Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, (150 m od stacji Metro Stokłosy)
Dział Rekrutacji, pok. 28 (parter), Tel. 22 45 72 400
e-mail: rekrutacja@vistula.edu.pl
www.vistula.edu.pl
SIŁA SŁOWA KARIERA W MEDIACH LUB PR
W dzisiejszym dynamicznym świecie rola dziennikarzy jest niezwykle istotna. To oni opisują zastaną rzeczywistość i pomagają ją zrozumieć opinii publicznej, przekazując rzetelne i bezstronne informacje. Rozwój technologiczny i silna pozycja mediów społecznościowych sprawiają, że dziennikarz powinien być jeszcze bardziej wszechstronny i czujny – po to by odróżnić „fake newsy” od prawdziwych informacji i umieć natychmiast reagować na rzeczywistość. Kierunek Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Akademii Finansów i Biznesu Vistula został opracowany w oparciu o nowe standardy dziennikarstwa, wykraczające poza tradycyjne redakcje. Osoby, które zdecydują się na ten kierunek, zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu. Poznają różne typy klasycznego dziennikarstwa i nauczą się wykorzystywać nowe media – w tym przede wszystkim media społecznościowe.
Program Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej skupia się na praktycznych zajęciach. Za przekazywanie wiedzy odpowiedzialni są nie tylko wykładowcy akademiccy, ale także dziennikarze, specjaliści ds. komunikacji korporacyjnej i eksperci mediów społecznościowych. Studenci mają też zagwarantowane praktyki i dostęp do staży w ogólnoinformacyjnych i specjalistycznych redakcjach. Nauczą się przeprowadzania wywiadów, pisania artykułów i tworzenia materiałów audiowizualnych pod presją czasu, a także przygotowania stron internetowych. Dostaną wszystkie narzędzia niezbędne do tego, by po studiach ich głos był wyraźnie słyszalny i by ludzie podążali za ich opiniami. Co więcej zdobędą warsztat do prowadzenia efektywnej komunikacji społecznej w reklamie i marketingu, nauczą się skutecznie argumentować i przekonywać do swojego zdania.
Dlaczego warto?
- Specjalistyczna wiedza
Do wyboru są dwie specjalności: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz public relations. Osoby, które wybiorą pierwszą z nich będą dysponować pełnym warsztatem dziennikarskim, zdobędą umiejętności analityczne, nauczą się kwestionować rzeczywistość i wyciągać właściwe wnioski. Druga ze specjalności przygotowuje do pracy w działach komunikacji. Obejmuje wiedzę z zakresu budowania wizerunku, tworzenia strategii komunikacyjnych, nawiązywania relacji, a także skutecznego wykorzystania mediów społecznościowych.
- Praktyczne podejście
Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na praktyczność zajęć. Na studentów czekają warsztaty organizowane w znanych studiach radiowych i telewizyjnych. Tam zdobywają nową wiedzę, pierwsze doświadczenia oraz poznają pracę dziennikarza „od kuchni”. Wykładowcy to doświadczeni redaktorzy, specjaliści ds. wizerunku i mediów społecznościowych, którzy nie tylko przekazują fachową wiedzę, ale też zdobywane przez lata doświadczenie.
- Przygotowanie do kariery
Absolwenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej będą gotowi do pracy jako dziennikarze prasowi, radiowi lub telewizyjni, rzecznicy prasowi oraz specjaliści ds. PR, copywriterzy w agencjach reklamowych lub specjaliści ds. komunikacji w marketingu. Studia przygotują też do wykorzystania internetu i mediów społecznościowych w komunikacji m.in. jako blogerzy i dziennikarze internetowi.
Ekonomia
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, (150 m od stacji Metro Stokłosy)
Dział Rekrutacji, pok. 28 (parter), Tel. 22 45 72 400
e-mail: rekrutacja@vistula.edu.pl, www.vistula.edu.pl
Trafiona inwestycja
Studia na kierunku Ekonomia to idealny wybór dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami ze świata finansów. Dają niezbędne narzędzia do budowania kariery w międzynarodowym biznesie, bankowości, instytucjach rządowych lub strukturach Unii Europejskiej. Wiedza zdobyta na Ekonomii pozwoli też na prowadzenie własnej firmy czy zaistnienie jako analityk finansowy. Studia prowadzone są przez wybitnych praktyków m.in. wieloletniego doradcę ekonomicznego Prezydenta RP, ministra finansów i wiceprezesa NBP. Kadra składa się z najbardziej cenionych ekonomistów w Polsce m.in. prof. Witolda Orłowskiego, dr hab. Krzysztofa Rybińskiego, dr Andrzeja Olechowskiego i prof. Wojciecha Charemzy. Specjalności zostały tak dobrane, żeby idealnie odpowiadać na potrzeby rynku – na studiach licencjackich do wyboru są: biznes międzynarodowy, ekonomia przedsiębiorstwa, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz metody ilościowe w ekonomii. Wiedzę można pogłębiać na studiach magisterskich i doktoranckich.
Studia na kierunku Ekonomia to doskonała okazja do zdobycia nie tylko teoretycznej, ale także praktycznej wiedzy. Oferują udział w ciekawych projektach prowadzonych we współpracy m.in. z bankami i firnami ubezpieczeniowymi. Dają szansę zdobycia doświadczenia zawodowego już podczas studiów na nieobowiązkowych stażach i praktykach w prestiżowych instytucjach finansowych w kraju i poza nim. Studenci Ekonomii mają też możliwość uczenia się za granicą w ramach programu Erasmus.
Zajęcia na kierunku Ekonomia są prowadzone tak, by jak najskuteczniej przygotować studentów do wejścia na rynek pracy. Ekonomię na Akademii Finansów i Biznesu Vistula można też studiować w trybie online. Wówczas tylko 40% zajęć jest realizowanych na Uczelni, a cała reszta przez internet – to student wybiera gdzie i kiedy się uczy. Studia Online odbywają się z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi e-learningowych i „case studies”. Studenci mają dostęp do nagrań i wykładów na żywo w internecie i są w stałym, zdalnym kontakcie z wykładowcami. To wygodne rozwiązanie stworzono z myślą o osobach, które dużo podróżują, pracują, mieszkają za granicą albo daleko od dużych miast, czy chcą łączyć naukę z życiem rodzinnym.
Dlaczego warto?
- Gotowość zawodowa
Dzięki kompleksowej wiedzy przekazywanej przez kadrę naukowców i praktyków studia na kierunku Ekonomia przygotowują do osiągania sukcesów na rynku pracy. To nie tylko wykłady i wiedza teoretyczna, ale też analiza aktualnych zjawisk gospodarczych i sytuacji finansowej prawdziwych firm. Dzięki ścisłej współpracy z biznesem, osoby które wybrały ten kierunek, znajdują wymarzoną pracę już podczas studiów lub natychmiast po ich ukończeniu.
- Globalne możliwości
Ekonomię na Akademii Finansów i Biznesu Vistula można studiować w dwóch językach – po polsku i po angielsku. Zarówno polscy jak i zagraniczni wykładowcy są ekspertami światowej klasy i wykładają na uczelniach w Zachodniej Europie, USA i Azji. Wszystkie specjalności są nastawione na międzynarodowy rozwój studenta, a dwie z nich są poświęcone wyłącznie zagadnieniom globalnym. Dzięki temu absolwenci są gotowi do podjęcia pracy także poza granicami kraju.
- Specjalistyczna wiedza
Zajęcia są prowadzone przez uznanych praktyków, z bogatym dorobkiem naukowym i doświadczeniem zdobytym w ministerstwach, bankach i międzynarodowych instytucjach. Dopracowane specjalności zapewniają fachową wiedzę i konkretne umiejętności. Dzięki temu absolwenci stają się ekspertami w wybranej przez siebie dziedzinie.
Finanse i rachunkowość
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, (150 m od stacji Metro Stokłosy)
Dział Rekrutacji, pok. 28 (parter), Tel. 22 45 72 400
e-mail: rekrutacja@vistula.edu.pl, www.vistula.edu.pl
BĄDŹ NA PLUSIE, ZDOBĄDŹ ZAWÓD I SATYSFAKCJĘ FINANSOWĄ
Kierunek Finanse i Rachunkowość na Akademii Finansów i Biznesu Vistula został stworzony z myślą o osobach z zacięciem matematycznym, które wyróżniają się analitycznym myśleniem i chcą się rozwijać w tym kierunku. Program studiów przygotowuje do pracy na samodzielnych i menedżerskich stanowiskach w bankach, instytucjach finansowych oraz firmach konsultingowych, a także do prowadzenia własnego biznesu. Kierunek gwarantuje studentom wiedzę o funkcjonowaniu sektora bankowego, zarządzaniu ryzykiem, rynkach finansowych, podatkach i rachunkowości. Absolwenci tego kierunku należą do najlepiej zarabiających w Polsce. Według ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA), publikowanego na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ich pensje przekraczają 4700 zł, klasyfikując ich na 2 miejscu w Polsce, zaraz za SGH.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula, jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce, posiada na tym kierunku prestiżową akredytację ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), dzięki której studenci uzyskują nie tylko dyplom uczelni wyższej, ale też ceniony przez pracodawców tytuł zawodowy. Absolwenci utworzonej dzięki akredytacji specjalności ACCA, zostają międzynarodowej klasy specjalistami z zakresu corporate financial management oraz VAT-u i podatków w księgowości przedsiębiorstw.
Program studiów jest zbudowany według światowych standardów. Studenci mogą odbywać staże i praktyki w prestiżowych instytucjach finansowych. Do wyboru mają studia w języku polskim lub angielskim. Wykładowcami są uznani w świecie eksperci, którzy uczą na zagranicznych uniwersytetach i współpracują z globalnym biznesem.
Finanse i Rachunkowość można studiować w trybie dziennym, zaocznym, a także w nowatorskiej formie Studiów Online, gdzie 60% zajęć jest realizowanych zdalnie. Osoby, które wybiorą Finanse i Rachunkowość w tym trybie odbywają zajęcia przez internat – z dowolnego miejsca na świecie i o wybranej przez siebie porze.
Dlaczego warto?
- Jedne z najwyższych zarobków w Polsce
Absolwenci Finansów i Rachunkowości na Akademii Finansów i Biznesu Vistula należą do najlepiej zarabiających w Polsce – według systemu monitorowania zarobków absolwentów ELA, publikowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ich zarobki w pierwszym roku po studiach przekraczają 4700 zł, co plasuje ich na drugim miejscu w kraju.
- Specjalistyczna wiedza
Studenci wybierają spośród pięciu precyzyjnie opracowanych specjalności takich jak: rachunkowość i podatki (ACCA), bankowość, ubezpieczenia, finanse i rynki finansowe oraz finance and financial market – investment capital market. Dzięki nim zdobywają praktyczna wiedzę i stają się specjalistami w tych pożądanych na rynku pracy dziedzinach.
- Prestiżowa akredytacja
Wszyscy absolwenci Finansów i Rachunkowości Akademia Finansów i Biznesu Vistula otrzymują suplement potwierdzający zaliczenie pięciu z dziewięciu egzaminów ACCA na poziomie podstawowym, a studenci specjalności ACCA aż siedmiu z nich. ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Jej posiadanie zwiększa szanse na awans na kierownicze stanowisko oraz sukces zawodowy.
Filologie
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, (150 m od stacji Metro Stokłosy)
Dział Rekrutacji, pok. 28 (parter), Tel. 22 45 72 400
rekrutacja@vistula.edu.pl, www.vistula.edu.pl
SPEAK ENGLISH, HABLA ESPAÑOL
PRACUJ W MIĘDZYNARODOWYM ŚRODOWISKU
W dobie globalizacji świadomość kulturowa i znajomość języków obcych są niezwykle cenione na rynku pracy. Kierunki Filologia Angielska i Filologia Hiszpańska stworzono dla wszystkich, którzy chcą pracować w międzynarodowym środowisku.
Filologia Angielska otwiera przed studentami globalne możliwości. Absolwenci tego kierunku biegle posługują się angielskim (co najmniej na poziomie C1), posiadają wiedzę o brytyjskiej i amerykańskiej historii i literaturze, a także języku używanym w muzyce, filmach i popkulturze. Z drugiej strony, dzięki m.in. zajęciom z Business English, komunikacji międzykulturowej i profesjonalnego pisania po angielsku, są też przygotowani do pracy w biznesie związanym z językami obcymi. Oprócz angielskiego, który stał się najważniejszym językiem międzynarodowym, studenci Filologii Angielskiej uczą się też drugiego, wybranego języka co najmniej na poziomie B1. Zajęcia są praktyczne, nastawione na interakcję, z licznymi ćwiczeniami i seminariami.
Studenci mają do wyboru dwie specjalizacje: kulturoznawstwo i tłumaczenia, które skutecznie przygotowują do kariery w zagranicznych firmach, biurach tłumaczeń, obcojęzycznych wydawnictwach i przy organizacji międzynarodowych wydarzeń.
Filologia Hiszpańska to nauka języka i kultury prawie miliarda ludzi z dwudziestu krajów na świecie. Znajomość tych zagadnień to ogromny atut na rynku pracy w Polsce, Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej. To idealny wybór dla wszystkich, którzy chcieliby od podstaw nauczyć się hiszpańskiego. Absolwenci Filologii nie tylko biegle władają hiszpańskim, poznając go co najmniej na poziomie C1, ale także komunikują się po angielsku – min. na poziomie B1.
Oprócz umiejętności językowych zdobywają fascynującą wiedzę o życiu codziennym, historii, unikalnej sztuce i tradycjach charakterystycznych dla państw, w których hiszpański jest językiem urzędowym. Studia na tym kierunku są nastawione na przekazywanie praktycznej wiedzy, dlatego obok zajęć językowych i kulturowych, prowadzone są wykłady i warsztaty z marketingu, turystyki czy wystąpień publicznych. Tak skonstruowany program otwiera przed studentami drzwi do kariery w biurach tłumaczeń, szkołach językowych, branży turystycznej i wszystkich firmach, które pochodzą z tego obszaru kulturowego.
Dlaczego warto?
- Praktyczna wiedza
Program zarówno Filologii Angielskiej jak i Hiszpańskiej gwarantuje znajomość dwóch języków obcych: na poziomie C1 i B1. Oprócz wiedzy z zakresu historii i kultury jest uzupełniony o zajęcia z marketingu, turystyki, wystąpień publicznych i profesjonalnego pisania. Absolwenci tych kierunków z powodzeniem odnajdują się w szkołach językowych czy biurach tłumaczeń i są niezwykle cenieni przez zagraniczne firmy.
- Biznesowe podejście
Akademia Finansów i Biznesu Vistula stawia na praktyczność edukacji. Jej wykładowcy to nativ speakerzy i rynkowi specjaliści. Studenci uczą się nie tylko na zajęciach – mają też do dyspozycji bogatą ofertę praktyk, które pozwalają zdobyć doświadczenie i nawiązać wartościowe kontakty zawodowe.
- Globalne możliwości
W Grupie Uczelni Vistula świat jest w zasięgu ręki. To najbardziej umiędzynarodowiony ośrodek akademicki w Polsce. Studenci podchodzą z 80, a kadra z 19 krajów. Nauka języków nie kończy się w salach wykładowych – trwa na przerwach, w kołach naukowych i po godzinach. Dzięki temu studenci realizują wiele międzynarodowych projektów. Chętnie korzystają też z zagranicznych wyjazdów, m.in. w ramach Erasmusa, by szlifować język na miejscu – w hiszpańsko czy anglojęzycznym środowisku.