MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Cieplaka 1 c
tel. 32 295 93 00, fax 32 295 93 44
Rekrutacja
tel. 32 295 93 10
www.facebook.com/wsb.dg

www.wsb.edu.pl

info@wsb.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

WYBIERZ MĄDRZE, wybierz Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej

Wybór uczelni to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jak wybrać mądrze, aby nie żałować i zapewnić sobie dobrą pracę i bezpieczną przyszłość? Najlepiej zaufać faktom.

KIERUNEK NA PRZYSZŁOŚĆ
W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 Akademia WSB znalazła się na 6. miejscu w Polsce. Uczelnia kształci na kilkunastu kierunkach, a kilka z nich jest w ogólnopolskiej czołówce: Pedagogika prowadzona w AWSB zajęła 3. miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce. Z kolei studia magisterskie na kierunku Informatyka uplasowały się na 7. Pozycji. Wysoko oceniony został także kierunek Transport, który zdobył 16. miejsce w kraju w Rankingu Studiów Inżynierskich, a kierunek Zarządzanie znalazł się na 18. pozycji w Rankingu Kierunków Studiów.

W MIĘDZYNARODOWYM ŚRODOWISKU
Akademia WSB jest drugą najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce (wg Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020), co doskonale odzwierciedla budowany przez lata profil międzynarodowy. AWSB to uczelnia, która nie tylko wyznacza standardy kształcenia na rynku polskim, ale także ugruntowała swoją pozycję na rynkach zagranicznych, stając się silnym partnerem w zakresie edukacji i badań naukowych. Co jednak najważniejsze, Akademia WSB to uczelnia, która element międzynarodowy wkomponowuje w proces kształcenia swoich studentów, m.in. prowadząc kształcenie w języku angielskim w międzynarodowym środowisku, oferując możliwość realizacji części studiów za granicą czy umożliwiając zdobycie dwóch dyplomów równolegle, polskiego i zagranicznego.

WSPARCIE I MNÓSTWO MOŻLIWOŚCI
Nowoczesne laboratoria, zajęcia w formie warsztatów, możliwość zdobywania wartościowych certyfikatów, dostosowanych do potrzeb firm i instytucji, wykładowcy – praktycy, ścisła współpraca z służbami mundurowymi, partnerstwo z największymi firmami i korporacjami to tylko niektóre z możliwości, jakie Akademia WSB proponuje swoim studentom. Mogą oni liczyć także na bogate programy stypendialne już od pierwszego semestru studiów (socjalne od 1030 zł do 1230 zł, dla niepełnosprawnych od 590 zł do 890 zł, rektora od 430 zł do 880 zł), studia dzienne od 100 zł miesięcznie, ciekawe projekty, np. 3 dni studiujesz-2 dni pracujesz i zagraniczne wyjazdy (m. in. Afryka, Arabia Saudyjska). AWSB to również kilkanaście kół naukowych, studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie, MBA, podyplomowe i doktoranckie oraz nauka ze studentami z 48 krajów świata.

CZY WIESZ, ŻE...

  • w murach Akademii WSB kształci się obecnie ponad 1500 studentów zagranicznych z 48 krajów świata, a sporą część kadry stanowią wykładowcy cudzoziemcy.
  • oferujemy ponad 10 programów realizowanych w pełni w języku angielskim na studiach inżynierskich, licencjackich, magisterskich i doktoranckich, w tym: International Business, Data Science, Project Management, Engineering Management, w Dąbrowie Górniczej oraz w Wydziałach Zamiejscowych w Krakowie i Cieszynie.
  • studenci, podejmując kształcenie w Akademii WSB, mają unikalną możliwość uzyskania dyplomu zagranicznych uczelni partnerskich, w tym School of Management and Technology – Polytechnic of Porto, Webster University czy Ural Federal University.
  • w samym roku akademickim 2019/2020 ze stypendiów AWSB skorzystało prawie 2,5 tyś. osób, a suma wypłaconych pieniędzy wyniosła prawie 7 mln złotych.
  • w czołówce najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 znalazły się aż cztery kierunki kształcenia realizowane w Akademii WSB.
  • w Rankingu Uczelni Akademickich, spośród blisko 400 uczelni z całej Polski, Akademia WSB znalazła się na wysokiej, 42. pozycji.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt