MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Po całodniowych rozgrywkach etapu okręgowego, które miały miejsce 3 marca br. w 5 komitetach okręgowych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, poznaliśmy listę 50 uczniów, którzy 7 kwietnia br. walczyć będą w SGH o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych oraz nagrody rzeczowe. Najlepszych wyłoniono z ponad 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do zawodów okręgowych Olimpiady.

Na zawodach uczniów gościło 5 publicznych uczelni ekonomicznych – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. W pierwszej kolejności zawodnicy zmierzyli się z testem wymagającym wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania, a także znajomości zagadnień z hasła zmiennego „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność” oraz dobrej orientacji w bieżących wydarzeniach świata gospodarki i biznesu. W drugim etapie w każdym z okręgów 50 najlepszych zawodników przystąpiło do prac grupowych – rozwiązywali oni zestaw studiów przypadku. Zwieńczeniem rozgrywek były prezentacje przed Komisją. Do finału zaproszono po 10 osób z każdego okręgu.

Już na etapie okręgowym zawodnicy i szkoły otrzymali pierwsze nagrody. Wszyscy uczestnicy etapu okręgowego są uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymali publikacje od Wydawnictwa Difin. Natomiast szkoły tych zawodników otrzymają 50% zniżkę na roczną licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu. Jednej z nich – Zespołowi Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu – przypadła ponadto nagroda specjalna Olimpiady – bon o wartości 5000 zł przeznaczony na sprzęt cyfrowy wybrany przez szkołę, ufundowany przez firmę Plagiat.pl.

Z listą finalistów oraz z testem i zadaniami eliminacji okręgowych można zapoznać się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 

***

Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski, trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie będą mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach, pracach grupowych oraz pisaniu eseju.

Program Olimpiady oraz regulamin znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt