Pomagamy realizować marzenia

Regina Lewkowicz dyrektorka „Staszica”

Współczesny świat oczekuje od młodych ludzi gruntownego wykształcenia. Dobrze pojęta rola szkoły w tym procesie i przygotowanie interesującej oferty edukacyjnej ma znaczenie kluczowe. O tym, że przedmioty ścisłe, a szczególnie matematyka, rozwijają intelekt skutecznie – nauczyciele naszego liceum odkryli wiele lat temu. Dziś nie szukamy już odpowiedzi na pytanie, czy warto koncentrować się na nauczaniu przedmiotów ścisłych, ale skupiamy się na poszukiwaniu ciągle nowych sposobów i metod realizacji tego wyzwania.

Na sukces składa się wiele czynników: zdolna młodzież, którą przyciąga wyrazisty profil szkoły i dotychczasowe sukcesy, nauczyciele

pasjonaci, bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, naukowe obozy wakacyjne i współpraca z absolwentami szkoły. Młodzieży uzdolnionej szczególnie w kierunku przedmiotów ścisłych proponujemy sprawdzony eksperymentalnie niestandardowy sposób nauczania matematyki – z podziałem na dyscypliny szczegółowe takie jak analiza matematyczna, geometria i probabilistyka. Autorami programów nauczania tych przedmiotów i ich nauczycielami są pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego. Do współpracy przy realizacji programów innych przedmiotów, np. chemii, fizyki i informatyki pozyskaliśmy pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej. PW przyjmując rolę patrona naukowego umożliwia naszym uczniom udział w zajęciach laboratoryjnych, wykładach i seminariach oraz korzystanie z bogatych zasobów bibliotecznych tej uczelni.

Sukcesy olimpijskie oraz imponujące osiągnięcia naszych absolwentów pozytywnie weryfikują jakość oferty edukacyjnej szkoły. Zależy nam również na wszechstronnym rozwoju naszych uczniów. Wysoki poziom nauczania przedmiotów humanistycznych jest efektem stosowania niestandardowych metod pracy, takich jak debaty, projekty oraz warsztaty wyjazdowe i stacjonarne, uwzględniające specyfikę uzdolnień i zainteresowań naszych uczniów. Nasi uczniowie mają marzenia i potrafią je realizować. Miło jest ich w tym wspierać.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki

Steroide online kaufen seriösen steroide Shop in Deutschland