MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


25 lat Rankingu Liceów Warszawskich oraz sukcesy i wyzwania stołecznej edukacji w następnym ćwierćwieczu to temat uroczystej otwartej sesja Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy, która odbyła się 26 lutego w ramach XXV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016.

Z tej okazji Perspektywy przygotowały Ranking 25-lecia, który wskazuje licea, które osiągnęły najlepsze wyniki w kolejnych edycjach Rankingu Liceów Warszawskich od roku 1992.

Ranking Liceów Warszawskich

- XXV Ranking Liceów Warszawskich to znakomita okazja do podsumowań – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca polskich rankingów edukacyjnych (spośród których ranking warszawski był pierwszy i stał się wzorem metodologicznym dla kolejnych). - Postanowiliśmy wskazać 25 najlepszych stołecznych liceów, czyli takich, które zajmowały najwyższe pozycje w minionym ćwierćwieczu. Ranking 25-lecia Liceów Warszawskich powstał w ten sposób, że dla każdej szkoły wyliczyliśmy jej średnią pozycję w tym okresie (w przypadku kilku młodych liceów, które nie były na początku lat 90. uwzględniane w rankingu, lat tych nie braliśmy oczywiście pod uwagę przy wyliczaniu średniej). Wskaźnik rankingowy został unormowany do 100, gdzie najlepsza szkoła uzyskała 100,  a wyniki kolejnych szkół są odniesieniem do wyniku lidera.
 
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nagrodziła najlepsze stołeczne licea, uhonorowane zostały także technika, które znalazły się w czołówce pierwszego Rankingu Techników Warszawskich, opracowanego przez Perspektywy. Miasto stawia na rozwój szkolnictwa zawodowego, które przyciąga coraz więcej młodych ludzi, nie tylko ze stolicy, ale także z wielu mazowieckich powiatów.

Najlepszym szkołom pogratulowali także rektorzy stołecznych uczelni akademickich, którzy wręczyli dyplomy tym liceom, które w minionym ćwierćwieczu dostarczyły im najlepszych kandydatów.

Sesja była także okazją do dyskusji „Następne 25 lat warszawskiej edukacji”. Wzięły w niej udział władze miasta, rektorzy stołecznych uczelni, naukowcy, dyrektorzy najlepszych szkół, samorządowcy. Udostępniamy interesujące wystąpienie Roberta Firmhofera, dyrektora Centrum Nauki Kopernik.

Fot. Krzysztof Wojciewski

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt