MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W ramach akcji #bedekodowac  (www.bedekodowac.pl) zainicjowanej przez Coders Lab, dwie uczestniczki kursu programistycznego, humanistki, z zerową wiedzą o programowaniu, na bieżąco opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z nauką programowania. Kamera wideo będzie towarzyszyć obu kursantkom przez kilkanaście tygodni, na różnych etapach kursu, dokumentując przebieg ich nauki.

W fazie wstępnej, poprzedzającej szkolenie, bohaterki opowiadają o swoich oczekiwaniach związanych z nauką programowania, obawach i ambicjach. W czasie trwania właściwego kursu będziemy śledzić ich postępy w nauce, zapytamy o wyzwania, trudności – ale i przyjemności – związane z nauką. W ramach podsumowania projektu #bedekodowac po zakończeniu szkolenia obie, wtedy już absolwentki, ujawnią, czy kurs spełnił ich oczekiwania i czy osiągnęły zamierzone efekty.

Pierwsza z bohaterek projektu, Justyna Sarzyńska, to doktor psychologii – zajmuje się neuronauką i bada, co dzieje się w ludzkim mózgu w różnych sytuacjach. O swojej motywacji do nauki programowania mówi: - We wszystkich badaniach, jakie prowadzę czy projektach, w których uczestniczę, wykorzystuje się zadania, które wcześniej trzeba zaprogramować. Do tej pory korzystałam z pomocy innych osób, ale jest to z wielu powodów niewygodne i kosztowne. Chciałabym móc się uniezależnić i zadania programować sobie sama. Zdolność programowania jest też bardzo deficytowa w środowisku psychologów, więc chętnie programowałabym procedury badawcze również dla innych naukowców.

Wideo z Justyną można obejrzeć tutaj: http://www.bedekodowac.pl/backend

Druga uczestniczka akcji, Monika Łukowska, przyznaje, że od zawsze wiedziała, że za każdą stroną i każdą bazą danych, każdym programem, kryje się ktoś, kto pisze kod pozwalający jednym ruchem myszki wyszukać interesujące informacje czy poprawiający przejrzystość strony internetowej. Zapytana o to, co pchnęło ją w kierunku kursu, odpowiada: - Pamiętam, że gdy zaczęła się moda na blogowanie,, dużo czasu spędzałam nad HTML-em, doskonaląc wygląd swojego bloga. Później długo, długo nic, ale ostatnio na własną rękę zaczęłam szukać kursów i podejmować pierwsze kroki w nauce tworzenia aplikacji.

Film z Moniką jest dostępny pod adresem: http://www.bedekodowac.pl/frontend

- Dzięki akcji #bedekodowacmożna przede wszystkim podejrzeć, jak wygląda intensywna nauka kodowania od kuchni. Publikując na bieżąco materiały wideo z akcji chcemy pokazać też, jak stosowany w Coders Lab styl nauczania pomaga rozwijać nabyte w trakcie kursu umiejętności – mówi Leszek Wolany, przedstawiciel Coders Lab. – Dzięki projektowi będzie można sprawdzić, czy  programowanie to zajęcie dobre dla wszystkich i rozprawić się z mitem, że jest to męska domena.

O Coders Lab

Coders Lab (www.coderslab.pl) to największa w Polsce szkoła programowania, mająca oddziały w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Oferuje kursy bootcampowe, podzielone na dwa odrębne moduły – front-end i back-end. Kursy opracowywane są przez praktyków programowania w zgodzie z bieżącymi potrzebami rynku, a tryb szkolenia wzorowany jest na najlepszych praktykach szkół języków obcych.

Coders Lab pomaga też absolwentom w procesie zmiany zatrudnienia, organizując targi pracy i współpracując z ok. 30 firmami partnerskimi. Kursy ukończyło już ponad 150 osób.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt