MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

To jedyny konkurs tego typu w Polsce, który pozwala uczniom wcielić się w rolę uczestników procesu: stron, profesjonalnych pełnomocników i świadków. Podczas symulacji procesowych, rozgrywających się w specjalnie zaadaptowanych salach, będziecie mieć niepowtarzalną okazję, by zaprezentować wiedzę na temat przepisów prawa, wykazać się sztuką argumentacji i szybkością reakcji, słowem tym, co cechuje każdego dobrego prawnika.

Każdy krok podjęty przez poszczególne strony będzie surowo oceniany przez składy sędziowskie. W ławach zasiądą m.in. adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, mediatorzy i wykładowcy uniwersyteccy. Ocenie podlegać będą zarówno merytoryczność wypowiedzi, jak i zachowanie na sali sądowej, w tym umiejętność radzenia sobie ze stresem. A gra warta jest świeczki! Na zwycięzców czekają bowiem atrakcyjne nagrody: od specjalistycznej literatury prawniczej po warsztaty w renomowanych kancelariach, także międzynarodowych.

Zmagania uczestników poprzedzone zostaną wykładem inauguracyjnym, który odbędzie się 12 stycznia 2016 r. w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zaznajomi on uczestników nie tylko z regułami rządzącymi postępowaniem przed sądem powszechnym, ale także da wskazówki niezbędne do rozwiązania kazusu, który w najbliższym czasie pojawi się na stronie www.konkurssprzeciw.pl. Jego rozstrzygnięcie, a także nadesłanie organizatorom poprawnej odpowiedzi jest pierwszym etapem konkursu. Wyłonione w ten sposób 6-osobowe składy z poszczególnych szkół, zaprosimy następnie do wzięcia udziału w symulacjach półfinałowych.

Śledźcie bacznie nasz fanpage facebookowy www.facebook.com/konkurssprzeciw i stronę internetową www.konkurssprzeciw.pl. Tam też wkrótce pojawi się regulamin oraz kazus konkursowy i kto wie…. Może mała podpowiedź, która pomoże Wam w trudnej walce z przepisami prawa?

Nie czekaj! Już dziś pomyśl o swojej przyszłości i … zgłoś Sprzeciw!

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt