Partner Rankingu
mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave

I Liceum Ogólnokształcące
im. Marcina Wadowity w Wadowicach

I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity

34-100 Wadowice, ul. Mickiewicza 16
tel./fax 33 823 41 44
www.lowadowice.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor: Janina Turek

W październiku 2016 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach będzie obchodzić 150-lecie istnienia. W historię szkoły wpisało się wielu sławnych absolwentów, wśród nich postać najwybitniejszego Polaka, Karola Wojtyły – Papieża św. Jana Pawła II oraz św. Józefa Bilczewskiego.

Oferta szkoły umożliwia uczniom przygotowanie do podjęcia nauki na wybranych kierunkach studiów. Młodzież ma możliwość rozwijania swoich zdolności i zainteresowań poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych: muzycznych, dziennikarskich, klubu filmowego, teatralnych, fotograficznych, sportowych, krajoznawczo-turystycznych, komputerowych i kołach przedmiotowych. Prowadzone są także międzyoddziałowe zajęcia z języka łacińskiego i chóru.
Zorganizowany po raz drugi konkurs „TALENT GIMPEL” wyłonił wielu utalentowanych artystycznie uczniów, którzy otrzymali cenne nagrody.

Szkoła dysponuje zapleczem sportowym w postaci sali gimnastycznej i boiska.

Od 19 lat prowadzona jest wymiana międzynarodowa z Niemcami, a w latach 2013-2015 realizowaliśmy „Wielostronny Partnerski Projekt w programie Comenius”, w temacie „Europejskie kultury pamięci. Rozłamy i przełomy w społeczeństwie i biografiach” we współpracy ze średnimi szkołami z Niemiec, Norwegii, Francji i Litwy.

Samorząd Uczniowski ma duży wpływ na działalność szkoły, a szkolny wolontariat bierze udział w wielu akcjach charytatywnych i dobroczynnych.

Zdawalność egzaminu maturalnego wynosi 100%. W rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej za 2010 rok szkoła zajęła 152 miejsce w Polsce wśród najlepszych liceów ogólnokształcących i 8 w Małopolsce, za rok 2011 – 161 miejsce w Polsce i 10 w Małopolsce, za 2012 – 159 miejsce w Polsce i 8 w Małopolsce, za 2013 – 173 w Polsce i 13 w Małopolsce, za 2014 – 183 w Polsce i 12 w Małopolsce, za 2015 – 179 w Polsce i 11 w Małopolsce.

Od sześciu lat przysługuje nam tytuł „Srebrnej Szkoły”.

W powiecie wadowickim szkoła jest zdecydowanym liderem wśród liceów ogólnokształcących. W Rankingu Szkół Olimpijskich 2012 szkoła zajęła 134 miejsce w Polsce, do czego przyczyniły się wyniki uczniów w olimpiadach: 2 laureatów i 4 finalistów w 5 olimpiadach w roku szkolnym 2010/2011. W rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących za 2012 r. szkoła zajęła 132 miejsce w Polsce, za 2013 r. – 166, a za 2014 r. – 177, głównie dzięki wskaźnikowi z przedmiotów zdawanych obowiązkowo, który wyniósł 94,81 na 100 możliwych pkt. Na te bardzo wysokie miejsca złożyły się wyniki naszych uczniów w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich (30% punktów), wyniki egzaminu maturalnego w części obowiązkowej (25%) oraz w części dodatkowej (45%).

Osiągamy jeden z najwyższych wskaźników EWD (Edukacyjna Wartość Dodana) w Małopolsce. Jesteśmy szkołą sukcesu.

W porozumieniu z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie realizujemy dla uczniów „Rok zerowy” z chemii i matematyki.

Od roku szkolnego 2014/2015 posługujemy się dziennikiem elektronicznym.

Szkoła bardzo aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego realizując różnorodne programy i projekty wraz z uczniami. Od roku szkolnego 2012/2013, dzięki sponsorom, uczniowie klas drugich i trzecich mogą ubiegać się o stypendia z Funduszu im. Heleny Maczugowej, a uczniowie klas maturalnych mogą ubiegać się o stypendia pomostowe (wypłacane na I roku studiów) przez Fundację im. Stefana Batorego.

Proponowane klasy pierwsze w roku szkolnym 2016/2017:

  • klasa z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki, informatyki lub języka angielskiego
  • klasa z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii, informatyki lub języka angielskiego
  • klasa z rozszerzonym programem nauczania matematyki, chemii i języka angielskiego
  • klasa z rozszerzonym programem nauczania biologii, chemii i matematyki
  • klasa z rozszerzonym programem nauczania biologii, chemii i języka angielskiego
  • klasa z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii lub języka angielskiego

Nauczane języki obce

angielski, niemiecki, francuski i rosyjski

We wszystkich klasach nauczany jest język angielski. Drugi język obcy – do wyboru przez ucznia z zaproponowanych w ofercie szkoły w danym oddziale. Dodatkowo istnieje możliwość nauki języka łacińskiego.

Dzień otwarty

4 kwietnia 2016 r. – Dzień Wadowity