MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dlaczego osiemnastolatek, który właśnie zaczyna studia nie może podjąć się ciekawej pracy? Dlaczego ma niewielkie szanse w porównaniu z innym aplikującymi na otrzymanie wymarzonego stanowiska? Odpowiedź jest prosta – ponieważ nie posiada doświadczenia zawodowego, którym mógłby pochwalić się w swoim CV. Dlatego powstała platforma Disce et Labora – wyszukiwarka ofert pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

„Disce et Labora – Ucz się i pracuj” to projekt społeczny realizowany przez warszawskich licealistów w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Ma on na celu zachęcenie nastolatków do pracy w czasie wolnym od nauki. Założenie jest proste – zapewnienie młodzieży szansy na lepszy start w przyszłości. By je osiągnąć, została uruchomiona bezpłatna internetowa wyszukiwarka ofert pracy dla niepełnoletnich. Dzięki tej platformie młodzi mogą łatwiej znaleźć pracę – zarówno tymczasową jak i stałą. Oferty są posegregowane według warszawskich dzielnic, pozostaje więc jedynie wejść na stronę disceetlabora.pl i rozpocząć poszukiwania!

Uczniowie liceów doskonale wiedzą, jakim problemem jest znalezienie pracy przez młodocianego pracownika. Większość uczniów nie posiada praktycznej wiedzy na temat procesu aplikacyjnego. Szesnastolatkowie nie otrzymują w szkołach wykształcenia, które przygotowałoby ich do przyszłej pracy. Dlatego na swoim Facebookowym profilu organizatorzy akcji udostępniają wskazówki dotyczące pisania CV oraz posty na temat praw i obowiązków, jakie posiada młodociany pracownik.

- Popularne wyszukiwarki ofert pracy nie posiadają kategorii „dla niepełnoletnich”, przez co znalezienie jakiegokolwiek ogłoszenia jest niezwykle trudnym zadaniem. Dlatego postanowiliśmy działać! Razem z Maksymem Gloehem, członkiem naszego zespołu, wpadliśmy na pomysł stworzenia wyszukiwarki dostosowanej specjalnie do potrzeb licealistów. Zebrałem pięcioosobowy zespół i po trzech miesiącach nasza platforma była gotowa! - tłumaczy Karol Sajnok, kierownik projektu Disce et Labora.

- Napisanie CV? To rzecz praktycznie niewykonalna dla przeciętnego licealisty. Większość naszych rówieśników nigdy nawet nie próbowało aplikować do pracy. Warto to zrobić, chociażby w wakacje, przecież to idealny okres na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Chcemy dać nastolatkom szansę na skorzystanie z tej możliwości - dodaje Justyna Ośka, która w realizacji projektu jest odpowiedzialna za reklamę na portalach społecznościowych.

Wiadomym jest, że każdy chce zadbać o swoją przyszłość. Dlatego nie ma powodu, by czekać! Od teraz każdy licealista może o wiele łatwiej znaleźć atrakcyjną ofertę pracy i ma możliwość zarobienia pierwszych pieniędzy. Może być to każdy rodzaj pracy – od poprowadzenia warsztatów dla dzieci, po rozwieszanie plakatów wydarzenia muzycznego. Trzeba tylko wejść na stronę disceetlabora.pl i odpowiedzieć na wybrane ogłoszenie!

Karol Sajnok

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt