MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Trwają zapisy na drugą edycję konkursu wystąpień publicznych dla gimnazjalistów i licealistów z całego świata – EF Challenge 2016. Najbardziej inspirujące osoby polecą na Youth Leadership Forum w Rio de Janeiro, które odbędzie się w trakcie trwania letnich igrzysk olimpijskich. O swoich doświadczeniach opowiedziała polska finalistka poprzedniej edycji konkursu – Weronika Kiwak.

Udział w Youth Leadership Forum to wyróżnienie dla każdego młodego człowieka. Jak pokazuje przykład Weroniki Kiwak, Polki, która rok temu znalazła się w tym elitarnym gronie dzięki EF Challenge, z pewnością nie jest to cel nieosiągalny.

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by dzielić się swoimi pomysłami w grupie inspirujących młodych ludzi z całego świata? Możesz spełnić swoje marzenie, tak jak ja – jestem jedną z 23 finalistek pierwszej edycji EF Challenge. Co trzeba było zrobić, by znaleźć się na Youth Leadership Forum? Nagrać krótkie wideo po angielsku, z odpowiedzią na pytanie: jak języki otwierają świat? Potem, przekonać międzynarodowe jury, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem na młodego lidera. Na koniec wystarczyło wsiąść do samolotu i polecieć – mówi Weronika.

Co musisz wiedzieć o tegorocznej edycji?

W tym roku zasady są podobne, wideo musi jednak odpowiadać na pytanie: czy uważasz, że wszystko jest możliwe? (z ang. do you believe nothing is impossible?) Zwycięzcy zostaną zaproszeni na Youth Leadership Forum, które odbędzie się w Rio de Janeiro w sierpniu przyszłego roku.

Co moje doświadczenie ma wspólnego z tobą? Otóż wydaje mi się, że dużo, ponieważ właśnie ruszamy z drugą edycją EF Challenge, w której to właśnie Ty możesz reprezentować Polskę. Co powiesz na to, że spędzisz część swoich wakacji chłonąc wiedzę, której nie posiądziesz w żadnej szkole, będąc przy okazji z inspirującymi, bardzo aktywnymi, młodymi ludźmi z milionem pomysłów na minutę? Bo jeżeli ja mogłam to zrobić, to dlaczego nie Ty? Dlatego młody liderze, dąż do swoich celów, spełniaj marzenia, kształtuj swoje przywódcze zdolności i do zobaczenia w Rio – przekonuje Weronika.

Nagrody światowej klasy

Lista 20 uczniów, którzy przygotowali najlepsze wystąpienie zostanie ogłoszona 30 kwietnia 2016 roku. Osoby te zostaną zaproszone na Youth Leadership Forum w Rio de Janeiro. 10 kolejnych uczniów wygra dwutygodniowy zagraniczny kurs językowy, a 2 osoby kurs dla całej swojej klasy. Dodatkowo 10 nauczycieli wygra tygodniowy kurs nauczycielski w jednej ze szkół Education First lub weźmie udział w Youth Leadership Forum. Nagrodą pocieszenia będzie trzymiesięczny kurs języka angielskiego online – EF Englishtown, który otrzyma kolejnych 300 uczniów i nauczycieli.

Rejestracja

Nauczyciele i uczniowie mogą zarejestrować się za pośrednictwem strony www.ef.com/efchallenge. Osoby te otrzymają maila ze szczegółowymi instrukcjami jak napisać, nagrać i zgłosić wystąpienia. Powinny one zostać przesłane w formie wideo najpóźniej do 15 marca 2016 roku.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt