MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W dniach 21 – 23 października br., pod stałym hasłem „Warszawa – Technika wczoraj, dziś, jutro”, odbyły jubileuszowe, V Warszawskie Dni Techniki.

Warszawa jest siedzibą czołowych uczelni akademickich, wielu instytucji, stowarzyszeń i towarzystw naukowych. Przez lata była też siedzibą istotnych dla gospodarki kraju przedsiębiorstw, fabryk i zakładów produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze w swoim czasie środki produkcji oraz oferujące towary będące synonimem nowoczesności. Jest też przodującym miastem w zakresie techniki miejskiej, infrastruktury oraz rozwiązań technicznych służących nie tylko mieszkańcom miasta, ale także jego gościom. W Warszawie miały i mają swoje siedziby instytucje korzystające z najnowocześniejszych technologii w zakresie komunikacji społecznej oraz wielu innych usług, bez których trudno byłoby realizować jej stołeczne funkcje względem całego kraju.

Głównym adresatem Warszawskich Dni Techniki są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Po wykładach poświęconych m.in. technice telewizyjnej, wizjom telewizji nowej generacji, zbliżeniu medium i jego odbiorców, uczestnicy sesji poznali tajniki mini studia telewizyjnego, zorganizowanego przez POLSAT. Następnego dnia podczas rzeczywistych przygotowań do relacji z wydarzenia sportowego na stadionie CWKS Legia poznali pracę ekipy i wozu transmisyjnego.

Uczniowie zainteresowani techniką zwiedzili Instytut Mechaniki Precyzyjnej, gdzie zapoznali się z badaniami zabezpieczeń szaf pancernych, a na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej poznali zasady działania symulatora lotu śmigłowcem. W PCO S.A. przedstawiono projekt pn. „Żołnierz przyszłości”, a w Instytucie Lotnictwa - tunele aerodynamiczne.

Uczestnicy dni gościli także w Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie zapoznali się z wyposażeniem czołgów i samolotów,  z działalnością Przemysłowego Instytutu Motoryzacji oraz zwiedzili Stację Techniczno-Postojową stołecznego metra na Kabatach.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt