MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Gdy entuzjazm spotyka się z doświadczeniem, efekty mogą przerosnąć nasze oczekiwania. 22 lutego w siedzibie CMS Cameron McKenna, na 28 piętrze Warsaw Financial Centre, mentorki Girls go start up! Academy spotkały się po raz pierwszy ze swoimi podopiecznymi. Wygląda na to, że zaiskrzyło! 50 Pań będzie wspólnie zmieniać świat:)

- Girls go start-up! Academy to pierwszy taki projekt w Polsce skierowany stricte do kobiet – powiedziała dr Bianka Siwińska podczas inauguracji tego przedsięwzięcia, kolejnego w portfolio Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. - Kobiecych start-upów jest mniej, mają krótszą „przeżywalność”, trudniej im znaleźć inwestorów. Chcemy to zmienić, oferując dziewczynom i kobietom wsparcie doświadczonych, otwartych na pomysły mentorek.

A pomysły są fantastyczne i oryginalne. W czasie tzw. elevator speech (prezentacji pomysłu, która nie powinna trwać dłużej niż jazda winą z prezesem, czyli 30 sekund), mentees (mentorowane) zaskoczyły swoją kreatywnością i poziomem ambicji. Wszystkie działania dotyczą obszaru nauki i technologii, ale znalazły się wśród nich i kosmetyki na bazie drożdży, i chroniące środowisko otoczki do nawozów, i nośnik do transportu toksycznych leków przeciwnowotworowych, i elektryczne pojazdy, i aplikacja ułatwiająca zakupy w Internecie, i laboratorium architektury 60+. Największe brawa dostała jednak Natalia Lipka, która chce stworzyć buty ze zmieniającą się wysokością obcasów. To coś, co każda zabiegana bizneswoman powinna mieć... na nogach.

- Ten program pozwala mi być wśród ludzi z głową pełną pomysłów, z wizją na siebie – powiedziała mentorka Lidia Grzegorczyk, CEO SmartFUSE. – Czerpię radość z tego, że mogę takie dziewczyny wspierać i wiem, że wszystko, co z siebie dam w tym projekcie, wróci do mnie. To pozytywnie napędza do działania.

Klaudia Gębala z II LO w Szczecinie jest jedną z najmłodszych uczestniczek projektu, ma zaledwie 19 lat i dopiero w tym roku będzie zdawać maturę. Zamierza studiować medycynę. Jak mówi, zajmuje się działalnością badawczą od gimnazjum. Chce pracować nad innowacjami biomedycznymi i cieszy się, że jej mentorka - Edyta Kocyk - przeszła podobną drogę. – Wierzę, że z jej pomocą dam radę – mówi Klaudia.

- Ambasada USA wspiera wzmacnianie kobiet i innowacje, zatem ten projekt doskonale wpisuje się w nasze działania – powiedziała podczas inauguracji Małgorzata Dzielak reprezentująca ambasadę. – Jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów działania tej akademii.

Współorganizatorem Akademii jest Stowarzyszenie TOP500 Innovators, a partnerami: Google, kancelaria CMS, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Patentowy RP i KPK.

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt