Wyszukiwarka studiów w PWSZ

Grupa kierunków
Podgrupa kierunków
Kierunek
Tryb studiów
Województwo
porównaj studia


 

Instytut Zarządzania i Inżynierii Produkcji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Oświęcimiu ZAPRAPRASZAJĄ NA
Uroczyste seminarium naukowo-techniczne „70 lat polskiej chemii w Oświęcimiu – problemy zarządzania oraz inżynierii produkcji”

27 października 2015 roku o godz. 930
w Auli Kazimierza Piechowskiego, Collegium sub Horologio
PWSZ Oświęcim, ul. M. Kolbego 8, poziom I - niebieski


PROGRAM:
8.30-9.30 - recepcja, rejestracja gości
9.30 – rozpoczęcie, powitanie Gości, wystąpienia Gości
10.00 – „Chemia w Oświęcimiu - 1945-2015” – referat okolicznościowy
10.40 - „Wokół zrównoważonego rozwoju i jego wpływu na inżynierię produkcji w przemyśle chemicznym” - prof. nadzw. dr hab. Jacek Klich, PWSZ Oświęcim
11.20 – „Współczesne trendy w technologii chemicznej”- prof. dr hab. inż. Krzysztof Pielichowski, Politechnika Krakowska
12.00 – „Kierunki rozwoju systemów informatycznych w zarządzaniu produkcją” - dr Marian Krupa, PWSZ Oświęcim
12.40 – „Współpraca nauki z przemysłem chemicznym – wyzwania i bariery” - dr inż. Adam Tarniowy, PWSZ Oświęcim
- 13.20 Podsumowanie i zakończenie - ok. 13.30 – lunch

Zapraszamy również na wystawę rocznicową w holu niebieskim
*** Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 23 października 2015 roku ***
tel. 33 843 06 17; faks 33 843 05 30
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15 lat PWSZ - historia sukcesu

8 maja Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych zorganizowała w Sali Kolumnowej Sejmu RP debatę podsumowującą dorobek i określającą perspektywy grupy zawodowych uczelni państwowych. Dyskusja 15 lat PWSZ: wygrane szanse - bariery rozwoju okazała się ważną okazją do refleksji o wymiarze gospodarczym i edukacyjnym.

Czytaj więcej...

Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe – uczelnie, które dają wiedzę i pracę

Prezentacja „Raportu 15-lecia PWSZ” oraz dyskusja o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed tymi uczelniami – to najważniejsze punkty programu dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP. Studenci i absolwenci PWSZ-ów, którzy wzięli udział w spotkaniu, to najlepsza reklama tych uczelni!

Czytaj więcej...

15 lecie PWSZ

W ciągu piętnastu lat państwowe wyższe szkoły zawodowe dowiodły, że można na tzw. prowincji zbudować uczelnię dobrze współdziałającą z miejscowym rynkiem pracy, na wysokim poziomie dydaktycznym, umiejętnie wyważającą proporcje między teorią a praktyką, a nawet z gotowym dorobkiem do utworzenia uczelni akademickiej.

Czytaj więcej...

Duma i wyzwania

Rozmowa z prof. dr hab. Józef Garbarczykiem, przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Wyższych Szkół Zawodowych (KRePSZ), rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

Bliżej gospodarki i ludzi

Państwowe wyższe szkoły zawodowe są mocno osadzone w środowisku gospodarczym i społecznym. Nic dziwnego – kształcą praktycznie, odpowiadając na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dlatego tak ważne dla nich są dobre kontakty z przedsiębiorcami. Wiele szkół przyłącza się do klastrów, jak np. uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Białej Podlaskiej czy Łomży, a nawet inicjuje ich powstawanie, jak PWSZ w Wałczu, czy Sulechowie.

Czytaj więcej...

Pomóc i dać szansę

Rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Woźnickim, prezesem Fundacji Rektorów Polskich

– Pierwsze państwowe wyższe szkoły zawodowe obchodzą jubileusz piętnastolecia. Jak zdaniem Pana Profesora wpisały się w najnowszą historię polskiego szkolnictwa wyższego?

Czytaj więcej...

Otwarci na świat

Jednym z kluczowych wskaźników, obrazujących stopień innowacyjności i otwarcia uczelni na nowe wyzwania, jest umiędzynarodowienie kształcenia.

Czytaj więcej...

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!