MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Akademia Zamojska

22-400 Zamość, ul. Pereca 2

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
https://www.akademiazamojska.edu.pl/pl/page/1211-wydzial-nauk-spolecznych-i-humanistycznych 
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych – dr Łukasz Potocki
22-400 Zamość, ul. Zamoyskiego 64
tel. 84 638 09 40, 693 933 180
Dziekanat:
22-400 Zamość, ul. Pereca 2
tel. 574 270 540

Wydział Nauk o Zdrowiu
https://www.akademiazamojska.edu.pl/pl/page/1210-wydzial-nauk-o-zdrowiu
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu – dr hab. n. med. Szymon Zmorzyński
Dziekanat:
22-400 Zamość, ul. Hrubieszowska 24
tel. 84 638 34 00, 693 188 009

Wydział Techniczno-Informatyczny
https://www.akademiazamojska.edu.pl/pl/page/1212-wydzial-techniczno-informatyczny
Dziekan Wydziału Techniczno-Informatycznego – dr inż. Paweł Prokop
Dziekanat:
22-400 Zamość, ul. Szczebrzeska 31

www.akademiazamojska.edu.pl

rektorat@akademiazamojska.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

TRADYCJA i NOWOCZESNOŚĆ

Zastanawiasz się nad wyborem studiów i uczelni? Akademia Zamojska to strzał w dziesiątkę i najlepszy wybór dla Twojej kariery i przyszłości!

Akademia Zamojska jest uczelnią o pięknej i chlubnej tradycji oraz nowoczesnej i profesjonalnej bazie dydaktycznej. AZ kształci na poziomie studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich i podyplomowych. W ofercie Akademii znajdują się takie kierunki jak: prawo, bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, mechanika i budowa maszyn, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze, turystyka i rekreacja. AZ stale podnosi standard kształcenia, czego efektem jest 11. miejsce w rankingu publicznych uczelni zawodowych magazynu „Perspektywy”.

NOWOCZESNE LABORATORIA
AZ w trosce o komfort studiów zadbała o jak najwyższy standard obiektów dydaktycznych oraz ich profesjonalne wyposażenie. Znajdują się w nich aule i sale wykładowe, laboratoria językowe, pracownie pedagogiczne, biblioteka z czytelnią oraz pracownie pielęgniarskie, laboratoria komputerowe, strzelnica laserowa. Ponadto w 2021 r. została zakończona inwestycja Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej, wyposażonego w nowoczesny sprzęt do kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

Akademia posiada również nowoczesne Centrum Badań i Transferu Technologii. Znajdują się w nich m.in. laboratoria mechaniki wyposażone w nowoczesne urządzenia np. obrabiarki CNC, czy drukarki 3D.

PRAKTYCZNE KSZTAŁCENIE
AZ kształci na kierunkach, na których absolwentów zapotrzebowanie wyraża rynek pracy. Świadczą o tym raporty jak np. „Barometr Zawodów”. AZ prowadzi studia na kierunkach o profilu praktycznym, co oznacza, że ponad połowę zajęć ze studentami stanowią zajęcia prowadzone przez praktyków, w zakładach pracy lub laboratoriach posiadających stanowiska odpowiadające charakterowi wykonywanej pracy. Część kadry dydaktycznej AZ stanowią praktycy – właściciele firm, eksperci służb mundurowych, adwokaci i radcowie prawni, specjaliści pielęgniarstwa, eksperci świata biznesu, którzy dzielą się ze studentami najnowszymi wiadomościami ze swoich branż i dziedzin.

AKADEMIK
AZ posiada własny akademik. Budynek mieści się przy ul. Sienkiewicza 10, w odległości ok. 300 m od Starego Miasta. Dom studenta dysponuje 85 miejscami noclegowymi, pokoje są dwu-, trzy-, i czteroosobowe. W akademiku studenci mają do dyspozycji kuchnię, w każdym pokoju znajduje się lodówka, a w każdym segmencie węzeł sanitarny. Udogodnieniem jest także ogólnodostępny Internet.

JUWENALIA
Studia w AZ to nie tylko nauka. Gdy rok akademicki dobiega końca studenci bawią się na juwenaliach. Podczas ostatniego koncertu juwenaliowego dla studentów AZ zagrali Vito Bambino oraz Power Play.

Czy wiesz, że:

  • AZ jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce prowadzi studia inżynierskie na kierunku logistyka.
  • Studia w AZ to wiele ciekawych zajęć praktycznych, a czasem również dobrej zabawy. Studenci turystyki i rekreacji AZ odbywają letnie i zimowe obozy, spływy kajakowe, rajdy piesze i rowerowe, gry miejskie.
  • AZ posiada Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej kompleksowo wyposażone w sale do nabywania umiejętności praktycznych wiernie odzwierciedlających pomieszczenia szpitalne tj.: salę intensywnej terapii, salę ALS i BLS, czy salę umiejętności technicznych oraz umiejętności pielęgniarskich.
  • AZ prowadzi studia na unikalnym kierunku rynek sztuki i zarządzanie w kulturze.
  • W Centrum Badań i Transferu Technologii AZ znajdują się maszyny i urządzenia identyczne, jak w wielkich światowych koncernach, niekiedy również takie, jakie dopiero docierają do polskich firm.
  • Studenci AZ założyli Towarzystwo Strzeleckie, w ramach którego planują zdobywać umiejętności posługiwania się bronią.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!