Prof. Jerzy Kaszuba rektorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Dotychczasowy rektor, prof. zw. dr hab. Jerzy Kaszuba ponownie został wybrany (15.03) na stanowisko rektora na kadencję 2016-2020. - Budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, utrzymanie świetnej pozycji pośród uczelni artystycznych – to tylko niektóre wyzwania i zadania na najbliższe lata – mówił nowo wybrany rektor, zapowiadając kadencję kontynuacji.

Jego zdaniem  pigułką sukcesu w przypadku uczelni artystycznej jest jakość mistrzów, za którymi idą jego uczniowie, oraz  odpowiednie zaplecze, sprzyjające tej specyficznej pracy mistrza z uczniami. Inwestycja w ludzi i w systemy rozwiązań, które  wspierają studentów i artystów i pomagają im zaistnieć – jeden z  głównych celów jego pracy jako rektora – przyniosły wymierne efekty.

- Powodów do dumy jest dużo, wieloletnia inwestycja w ludzi obficie zaowocowała, choćby w ostatnim Konkursie Chopinowskim, z naszej uczelni startowała najliczniejsza ekipa akademicka w Polsce. Za jego rządów uczelnia wprowadziła w swoje mury jazz i muzykę rozrywkową. Obecnie najważniejszym zadaniem, które sobie postawił, jest budowa nowoczesnego budynku uczelni w dzikim parku między ulicami Kamienną, Chodkiewicza i Gdańską.

Kandydaci na stanowiska prorektorów zostaną ogłoszeni do 18.03. br. Profesor Jerzy Kaszuba jest związany z bydgoską Akademią Muzyczną od ponad 35 lat. Jest muzykiem akordeonistą, od 1983 roku prowadził tu klasę akordeonu, wykształcił kilkudziesięciu absolwentów, wśród nich laureatów krajowych i zagranicznych konkursów. Był m.in. dziekanem Wydziału Instrumentalnego, rektorem Akademii Muzycznej na przełomie wieków (1999-2005), prorektorem ds. dydaktycznych do 2012 roku, w którym został rektorem na kadencję 2012-2016.

Oprócz pracy dydaktycznej, prof. Jerzy Kaszuba czynnie muzykuje. Na swoim koncie posiada liczne występy na scenach całej Europy oraz nagrania studyjne. Jako artysta-wykonawca preferuje muzykę współczesną.

Wybory na kadencję
2016-2020

Rektorzy w kadencjach 2002-2020

Konferencje Rektorów