Prof. Jolanta Rudzka-Habisiak rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Prof. dr hab. Jolanta Rudzka-Habisiak, obecna rektor Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi została ponownie wybrana (17.03) na to stanowisko. Zdobyła ponad 70% głosów elektorów. W wyborach pokonała prof. Grzegorza Chojnackiego, który pełnił funkcję rektora w latach 2005-2012.

Prof.  Rudzka-Habisiak  studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). W 1985 roku uzyskała dyplom w Pracowni Tkaniny Unikatowej. Od 2005 roku jest profesorem zwyczajnym w Pracowni Innowacyjnego Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu w macierzystej uczelni.

Artystka o międzynarodowej pozycji. Brała udział w ponad 160 wystawach zbiorowych - polskich i międzynarodowych - oraz w ponad 30 indywidualnych. Równolegle z zajmowaniem się szeroko pojętą tkaniną artystyczną, tworzy obiekty i instalacje, a także realizuje się w grafice warsztatowej. Przez wiele lat była projektantem dywanów przemysłowych. Stworzyła własną markę, pod którą realizuje autorskie dywany oraz miękkie elementy wystroju wnętrza. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, przewodniczącą rady Centralnego Muzeum Włókiennictwa, członkiem Friends of Fibre Art International i prezesem Fundacji Protextil promującej polską tkaninę artystyczną.

Zainicjowała powstanie Fundacji Protextil promującej polską sztukę włókna zarówno w kraju jak i za granicą. Jest członkiem Friends of Fiber Art International (USA), wielokrotnie uczestniczyła w konkursach jako jurorka, a także projektowała i realizowała ekspozycje krajowych i zagranicznych wystaw.

Jest przewodniczącą rady Centralnego Muzeum Włókiennictwa, członkiem Friends of Fibre Art International oraz prezesem Fundacji Protextil.

Wybory prorektorów odbędą się 31.03. Kandydatami rektor Jolanty Rudzkiej-Habisiak są prof. Mariusz Łukawski na stanowisko prorektora ds. Nauczania oraz prof. Mariusz Włodarczyk na stanowisko prorektora ds. Nauki, Rozwoju i Pozyskiwania Funduszy.

Wybory na kadencję
2016-2020

Rektorzy w kadencjach 2002-2020

Konferencje Rektorów

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki