MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


W poniedziałek, 9 listopada o godz.19.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wykład prof. Michała Hellera pt. „Gdy przestrzeń była Bogiem. Nauka a nasz obraz świata”. Spotkanie poprowadzi redaktor Hanna Maria Giza. Wszyscy zainteresowani udziałem w wykładzie i dyskusji z profesorem mogą kierować swoje zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

– Przestrzeń, to scena, na której dzieją się procesy wszechświata (...) Ludzkie sprawy dzieją się w przestrzeni. Jeżeli Bóg ma interweniować w losy człowieka, to musi jakoś wejść w przestrzeń. Tymi słowami prof. Heller parafrazuje powiedzenie Platona, że „Bóg geometryzuje” i mówi, że „Bóg uprawia matematykę”. Być może odwołując się do przestrzeni euklidesowej, czyli „rozciągającej się do nieskończoności. A nieskończoność jest przymiotem Boga...” – próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak dzisiaj, w świecie rządzonym prawami nauki wyobrażać sobie działanie Boga?

Michał Heller – teolog, filozof przyrody, fizyk, kosmolog, badacz relacji pomiędzy nauką a wiarą, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. uhonorowany nagrodą Templetona w 2008 roku. Autor kilkudziesięciu książek, m.in. „Granice nauki”, „Filozofia kosmologii”, „Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu”, „Filozofia przypadku. Kosmiczna fuga z preludium i codą”.

Wykład prof. Michała Hellera pt. „Gdy przestrzeń była Bogiem. Nauka a nasz obraz świata” – 9 listopada (poniedziałek), godz.19.00, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie). Po zakończeniu wykładu odbędzie się dyskusja.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Imienne zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!