MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


W 1051 szkołach z całej Polski przeprowadzono 3 grudnia br. pierwszy etap XI edycji Olimpiady. Zadaniem dla ponad 17,5 tys. młodych pasjonatów przedsiębiorczości było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Już 2 godziny po zawodach mogli przekonać się jak im poszło w tym roku – na stronie olimpiady opublikowano klucz odpowiedzi do testu. Do drugiego etapu przyjętych zostanie 1250 najlepszych zawodników. Dzięki specjalnemu systemowi komputerowemu wstępne wyniki w skali całego kraju poznamy już 8 grudnia.

Uczestnicy XI edycji Olimpiady rywalizują o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych, a także o atrakcyjne nagrody rzeczowe. 3 grudnia br. zawodnicy przystąpili do pierwszego etapu eliminacji. Test zawodów szkolnych składał się z 50 pytań, a ich prawidłowe rozwiązanie wymagało nie tylko wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, ale także znajomości zagadnień z hasła zmiennego „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność” oraz dobrej orientacji w bieżących wydarzeniach świata gospodarki i biznesu.

Dzięki systemowi elektronicznych protokołów szacunkowe progi punktowe pozwalające na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu będą znane już 8 grudnia, czyli w ciągu 5 dni od dnia zawodów. Umożliwi to uczniom już teraz oszacowanie z dużym prawdopodobieństwem ich szans na awans do etapu okręgowego i wcześniejsze rozpoczęcie nauki. Wyniki ostateczne znane będą na początku stycznia przyszłego roku.

Do eliminacji okręgowych zakwalifikowanych zostanie łącznie 1250 osób. 3 marca 2016 r. rywalizować będą one o 50 miejsc w finale zawodów.

Z testem eliminacji szkolnych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie będą mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach, pracach grupowych oraz pisaniu eseju.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!