porównaj studia

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

00-792 Warszawa, ul. Olszewska 12
tel. 22 825 80 34, 22 825 80 35

Utworzona w lipcu 1995 r.
Numer uczelni w ewidencji – 62

Rektor: dr Janusz Mrowiec, prof. WSEiZ

 

www.wseiz.pl

rektorat@wseiz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

WSEiZ... po 29 latach zmienia się w ATA!

Od momentu swojego powstania w 1995 roku Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie nieustannie ewoluuje, odpowiadając na zmieniające się potrzeby współczesnego świata. Edukacja tutaj nie ogranicza się do przekazania wiedzy teoretycznej – uczelnia skupia się na praktycznym stosowaniu wiedzy, co pozwala studentom na zdobycie doświadczenia niezbędnego w późniejszej karierze zawodowej.

Programy studiów są nie tylko dostosowane do europejskich standardów – współpraca z branżą wpływa na ich ciągłe ulepszanie, co zapewnia studentom edukację na najwyższym poziomie. W związku ze wszystkimi zmianami, jakie zaszły na naszej Uczelni przez cały czas jej funkcjonowania, nadszedł odpowiedni moment, aby wkroczyć w zupełnie nowy etap. Od 1 października 2024 roku będziemy funkcjonować pod nazwą Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie, w skrócie „ATA”. Ta zmiana, zatwierdzona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, symbolizuje naszą ewolucję i odzwierciedla ambicje oraz kierunki dalszego rozwoju.

Obecnie prowadzimy 11 kierunków studiów: Architektura (I° i II°), Architektura Krajobrazu (I° i II°), Architektura Wnętrz (I° i II°), Budownictwo (I° i II°), Wzornictwo (I°), Ochrona Środowiska (I° i II°), Zdrowie Publiczne (I°), Zarządzanie (I° i II°), Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (I° i II°), Mechanika i Budowa Maszyn (I°) oraz Informatyka (I°).

Studenci mają możliwość zdobycia tytułu inżyniera, inżyniera architekta lub licencjata, a także na siedmiu kierunkach studiów – magistra inżyniera lub magistra.

Nasz wydział Architektury – jako jedyny na uczelni niepublicznej w Warszawie i jeden z kilku w Polsce – uzyskał uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Architektura. Absolwenci kończą więc studia z tytułem magistra inżyniera architekta, niezbędnym do zdobycia pełnych uprawnień architektonicznych nie tylko w Polsce, ale także we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Nasz wydział Architektury jest też jako jedyny wśród uczelni niepublicznych laureatem prestiżowej nagrody miesięcznika Builder „Top 10 for the Future Wydziałów Architektury i Wydziałów Budownictwa”.

W celu ścisłego powiązania programów studiów ze zmieniającym się rynkiem pracy intensywnie współpracujemy z otoczeniem gospodarczym, prowadzimy badania wskazujące na oczekiwania pracodawców, a także monitorujemy losy zawodowe absolwentów oraz organizujemy targi pracy. Zapraszamy też praktyków biznesu, architektów, kadrę zarządzającą renomowanych firm na spotkania, wykłady i warsztaty, podczas których przekazują oni studentom swoje doświadczenia zawodowe.

Dysponujemy własną, usytuowaną w centrum Warszawy bazą dydaktyczno-administracyjną, w której znajdują się profesjonalnie wyposażone, specjalistyczne pracownie i laboratoria. W nowocześnie zaadaptowanym budynku przy ul. Olszewskiej 12 znajduje się główna siedziba uczelni, która razem z mieszczącym się w pobliżu kompleksem budynków przy ul. Rejtana 16 tworzy centrum dydaktyczno-administracyjne WSEiZ. Część zajęć praktycznych odbywa się również w Terenowej Stacji Ochrony Przyrody i Krajobrazu.

W WSEiZ stawiamy nie tylko na wiedzę, ale kreujemy zorientowanych na rozwój przedsiębiorczych, kompetentnych ludzi z pasją!

CZY WIESZ, ŻE...

  • Wg danych z systemu „ELA” absolwenci WSEiZ pierwszą pracę znajdują w miesiąc, a średnia ich zarobków jest znacznie wyższa niż absolwentów wielu uznanych uczelni.
  • W WSEiZ działają Rady Pracodawców, które doradzają nam jak najlepiej przygotować studentów do pracy zawodowej.
  • Studenci WSEiZ biorą udział w realnych projektach realizowanych przez przedsiębiorców.
  • Biuro Karier WSEiZ wspiera studentów i absolwentów w znalezieniu pracy oraz w założeniu własnej działalności gospodarczej organizując Targi Pracy, szkolenia i warsztaty podnoszące umiejętności radzenia sobie na rynku pracy.
  • „Projekt od A do Z – porady praktyków” to przestrzeń, w której wiedzą i doświadczeniem ze studentami dzielą się absolwenci WSEiZ.
  • W Galeria WSEiZ organizujemy wystawy prac zaprzyjaźnionych z Uczelnią twórców, wykładowców, absolwentów i studentów wspierając ich edukację i twórczy rozwój. Twoje prace także mogą się tam znaleźć!

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!