MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

31-510 Kraków, ul. Rakowicka 27
tel. 12 293 52 00
Dział Nauczania:
tel. 12 293 56 28, 12 293 54 25
www.studiuj.uek.krakow.pl

www.uek.krakow.pl

studiainfo@uek.krakow.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Rerum cognoscere causas et valorem

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to pierwsza pod względem wielkości uczelnia ekonomiczna w Polsce. Biorąc pod uwagę wszystkie typy dostępnych studiów kształci około 13 000 studentów. Od momentu powstania mury UEK opuściło już ponad 150 000 absolwentów. Uniwersytet współpracuje z ok. 200 uczelniami z całego świata, dzięki czemu studenci mogą wybierać spośród licznych programów wymian, staży i praktyk zagranicznych oraz zdobywać podwójne dyplomy.

UEK jest nowoczesną uczelnią z tradycjami sięgającymi 1925 roku. Nieprzerwanie od blisko stu lat, wiernie realizuje misję wskazaną przez swoich założycieli: Rerum cognoscere causas et valorem (Poznawać przyczyny i wartości rzeczy), kształcąc serca i umysły kolejnych pokoleń znakomitych specjalistów.

Wizytówką Uczelni jest szeroka oferta kierunków i specjalności, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy. W Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie prowadzone jest kształcenie w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, które odbywa się w ramach trzech kolegiów: Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa, Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości. Działalność naukowa Uczelni obejmuje szeroki obszar naukowo-badawczy, mieszczący się w 5 dyscyplinach: ekonomia i finanse, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o polityce i administracji, nauki prawne oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Studenci mają do wyboru liczne ścieżki kariery dostępne w ramach wielu ciekawych, innowacyjnych kierunków. Niektóre z nich prowadzone są razem z przedstawicielami świata biznesu, inne z kolei umożliwiają zdobycie podwójnych dyplomów, odbycie płatnych staży, a czasem wręcz gwarantują zatrudnienie zaraz po zakończeniu studiów.

Ważną rolę w rozwoju Uczelni odgrywa współpraca z partnerami zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Ma to wpływ na doskonalenie i unowocześnianie dydaktyki, oraz na podnoszenie potencjału badawczego. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie aktywnie współpracuje z ok. 200 ośrodkami zagranicznymi. Po Uniwersytecie Warszawskim jest drugą uczelnią w Polsce pod względem liczby studentów realizujących część studiów w zagranicznych uczelniach.

W działalności Uczelni bardzo duży akcent kładziemy na realizację tzw. trzeciej misji uczelni, a więc odpowiedzialność społeczną. Jednym z głównych działań podejmowanych w tym zakresie jest realizacja programu UEK Odpowiedzialny, w ramach którego funkcjonują 3 podprogramyy: Sztuka na UEK, UEK Pomaga, Rozwój Społeczny i Ekologia. Więcej o trzeciej misji uczelni przeczytać można na stronie: odpo­wiedzialny.uek.krakow.pl

Czy wiesz, że:

  • UEK oferuje ponad 30 kierunków studiów w języku polskim i angielskim, 120 kierunków studiów podyplomowych, a także prestiżowe studia MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
  • Wśród rekrutujących się na UEK w roku akademickim 2022/23 znalazły się osoby z aż 44 krajów, w tym m.in. z: Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Nigerii, Mozambiku, Rosji, Turcji, Wietnamu, Afganistanu, Azerbejdżanu, Algierii, Brazylii, Czech, Kongo, Mongolii, Słowacji, Rumunii, Włoch, Zimbabwe, Indii, Jamajki, Jemenu, Japonii czy Birmy.
  • Zajęcia odbywają się głównie na terenie uniwersyteckiego kampusu, znajdującego się w centrum miasta, zaledwie kilka minut pieszo od Dworca Głównego.
  • Według wyników tegorocznej rekrutacji, ogłoszonych 14 lipca br., na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie, aplikowała rekordowa liczba kandydatów – ponad 1000 osób więcej niż w latach poprzednich.
  • Jak wynika z badań losów studentów i absolwentów, prowadzonych od 2010 roku przez Akademickie Centrum Kariery, aż 85% studentów UEK znajduje pracę już w trakcie studiów.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!