Wyszukiwarka studiów w PWSZ

Grupa kierunków
Podgrupa kierunków
Kierunek
Tryb studiów
Województwo
porównaj studia


Podpisane we wrześniu porozumienia owocują. PWSZ w Suwałkach odwiedzili uczniowie klasy 2a z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie. Nie bez przyczyny uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Transferu Technologii – klasa, która przyjechała ma lekcje z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym.

Co oznacza patronat PWSZ w Suwałkach nad wybraną klasą? Dzięki niemu uczniowie mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich naszych laboratoriów przedmiotowych oraz sprzętu specjalistycznego wysokiej klasy, który znajduje się w Centrum Transferu Technologii.

- Gratką dla osób przygotowujących się do matury będzie darmowe Pogotowie Maturalne, które z powodzeniem funkcjonuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach już od kilku lat – mówi Anna Poźniak, kanclerz PWSZ w Suwałkach. Przyszli maturzyści otrzymają dodatkowe lekcje z tych przedmiotów, które przysparzają im najwięcej trudności.

Licealiści z Augustowa w ramach patronatu przyjechali na zajęcia z mikrobiologii oraz chemii, które odbywały się w nowoczesnych laboratoriach Centrum Transferu Technologii.

6 listopada 2015 r. młodzież uczestniczyła w lekcji mikrobiologii, którą poprowadził dr n. med. Jarosław Kuczyński. Uczniowie z Augustowa poszerzyli swoją wiedzę z zakresu morfologii i fizjologii bakterii - samodzielnie założyli hodowlę bakterii, oglądali wyhodowane kolonie pod lupą, a następnie wykonali preparat barwiony techniką Grama i oglądali bakterie pod mikroskopem. – Augustowscy uczniowie pierwszy raz obserwowali pod mikroskopem gronkowce, paciorkowce i pałeczki bakterii – mówi dr Jarosław Kuczyński.

W tym czasie druga grupa uczniów miała zajęcia z chemii pod kierunkiem nauczycielki z I LO w Augustowie, mgr Wiesławy Borowskiej-Gulan. Podczas lekcji asystowały jej absolwentki I LO w Augustowie – mgr Aleksandra Balczun oraz mgr Anna Szyper – dziś pracownice Centrum Transferu Technologii. Uczniowie wykonywali doświadczenia dotyczące biochemii związków organicznych: cukrów, aminokwasów, białek i tłuszczów. 

Były to pierwsze zajęcia dla klas maturalnych, którym patronuje PWSZ w Suwałkach. Kolejne lekcje zaplanowane są na grudzień.

15 lat PWSZ - historia sukcesu

8 maja Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych zorganizowała w Sali Kolumnowej Sejmu RP debatę podsumowującą dorobek i określającą perspektywy grupy zawodowych uczelni państwowych. Dyskusja 15 lat PWSZ: wygrane szanse - bariery rozwoju okazała się ważną okazją do refleksji o wymiarze gospodarczym i edukacyjnym.

Czytaj więcej...

Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe – uczelnie, które dają wiedzę i pracę

Prezentacja „Raportu 15-lecia PWSZ” oraz dyskusja o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed tymi uczelniami – to najważniejsze punkty programu dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP. Studenci i absolwenci PWSZ-ów, którzy wzięli udział w spotkaniu, to najlepsza reklama tych uczelni!

Czytaj więcej...

15 lecie PWSZ

W ciągu piętnastu lat państwowe wyższe szkoły zawodowe dowiodły, że można na tzw. prowincji zbudować uczelnię dobrze współdziałającą z miejscowym rynkiem pracy, na wysokim poziomie dydaktycznym, umiejętnie wyważającą proporcje między teorią a praktyką, a nawet z gotowym dorobkiem do utworzenia uczelni akademickiej.

Czytaj więcej...

Duma i wyzwania

Rozmowa z prof. dr hab. Józef Garbarczykiem, przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Wyższych Szkół Zawodowych (KRePSZ), rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

Bliżej gospodarki i ludzi

Państwowe wyższe szkoły zawodowe są mocno osadzone w środowisku gospodarczym i społecznym. Nic dziwnego – kształcą praktycznie, odpowiadając na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dlatego tak ważne dla nich są dobre kontakty z przedsiębiorcami. Wiele szkół przyłącza się do klastrów, jak np. uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Białej Podlaskiej czy Łomży, a nawet inicjuje ich powstawanie, jak PWSZ w Wałczu, czy Sulechowie.

Czytaj więcej...

Pomóc i dać szansę

Rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Woźnickim, prezesem Fundacji Rektorów Polskich

– Pierwsze państwowe wyższe szkoły zawodowe obchodzą jubileusz piętnastolecia. Jak zdaniem Pana Profesora wpisały się w najnowszą historię polskiego szkolnictwa wyższego?

Czytaj więcej...

Otwarci na świat

Jednym z kluczowych wskaźników, obrazujących stopień innowacyjności i otwarcia uczelni na nowe wyzwania, jest umiędzynarodowienie kształcenia.

Czytaj więcej...

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave