MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Pokazy pirotechniczne i pożarnicze, symulacje ataku na konwój więzienny z niebezpiecznym przestępcą i zatrzymania przemytnika, pokazy musztry paradnej, dawnego umundurowania policyjnego, prezentacje psów, specjalistycznego sprzętu służb mundurowych oraz konkursy, quizy, turnieje. Tak zapowiada się III Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Impreza organizowana przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji odbędzie się w najbliższy czwartek 10 marca 2016 r. w rzeszowskim kampusie Uczelni.

Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego to impreza cykliczna organizowana przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W dwóch poprzednich edycjach Święta łącznie uczestniczyło blisko 6000 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad 2000 studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia i Małopolski.

Podczas III Podkarpackiego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego na odwiedzających będzie czekać wiele atrakcji. Całość rozpocznie o godzinie 10:00 Koncert orkiestry 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Od godziny 11:30 zobaczyć będzie można m.in. symulowany atak na konwój z niebezpiecznym przestępcą oraz symulowane zatrzymanie przemytnika. W programie znalazły się także pokazy pirotechniczne – detonacja ładunku wybuchowego, pokaz gaszenia płonącego tłuszczu, musztry paradnej i dawnego umundurowania policyjnego.

Na uczestników Święta czekać będą również prezentacja psów służbowych pracujących w różnych służbach mundurowych, pokazy resuscytacji, udzielania pierwszej pomocy i działania alkogogli. Ponadto w programie znalazły się także badania na wariografie, zajęcia na torze sprawnościowym, symulowane oględziny miejsca zdarzenia kryminalnego oraz pokaz technik obezwładniania. Na uczestników III Podkarpackiego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego czekać będą także konkursy, quizy, turnieje, gorąca grochówka wojskowa i wiele innych atrakcji tematycznych.

W programie znalazła się też test wiedzy o bezpieczeństwie wewnętrznym z nagrodami, zorganizowany zostanie także tematyczny panel dyskusyjny pt. „Służby mundurowe - historia a współczesność” i wystawa fotograficzna „Służba Celna w obiektywie”. Obok licznie reprezentowanych podkarpackich służb mundurowych i innych podmiotów ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, na Święcie gościć będziemy także m.in. przedstawicieli ABW oraz Komendanta Głównego Policji, którzy przybliżą uczestnikom specyfikę tych formacji mundurowych.

Na parkingu przed budynkiem głównym WSPiA zobaczyć będzie można prezentacje wyposażenia służb mundurowych. Komenda Wojewódzka Policji zaprezentuje m.in. robota pirotechnicznego, Busa Prewencyjnego oraz konie i psy służbowe. Swoje pojazdy specjalistyczne zaprezentuje Państwowa Straż Pożarna, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Służba Celna, Służba Więzienna, WITD i Straż Miejska w Rzeszowie. Dodatkowo zobaczyć będzie można Mobilne Centrum Monitoringu Straży Ochrony Kolei oraz symulator zderzeń, symulator jazdy 3D, drony i urządzenie e-SURV Żandarmerii Wojskowej.

Z kolei w hali sportowej WSPiA swoje stoiska zaprezentują m.in. Służba Więzienna, Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Policja, Służba Celna, Żandarmeria Wojskowa, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, Inspekcja Transportu Drogowego, SOK oraz Jednostka Strzelecka „Strzelec”.

Podczas III Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego zorganizowane zostanie uroczyste zakończenie Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymają dyplomy ukończenia Akademii oraz specjalne wyróżnienia dla najaktywniejszych słuchaczy. Będą mogli także wysłuchać wykładu monograficznego pt. „Profil seryjnego zabójcy”.

Tak było w ubiegłym roku – zobacz film: https://www.youtube.com/watch?v=raa8GxgVR6k  

III Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa odbędzie się w najbliższy czwartek 10 marca 2016 r. o godzinie 10:00 w kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Impreza organizowana jest wspólnie z Podkarpackim Kuratorium Oświaty pod patronatem: Polskiego Radia Rzeszów, TVP Rzeszów oraz portalu gospodarkapodkarpacka.pl.

Szczegółowy program Święta można znaleźć na stronie www.wspia.eu.

Organizowane przez WSPiA Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa z roku na rok ma coraz szerszy zasięg. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz istotnych wydarzeń edukacyjnych, promujących bezpieczeństwo w południowej Polsce. Adresowana jest zarówno do młodzieży szkolnej, jak i studentów. Ideą Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest stworzenie prawdziwej platformy wymiany poglądów, doświadczeń i wiedzy między przedstawicielami instytucji i służb sektora bezpieczeństwa wewnętrznego, pracownikami naukowymi i dydaktykami oraz młodzieżą ponadgimnazjalną i studencką, zainteresowaną problematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa wewnętrznego. Zarówno Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jak i Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa to elementy realizowanego przez WSPiA programu „Bezpieczna Przyszłość”.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!