MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) otrzymała re-akredytację EQUIS, przyznawaną przez European Foundation for Management Development (EFMD) na najdłuższy możliwy do uzyskania okres pięciu lat. To czytelny sygnał dla interesariuszy, zwłaszcza dla studentów, że uczelnia spełnia wysokie standardy kształcenia opisane w międzynarodowych procedurach akredytacyjnych. 

Akredytacja EQUIS obejmuje całą instytucję edukacyjną. Uczelnia musi spełniać wysokie normy jakościowe w zakresie kształcenia i administracji, badań naukowych, umiędzynarodowienia, relacji z biznesem i przedsiębiorczości, aby otrzymać akredytację. Procedura re-akredytacji jest znana ze skrupulatności w audycie i ocenie wszystkich tych elementów. Zespół oceniających uczelnię ekspertów z innych szkół biznesowych i EFMD odwiedził ALK w kwietniu br. Na podstawie przeprowadzonego audytu organizacyjnego, rozmów z pracownikami, studentami, wykładowcami i absolwentami przygotował raport z rekomendacjami dla instytucji akredytującej. Ocena wypadła dobrze i na jej podstawie uczelnia utrzymała akredytację na kolejne 5 lat.   

Koźmiński to jedna z niespełna stu uczelni biznesowych (to ok. 1 % wszystkich szkół i kierunków biznesowych) na świecie, które zdobyły trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe: EQUIS (ALK od 1999 r.), AACSB (od 2011 r.) i AMBA (od 2008 r.). Żadna inna polska uczelnia nie może się pochwalić posiadaniem „triple crown accreditations”. Tu znajduje się lista wszystkich uczelni, które posiadają akredytację EQUIS.  

W związku z otrzymaniem re-akredytacji EQUIS prof. Witold Bielecki, rektor ALK powiedział: - Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania pełnej, pięcioletniej akredytacji EQUIS trzeci raz z rzędu. Od czasu, kiedy otrzymaliśmy EQUIS’a po raz pierwszy w 1999 r.,  działamy w oparciu o standardy, jakie wyznacza ta instytucja. Możemy się też wzorować na innych uczelniach biznesowych, bo w ramach współpracy z EFMD poznaliśmy dobre praktyki i zasady, jakie wdrażają inne uczelnie na świecie. Od tego czasu staliśmy się dojrzałą instytucją edukacyjną, ale odświeżanie akredytacji zawsze jest dla nas i naszych pracowników motywującym wyzwaniem

Akademia Leona Koźmińskiego to prywatna uczelnia biznesowa z siedzibą w Warszawie, utworzona w 1993 r. Prowadzi studia licencjackie, magisterskie i doktorskie w zakresie zarządzania, rachunkowości, socjologii, psychologii biznesu i prawa, a także realizuje programy na zamówienie i studia podyplomowe, w tym studia MBA i Executive MBA. Studiuje tu ponad 8000 osób, z czego większość stanowią Polacy, ale ¼ słuchaczy pochodzi z 64 różnych krajów. W międzynarodowych rankingach edukacyjnych Financial Times Koźmiński uzyskuje wysokie lokaty, które dają mu pozycję lidera kształcenia biznesowego w Europie Środkowej i Wschodniej   

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt