prof. Piotr Kacejko rektorem Politechniki Lubelskiej

Prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, obecny rektor uczelni, będzie pełnił funkcję rektora Politechniki Lubelskiej przez najbliższe cztery lata. Zdecydowane poparcie otrzymał w I turze tajnego głosowania 8 marca 2016 r. Za jego kandydaturą zagłosowało 100 spośród 104 obecnych elektorów. Był jedynym kandydatem. – To wynik porażający w sensie pozytywnym, ale i ogromny wyraz akceptacji tego, co robiłem do tej pory i zaufania, jakim darzy mnie społeczność akademicka. To olbrzymie wyzwanie, które podejmuję – mówił prof. Kacejko po ogłoszeniu wyników głosowania.

Dzień wcześniej rektor spotkał się z pracownikami i studentami uczelni. Podsumował swoje czteroletnie działania oraz przedstawił plany na najbliższe lata, w tym m.in budowę nowego akademika, przeniesienie uczelnianych biur na teren kampusu politechniki. - Przede wszystkim musimy dokończyć tworzenie przyjaznego i nowoczesnego kampusu. Niewiele nam brakuje, ale pozostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia – informował .

Prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Lubelskiej. Pracę zawodową rozpoczął w swojej macierzystej uczelni w 1979 r. jako asystent. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1983 r. W latach 1983 - 1999 pracował jako adiunkt w Katedrze Sieci Elektrycznych i Zabezpieczeń, której od 2006 r. jest kierownikiem. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej został zatrudniony w 2000 r. na stanowisku profesora nadzwyczajnego, a po uzyskaniu w 2006 r. tytułu profesora – na stanowisku profesora zwyczajnego.

Specjalizuje się w analizie systemów elektroenergetycznych, szczególnie w stanach awaryjnych, oraz w metodach numerycznych związanych z ich analizą. Jest jednym z twórców programów komputerowych do obliczeń zwarciowych wykorzystywanych w wielu jednostkach energetyki.

Jest autorem ponad 200 artykułów, referatów i raportów badawczych. Jest współautorem książki „Zwarcia w systemach elektroenergetycznych”, wykorzystywanej szeroko przez studentów i inżynierów. Ostatnio wykonywane prace dotyczą wyznaczania możliwości przyłączeniowych systemu elektroenergetycznego, oceny skutków załączeń elementów sieci w warunkach awaryjnych oraz badania stabilności w planowaniu rozwoju systemu. Jest członkiem Sekcji Systemów Elektroenergetycznych Komitetu Elektrotechniki PAN, członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz amerykańskiego stowarzyszenia IEEE. Jest propagatorem sportu rekreacyjnego, ukończył 20 biegów maratońskich i 5 ultramaratonów.

10 marca rektor-elekt zgłosi kandydatów na prorektorów. Wybór prorektorów odbędzie się 22 marca.

Wybory na kadencję
2016-2020

Rektorzy w kadencjach 2002-2020

Konferencje Rektorów

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki