MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już po raz ósmy najzdolniejsi uczniowie Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, kształcący się w zawodach technik energetyk i technik elektryk, zostali nagrodzeni stypendiami PGNiG TERMIKA SA. Uroczysta Gala wręczenia nagród obyła się w Centrum Konferencyjnym Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.

Stypendia dla uczniów szkół partnerskich PGNiG TERMIKA SA są przyznawane w ramach programu edukacyjnego Zagrzewamy do nauki, który wspiera rozwój młodych elektryków i energetyków m.in. poprzez warsztaty, praktyki zawodowe, wycieczki do zakładów firmy. W tegorocznej edycji nagrodzono aż 10 energetyków i 6 elektryków z klas trzecich i czwartych, którzy wyróżniają się wynikami w nauce.

– Doceniam to, że w dzisiejszych czasach, gdy ludzie stają się coraz bardziej bierni i nie podejmują nowych rozwijających działań, tym młodym uczniom „chce się chcieć”. Dziękuję im za zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i doświadczenia. – powiedział Marek Dec, Prezes Zarządu firmy PGNiG TERMIKA SA.

PGNiG TERMIKA SA we współpracy z partnerami – Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami oraz BFS Group tworzy program Zagrzewamy do nauki, by ułatwić ścieżkę zawodową uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy swoją przyszłość chcą związać z branżą energetyczną. Ponadto działania programowe mają na celu wsparcie dydaktyczne i merytoryczne szkół partnerskich, jak również promocję zawodów energetyka i elektryka. – Jesteśmy przykładem owocnej współpracy biznesu z edukacją i mamy nadzieję, że nasze dotychczasowe działania w zakresie poprawy kształcenia zawodowego w województwie mazowieckim będą impulsem do dalszych zmian, zarówno w obszarze lokalnego biznesu, jak i w ujęciu systemowym. – powiedziała Hanna Ratajczyk, kierownik programu Zagrzewamy do nauki.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie otrzymali czeki stypendialne z rąk dyrektora Zakładu Ec Żerań i Źródła Lokalne – Jacka Śliwczyńskiego. Stypendystom Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu nagrody wręczył dyrektor Zakładu EC Siekierki i C Kawęczyn – Stefan Zaraś.

Program edukacyjny Zagrzewamy do nauki realizowany jest od 2009 roku. Jego celem jest promocja zawodu technik energetyk i technik elektryk, pozyskanie wykwalifikowanych pracowników oraz wsparcie edukacyjne i finansowe szkół partnerskich oraz najzdolniejszych uczniów. Organizatorem programu jest PGNiG TERMIKA przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i BFS Group.

Wszystkie aktualne informacje na temat wydarzeń programu publikowane są na stronie internetowej www.ZagrzewamyDoNauki.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt