności wybierane od II roku: zarządzanie administracją publiczną, zarządzanie finansami, zarządzanie jakością, zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii

Studia inżynierskie dotyczą kierunków:

 • NOWOŚĆ! INFORMATYKA - specjalność: informatyka w przedsiębiorstwie
 • ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI ze specjalnościami:
  - inżynier jakości
  - logistyka i transport w zarządzaniu produkcją
  - zarządzanie i inżynieria procesów chemicznych

W systemie studiów magisterskich oświęcimska PWSZ oferuje:

* NOWOŚĆ! PIELĘGNIARSTWO

 • POLITOLOGIA specjalności:
  - prawa człowieka
  - zarządzanie rozwojem lokalnym i regionalnym
  - bezpieczeństwo lokalne i regionalne
  - komunikowanie społeczne

Studia stacjonarne są nieodpłatne, natomiast opłaty za semestr na studiach niestacjonarnych wynoszą:
1650 zł studia licencjackie na kierunku Pedagogika
2000 zł studia licencjackie na pozostałych kierunkach
2100 zł studia inżynierskie (ZiP, Informatyka), studia drugiego stopnia (magisterskie) - Politologia
2500 zł studia drugiego stopnia (magisterskie) - Pielęgniarstwo.

Na wniosek studenta istnieje możliwość wniesienia opłaty w ratach.

Uczelnia ubiega się o uruchomienie kolejnych kierunków studiów: Finanse i rachunkowość, Dietetyka, Kosmetologia, Fizjoterapia, Mechatronika i Optometria.

Wszystkie informacje dotyczące naboru na studia w roku akademickim 2015/2016, znajdują się na stronie internetowej uczelni: www.uczelniaoswiecim.pl w dziale – KANDYDACI w lub pod banerem – REKRUTACJA.

Informacje dotyczące REKRUTACJI:
tel. 33/ 842-98-13 wew. 205 (w godz. 8.00-15.00)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15 lat PWSZ - historia sukcesu

8 maja Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych zorganizowała w Sali Kolumnowej Sejmu RP debatę podsumowującą dorobek i określającą perspektywy grupy zawodowych uczelni państwowych. Dyskusja 15 lat PWSZ: wygrane szanse - bariery rozwoju okazała się ważną okazją do refleksji o wymiarze gospodarczym i edukacyjnym.

Czytaj więcej...

Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe – uczelnie, które dają wiedzę i pracę

Prezentacja „Raportu 15-lecia PWSZ” oraz dyskusja o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed tymi uczelniami – to najważniejsze punkty programu dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP. Studenci i absolwenci PWSZ-ów, którzy wzięli udział w spotkaniu, to najlepsza reklama tych uczelni!

Czytaj więcej...

15 lecie PWSZ

W ciągu piętnastu lat państwowe wyższe szkoły zawodowe dowiodły, że można na tzw. prowincji zbudować uczelnię dobrze współdziałającą z miejscowym rynkiem pracy, na wysokim poziomie dydaktycznym, umiejętnie wyważającą proporcje między teorią a praktyką, a nawet z gotowym dorobkiem do utworzenia uczelni akademickiej.

Czytaj więcej...

Duma i wyzwania

Rozmowa z prof. dr hab. Józef Garbarczykiem, przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Wyższych Szkół Zawodowych (KRePSZ), rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

Bliżej gospodarki i ludzi

Państwowe wyższe szkoły zawodowe są mocno osadzone w środowisku gospodarczym i społecznym. Nic dziwnego – kształcą praktycznie, odpowiadając na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dlatego tak ważne dla nich są dobre kontakty z przedsiębiorcami. Wiele szkół przyłącza się do klastrów, jak np. uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Białej Podlaskiej czy Łomży, a nawet inicjuje ich powstawanie, jak PWSZ w Wałczu, czy Sulechowie.

Czytaj więcej...

Pomóc i dać szansę

Rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Woźnickim, prezesem Fundacji Rektorów Polskich

– Pierwsze państwowe wyższe szkoły zawodowe obchodzą jubileusz piętnastolecia. Jak zdaniem Pana Profesora wpisały się w najnowszą historię polskiego szkolnictwa wyższego?

Czytaj więcej...

Otwarci na świat

Jednym z kluczowych wskaźników, obrazujących stopień innowacyjności i otwarcia uczelni na nowe wyzwania, jest umiędzynarodowienie kształcenia.

Czytaj więcej...

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave