Prof Cezary Sanecki rektorem Akademii Muzycznej w Łodzi

Prof. Cezary Sanecki został ponownie wybrany na rektora Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (29.02). Był jedynym kandydatem na nadchodzącą kadencję. Zdobył  95 proc. głosów elektorów.

W listopadzie 2015 roku mówił o swoich czteroletnich rektorskich doświadczeniach w wywiadzie dla Dziennika Łódzkiego: - Uważam, że rektor musi mieć dobrze sprecyzowaną wizję rozwoju uczelni. Tylko wtedy może wprowadzać w życie pewne idee, gdy dokładnie widzi cel swoich działań. Akademia Muzyczna to zespół ludzi nieprzeciętnych, indywidualności, artystów, naukowców, pedagogów i studentów, a także innych pracowników organizujących codzienne życie uczelni. Praca artystyczna i pedagogiczna odbywa się na poziomie wydziałów, które samodzielnie realizują własną politykę pod wodzą dziekana i rady wydziału. Rektor nie działa więc w próżni. Musi być wrażliwy na sygnały płynące z bezpośredniego otoczenia. Jego rolą jest jednak znalezienie wspólnego mianownika, obszaru, w który warto zainwestować, by korzyść odnieśli wszyscy. Trzeba więc być trochę wizjonerem i trochę realistą.

Podczas kadencji 2016-2020 prof. Sanecki będzie sprawował władzę w uczelni wspólnie z prorektorami: prof. Elżbietą Aleksandrowicz i prof. Beatą Zawadzką-Kłos, które piastowały te stanowiska również przez ostatnie cztery lata.
Prof. Cezary Sanecki jest absolwentem łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego (dyplom z wyróżnieniem w 1987 r.) oraz w klasie kameralistyki prof. Rajmunda Ambroziaka i prof. Bronisława Hajna. Jest zdobywcą I Nagrody oraz Nagrody Specjalnej Krzysztofa Pendereckiego na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi w 1986 r. W latach 2008-2012 pełnił funkcję dziekana Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów w macierzystej uczelni, od września 2012 r. jest rektorem uczelni. W łódzkiej Akademii prowadzi klasę fortepianu, bierze udział w pracach jury konkursów pianistycznych.
Jako solista i kameralista występował w Polsce oraz w krajach Europy i Azji. Znaczną część jego recitali i koncertów kameralnych wypełnia muzyka polska oraz muzyka XX w.

Wybory na kadencję
2016-2020

Rektorzy w kadencjach 2002-2020

Konferencje Rektorów

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki