MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W Centrum Nauki Kopernik, na jubileuszowej Gali organizowanej przez NBP, spotkali się w końcu października nauczyciele i uczniowie tworzący Szkolne Kluby Przedsiębiorczości. IMPULS – konkurs przedsiębiorczych uczniów, nauczycieli i szkół już po raz dziesiąty wyłonił laureatów w ogólnopolskiej skali.

Idea szkolnych klubów przedsiębiorczości zrodziła się przed laty w Łodzi i stamtąd przywędrowała do Warszawy, stając się ogólnopolską inicjatywą pod mecenatem Narodowego Banku Polskiego. Dyrektor Dariusz Jadowski (Dep. Edukacji i Wydawnictw NBP) z dumą wspominał podczas gali X edycji Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS o potrojeniu na przestrzeni tych lat liczby szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych biorących udział we współzawodnictwie. – Dzisiaj nasz bilans mówi o 150 projektach realizowanych w ramach Klubu. Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom z całej Polski za wysiłek, pasję działania, tworzenie społeczności idei, która czerpie swoje pomysły z obszaru nauk społecznych, realizując je w oparciu o bardzo konkretną, ekonomiczną wiedzę.

O idei sensownego zaangażowania w życie lokalnych społeczności, o przedsiębiorczości jako idei ważnej społecznie mówili do zgromadzonych dostojni goście: prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP, dyr. Marianna Miszczuk z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Joanna Kluzik- Rostkowska, minister edukacji. Wielkie wrażenie na zgromadzonych zrobił krótki wykład prof. Łukasza Turskiego, przewodniczącego Rady Naukowej Centrum Nauki Kopernik. – Musimy się nauczyć COŚ robić, musimy dążyć do zrozumienia i do wpływania na przyszłość tego, co już jest. Wasza pasja, przedsiębiorczość, jest dobrym krokiem w tym kierunku. Profesor apelował o rozpoczęcie dyskusji o jakości nauki szkolnej, o konieczności sformułowania ważnych wyzwań, które trzeba stawiać przed uczniami i nauczycielami – przed szkołą.

- IMPULS to świetna idea, do której z przyjemnością jako liceum dołączyliśmy- powiedział nam Patryk Araszkiewicz, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości z renomowanego XIII LO w Szczecinie. – Jesteśmy jedną z nielicznych wielkomiejskich szkół ponadgimnazjalnych zauważonych w tym konkursie. Podziw należy się tym moim kolegom i uczniom, którzy pracują w małych środowiskach, często bez wsparcia merytorycznego. Jestem dumny, że 13-tka odniosła sukces mierzalny nie tylko wynikami matur i olimpiad, ale i działaniami w zakresie przedsiębiorczości. 

„Perspektywy” wiernie towarzyszą IMPULSOWI i z satysfakcją gratulują laureatom konkursu na najbardziej przedsiębiorczą szkołę, nauczyciela, przedsiębiorczych uczniów!

Przedstawiamy laureatów, zapowiadając oddanie im głosu na łamach naszego miesięcznika i portalu w najbliższych tygodniach.

Lista laureatów

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.