MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Cieplaka 1c
tel. 32 295 93 00

Rekrutacja
tel. 32 295 93 10

facebook.com/wsb.dg
instagram.com/akademia.wsb
tiktok.com/@akademia.wsb

Utworzona w sierpniu 1995 r.
Numer uczelni w ewidencji – 66

Rektor: dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB

Uprawnienia habilitacyjne: 4
H – dr hab. nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie
H – dr hab. nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika
H – dr hab. nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości
H – dr hab. nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport

Uprawnienia doktorskie: 4
D – dr nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie
D – dr nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości
D – dr nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika
D – dr nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport

www.wsb.edu.pl

info@wsb.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Studiuj i pracuj z pasją wybierz Uczelnię akademicką

3. MIEJSCE W POLSCE W PRESTIŻOWYM RANKINGU PERSPEKTYWY 2021- RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH (AWANS Z POZYCJI 6. NA 3.). AKADEMIA WSB JEST JEDYNĄ UCZELNIĄ NIEPUBLICZNĄ SPOZA WARSZAWY, KTÓRA UZYSKAŁA TAK WYSOKĄ POZYCJĘ W ZESTAWIENIU.

Wsparcie mentorów już od pierwszego semestru studiów, stypendia dla maturzystów i studentów, możliwości rozwoju w kołach naukowych, akademickim związku sportowym i samorządzie studenckim, dodatkowe certyfikowane szkolenia, możliwość udziału w międzynarodowych konkursach, wirtualne laboratoria i nowoczesne, praktyczne kształcenie, hybrydowy model kształcenia, uwzględniający edukację online oraz zajęcia stacjonarne, a także …. dobra atmosfera studiowania, realizowania pasji i spełniania marzeń – to wszystko czeka na studentów, którzy od października 2021 r. podejmą kształcenie w Akademii WSB – uczelni, w której centrum wszelkich działań jest człowiek.

Praktyczne metody kształcenia
Akademia WSB stawia na innowacje, dlatego wdraża nowoczesne metody dydaktyczne, tj. problem based learning, problem solving, design thinking oraz tutoring akademicki. Studenci Akademii WSB wyjeżdżają na największe targi branżowe czy zagraniczne wizyty studyjne, np. do centrum logistycznego w Weronie czy portu morskiego w Hamburgu. W ramach projektów międzynarodowych, realizowanych we współpracy z uczelniami zagranicznymi, np. z Włoch, Hiszpanii, Anglii, Holandii, Chin, a także z fab lab’ami (miejscami fabrykacji i kreatywnego myślenia, projektowania i inżynierii) studenci mają okazję tworzyć wiele innowacyjnych produktów, np. prototypy inteligentnych ubrań. Uczelnia promuje innowacyjne specjalności studiów, które odpowiadają na potrzeby pracodawców oraz przygotowują do zawodów, które pojawią się w przyszłości, np. Inżynier optymalizacji i symulacji, Inteligentne systemy przetwarzania danych i Data Science, Cloud Computing czy Analityk danych biznesowych. Ponadto w Akademii WSB od lat prowadzony jest program „3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz”, który pozwala na zdobywanie doświadczenia zawodowego już od pierwszego semestru studiów stacjonarnych.

Lider umiędzynarodowienia
Multikulturowa społeczność akademicka, możliwość studiowania w jednej z blisko 180 partnerskich uczelni zagranicznych, m.in. w Belgii, Niemczech, Hiszpanii czy Norwegii, blisko 300 partnerów międzynarodowych, wykładowcy z najlepszych uczelni zagranicznych, programy studiów w języku angielskim lub rosyjskim, a także hybrydowy model kształcenia, uwzględniający edukację online oraz zajęcia stacjonarne – to wszystko czeka na studentów, którzy podejmą kształcenie w Akademii WSB od października 2021 r.

CZY WIESZ, ŻE...

 • W murach Akademii WSB oraz w Wydziałach Zamiejscowych kształci się blisko 2000 studentów zagranicznych z 50 krajów świata, a sporą część kadry stanowią wykładowcy zagraniczni.
 • Studenci, podejmując kształcenie w Akademii WSB, mają unikalną możliwość uzyskania dyplomu zagranicznych uczelni partnerskich, w tym Webster University czy Ural Federal University.
 • Oferujemy ponad 10 programów studiów w języku angielskim (studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie i doktoranckie), w tym: Game and Interactive Graphic Design, International Business, Data Science, Project Management.
 • W roku akademickim 2020/2021 ze stypendiów AWSB skorzystało prawie 2,5tyś. osób, a suma wypłaconych pieniędzy wyniosła prawie 7 mln złotych.
 • W czołówce najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 znalazło się pięć kierunków kształcenia realizowanych w Akademii WSB
  w tym: Kierunki o bezpieczeństwie, Informatyka, Zarządzanie, Pedagogika oraz Transport.
 • W rankingu Uczelni Niepublicznych, spośród blisko 400 uczelni z całej Polski, Akademia WSB znalazła się na podium – zdobywając 3 miejsce.
 • Akademia WSB to 4. najbardziej umiędzynarodowiona uczelnia w Polsce (wg. Rankingu Perspektyw).

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt