MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

25-369 Kielce, ul. Żeromskiego 5
Sekcja Rekrutacji:
tel. 41 349 72 24, 41 349 72 27

www.ujk.edu.pl

rekrutacja@ujk.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER Uczelnia
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Doświadczaj, poznawaj, studiuj!

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach to dobry wybór dla tych, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać okres studiów: poszerzać swoje horyzonty, zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, rozwijać pasje i poznawać ciekawych ludzi.

Na UJK tradycja łączy się z nowoczesnością. To jeden z najmłodszych uniwersytetów klasycznych w Polsce, a jednocześnie uczelnia, za którą stoi bogata, ponad 50-letnia historia.

DOBRY START
UJK gwarantuje duży wybór kierunków i sukcesywnie wzbogaca ofertę o nowe propozycje odpowiadające potrzebom rynku pracy. Wśród nowości ostatnich lat są m.in.: kierunek lekarski, prawo, psychologia, dietetyka, logopedia ogólna, inżynieria danych.

UJK prowadzi też kierunki w języku angielskim. To np. Scandinavian studies, które przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach współpracujących z państwami skandynawskimi i w strukturach UE.

UJK ma dwie filie – w Sandomierzu i Piotrkowie Trybunalskim, ale głównym ośrodkiem są Kielce. Tu mieści się sześć wydziałów uniwersytetu.

W SERCU GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH
Kielce to nie tylko dobry ośrodek akademicki, ale też miasto skupiające największych pracodawców w regionie. Dzięki praktykom i programom stażowym studenci nawiązują cenne kontakty i zdobywają doświadczenie zawodowe w czasie studiów.

Atutem Kielc jest dogodne położenie. W dwie godziny można dostać się stąd do

Warszawy, Krakowa, Łodzi i Katowic. To miasto dla osób, które nie lubią dużych aglomeracji, kochają przyrodę i aktywne spędzanie wolnego czasu. Jako jedyne w Europie może pochwalić się tak bogatą różnorodnością formacji skalnych, które można podziwiać w pięciu rezerwatach. Jako jedyny region całkowicie położony w Polsce, należy do sieci Geopark UNESCO.

UCZELNIA PRZYSZŁOŚCI
Nowoczesny kampus z doskonale wyposażonymi laboratoriami jest dumą Kielc i sytuuje UJK w gronie najprężniej rozwijających się uczelni w Polsce. Uniwersytet wciąż się rozbudowuje. Jedną z najnowszych inwestycji jest powstający budynek Wydziału Prawa i Nauk Społecznych.

Ważnym miejscem na mapie Kielc jest mieszczące się w centrum miasta Collegium Medicum. Od niedawna przyszłe pielęgniarki i położne uczą się praktycznej pomocy pacjentom w nowoczesnym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych. Wkrótce taka możliwość otworzy się przed studentami kierunku lekarskiego. Dla nich również powstaje podobne centrum, a w nim m.in. blok operacyjny.

Czy wiesz, że:

  • UJK jest największą uczelnią w województwie świętokrzyskim, oferującą ponad 50 kierunków studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich.
  • UJK stawia na umiędzynarodowienie. W 2012 studiowało tu zaledwie 30 studentów z zagranicy, dziś jest ich około 600.
  • Do dyspozycji studentów jest nowoczesna Biblioteka Uniwersytecka, z której książkę można wypożyczyć samodzielnie, a dzięki całodobowej zewnętrznej wrzutni, zwrócić o dowolnej porze.
  • Atrakcją dla miłośników zgłębiania tajemnic Wszechświata jest obserwatorium astronomiczne i planetarium na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.
  • Ważną dziedziną życia akademickiego UJK jest sport. Aktywni mogą próbować swoich sił w sekcjach sportowych. Zajęcia i mecze odbywają się w nowoczesnym Centrum Rehabilitacji i Sportu.
  • UJK ma jedyne w Polsce laboratorium fizyki medycznej, wyposażone w nowoczesny symulator terapii radiacyjnej.
  • UJK to uczelnia bez barier. System udźwiękowienia przestrzeni, specjalne stanowiska komputerowe dla osób niewidomych i słabowidzących, drukarka brajlowska, mysz sterowana za pomocą ruchów głowy i wypożyczalnia dyktafonów – to tylko niektóre formy pomocy dla studentów z niepełnosprawnościami.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt