MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Prezentacje uczelni z Polski i zagranicy, spotkania z ekspertami OKE, warsztaty kariery, uroczysty finał 25. Rankingu Liceów Warszawskich i gala konkursu „Genius Universitatis” – to i znacznie więcej, wydarzyło się podczas XXV Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2016.

Przez dwa dni dostojne sale Pałacu Kultury i Nauki wypełniał tłum młodzieży z Warszawy, województwa mazowieckiego i województw ościennych. Było co zwiedzać: ponad 100 wystawców z Polski i zagranicy prezentowało swoją ofertę podczas Salonu. Było też w czym uczestniczyć: w tym roku program imprezy był wyjątkowo bogaty i przyciągnął prawdziwe tłumy!

Tradycyjnie i tłoczno było na spotkaniach na temat matury 2016, prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Największą frekwencję odgotowaliśmy  - jakże by inaczej – na prezentacji na temat egzaminu z matematyki, ale spotkania poświęcone innym przedmiotom także cieszyły się duża popularnością. Dziękujemy ekspertom OKE w Warszawie za ich niezmienną cierpliwość i chęć pomocy maturzystom!

Duże „wzięcie” miały także warsztaty, podczas których można było dowiedzieć się, jak zaplanować swoją karierę, osiągnąć sukces na egzaminach, wybrać interesujący zawód. Zainteresowaniem cieszyły się również prezentacje warszawskich uczelni akademickich oraz spotkania poświęcone studiom za granicą: w USA, Australii, Anglii, Niemczech.

W sobotę 27 lutego w Sali Mickiewicza odbyła się debata „Problemy i perspektywy rozwoju edukakacji i szkolnictwa wyższego na Mazowszu” patronat nad dyskusją objął marszałek województwa, Adam Struzik.

„25 lat – dobry początek”

Tegoroczny Salon otworzyła niezwykle miła i podniosła uroczystość ogłoszenia wyników Rankingu 25-lecia Liceów Warszawskich na forum specjalnej otwartej sesji Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy, z udziałem znakomitych gości: prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodniczącej Rady m.st. Warszawy Ewy Masny-Askanas, przewodniczącej Komisji Edukacji i Rodziny Małgorzaty Żuber-Zielicz, wiceprezydentów: Włodzimierza Paszyńskiego i Jacka Olszewskiego, przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich prof. Marka Krawczyka, dyrektor OKE w Warszawie Anny Frenkiel, wicekuratora oświaty Alberta Stommy i - pomysłodawcy rankingu - Waldemara Siwińskiego, prezesa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Jak podkreślił Waldemar Siwiński, Ranking Liceów Warszawskich to brylant w koronie Perspektyw, ranking, który stał się metodologicznym wzorcem dla kolejnych.

– Trawestując jubileuszowe hasło Uniwersytetu Warszawskiego „200 lat. Dobry początek”, można powiedzieć: 25 lat to dobry początek - stwierdził. Podczas uroczystości dyrektorzy 25 liceów sklasyfikowanych w Rankingu 25-lecia otrzymali od Miasta pamiątkowe tarcze do umieszczenia na budynku szkoły.

Po raz pierwszy ogłoszono także wyniki Rankingu Techników Warszawskich. Zwyciężyło  w nim Technikum Mechatroniczne nr 1, którym kieruje Sławomir Kasprzak.

Rektorzy i prorektorzy warszawskich uczelni akademickich nagrodzili swoje „szkoły 25-lecia”. W drugiej części spotkania w sali Rady Miasta odbyła się debata poświęcona 25 latom warszawskiej edukacji i oświaty, a także wyzwaniom na kolejne ćwierćwiecze.

Genius Universitatis po raz piąty

Skromny jubileusz konkursu na kreatywna kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej najlepiej uczcili uczestnicy, nadsyłając rekordową liczbę zgłoszeń – jury oceniło 170 projektów z 50 uczelni. Najlepsi otrzymali statuetki i dyplomy, a gratulacje złożyli im: jurorka Katarzyna Dragovic, prof. Marek Krawczyk, przewodniczący KRUW i prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński. Podczas towarzyszącego gali seminarium, najnowsze trendy w komunikacji z pokoleniem millenialsów przedstawiła ceniona ekspertka branży interaktywnej Gosia Skorwider. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu Genius Universitatis 2016.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w XXV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2016 i – już we wrześniu tego roku - zapraszamy na jubileuszowy X Salon Maturzystów 2016!

Fot. Piotr Pazdyka, Warszawska Szkoła Reklamy

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt