Partner Rankingu
mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.

Budujemy przyszłość

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza to najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce. Już od 65 lat tutejsi naukowcy – łącząc tradycję z nowoczesnością – budują przyszłość. Na 6 wydziałach jest 25 kierunków studiów. na uczelni, Pod opieką blisko 800 nauczycieli akademickich, kształci się prawie 17 tys. studentów.

Dyplom Politechniki Rzeszowskiej otwiera absolwentom drzwi najlepszych firm oraz przedsiębiorstw w kraju i za granicą. Absolwenci uczelni bardzo dobrze radzą sobie na wymagającym rynku pracy, wielu z nich podejmuje zatrudnienie jeszcze podczas studiów. Wykształcenie, które można zdobyć w Politechnice Rzeszowskiej, jest od lat bardzo cenione przez pracodawców, zarówno w regionie, w kraju, jak i za granicą. Absolwenci uczelni robią błyskotliwe kariery zawodowe, piastują kierownicze stanowiska w wielu renomowanych przedsiębiorstwach. Jest to praktyczny dowód wysokiej jakości kształcenia w Politechnice Rzeszowskiej. Znajdują zatrudnienie w najlepszych firmach i przedsiębiorstwach w kraju i za granicą, gdyż cieszą się bardzo dobrą opinią i wysokim uznaniem wśród pracodawców.

Politechnika Rzeszowska, jako jedyna w kraju, od 1976 roku prowadzi na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa kształcenie pilotów lotnictwa cywilnego. Absolwenci otrzymują, oprócz tytułu zawodowego magistra inżyniera (lub inżyniera) mechanika specjalności lotnictwo, także licencję pilota samolotowego zawodowego CPL z uprawnieniami do wykonywania lotów według wskazań przyrządów (IR) oraz na samolotach wielosilnikowych (ME). Zajęcia z lotnictwa odbywają się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce, a przygotowanie szybowcowe w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.

Dodatkowym atutem uczelni jest jej doskonała lokalizacja na terenie stolicy województwa podkarpackiego – Rzeszowa. Bardzo dobra baza lokalowa, nowoczesne zaplecze laboratoryjne i aparaturowe oraz znakomita kadra – to jedne z największych zalet uczelni. W niewielkiej odległości od budynków dydaktycznych i naukowych może wygodnie zamieszkać ponad 2,5 tys. studentów.

Uczelnia zapewnia nowoczesną bazę naukowo-dydaktyczną z laboratoriami wyposażonymi w najnowocześniejszą aparaturę, liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz niepowtarzalną atmosferę studiowania.

To tu powstał – uhonorowany I. miejscem na prestiżowych amerykańskich zawodach „University Rover Challenge” – łazik marsjański Legendary III, utytułowany na zawodach, Air Cargo Challenge 2015” bezzałogowy EUROLlFTER, wyścigowy bolid, który w 2015 r. po raz pierwszy wystartował na międzynarodowych zawodach „Formuła Student” w Silverstone, słynny „kontroler twarzy” (Face Controller) – aplikacja wspierająca posługiwanie się komputerem przez osoby niewidome (projekt dotarł do światowego finału konkursu technologicznego „Imagine Cup”), unikatowy model Boeinga 767 z klocków Lego i stąd – na wysokość 27 m! – wysłany został balon stratosferyczny.

Zarówno studenci, jak i naukowcy wykazują dużą kreatywność w zakresie swoich dyscyplin naukowych. Na Politechnice został opracowywany manipulator chirurgiczny, tzw. BlinkMouse – aplikacja umożliwiająca obsługę komputera osobom sparaliżowanym a także unikatowy wózek m.in. dla osób niepełnosprawnych oraz poligon wyładowań atmosferycznych.