REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Dr Bianka Siwińska, dyrektor wykonawcza Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", wybrana została w skład zarządu Academic Cooperation Association (ACA), elitarnego stowarzyszenia narodowych organizacji promujących szkolnictwo wyższe w kontekście międzynarodowym.

Członkami Academic Cooperation Association są 23 wyspecjalizowane narodowe organizacje promujące za granicą szkolnictwo wyższe swoich krajów. Są wśród nich między innymi: DAAD (Niemcy), British Council (Wielka Brytania), CampusFrance (Francja), EP-Nuffic (Holandia) i Institiute of International Education (USA). Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" jest członkiem ACA od 2008 roku. Siedziba ACA znajduje się w Brukseli.

Prezydentem ACA jest prof. Sijbolt Noorda, stojący zarazem na czele Magna Charta Observatory w Bolonii, były rektor Uniwersytetu w Amsterdamie i były przewodniczący Stowarzyszenia Holenderskich Uniwersytetów (odpowiednika KRASP). Podczas obrad w Brukseli na wiceprezydenta ACA wybrano Stefana Zotti, dyrektora generalnego Austriackiej Służby Akademickiej (OeAD). Bianka Siwińska z Perspektyw, Anette Pieper z DAAD i Piet van Hove z Flanders Knowledge Area zostali wybrani na członków zarządu ACA.

ACA ściśle wspólpracuje z European University Association (EUA), a poprzedni szef ACA, prof. Rolf Tarrach jest obecnie prezydentem EUA. Prof. Wiesław Banyś, przewodniczący KRASP, jest członkiem zarządu EUA.

Dr Bianka Siwińska jest koordynatorką prowadzonego wspólnie przez Perspektywy i KRASP programu "Study in Poland". Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, w Berlinie na Humboldt Universitat i na Freie Universitat oraz na Columbia University w Nowym Jorku. Prowadziła badania w Norwegian Institute for Studies in Research, Innovation and Higher Education (NIFU-STEP) w Oslo. Autorka "Education goes global. Strategie internacjonalizacji szkolnictwa wyższego" (pierwszej w Polsce książki na temat umiędzynarodowienia edukacji) oraz monografii "Uniwersytet ponad granicami. Internacjonalizacja szkolnictwa wyższego w Polsce i Niemczech". W 2013 roku obroniła w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego pracę doktorską z zakresu polityki edukacyjnej w obszarze internacjonalizacji szkolnictwa wyższego.

W ramach Fundacji Edukacyjnej Perspektywy prowadzi projekty związane z promocją STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród kobiet. W 2015 r. została powołana przez Bank Światowy jako ekspert do prowadzenia, w ramach Higher Education Project,  działań wspierających reformy w sektorze szkolnictwa wyższego w Tadżykistanie.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!