MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Łódzki

90-136 Łódź, ul. Narutowicza 68
tel. 42 635 40 00
fax 42 665 57 71, 42 635 40 43

www.uni.lodz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Super Wydział
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Kim chcesz być w przyszłości?

Kiedy słyszysz „studia”, myślisz „wykłady, zajęcia, specjalizacje”. Ale, ale! Na Uniwersytecie Łódzkim mamy dla Ciebie więcej niż niezbędne podstawy. Już od pierwszego roku otwieramy przed studentami mnóstwo możliwości i zachęcamy ich do prężnego rozwoju.

Stawiamy na kreatywne podejście do kształcenia, otwartość na to, co nowe i nieoczywiste, a także na odważne dążenie do innowacyjnych rozwiązań. Nie bez powodu ustanowiliśmy „Uwolnij umysł!” naszym hasłem przewodnim – zdajemy sobie sprawę, jak w dzisiejszym świecie ważne jest poszerzanie horyzontów i ciągłe doskonalenie umiejętności. Staramy się zapewnić naszym studentom wszystko, co jest do tego potrzebne.

Popatrz w przyszłość...
Każdego roku dostosowujemy naszą ofertę – studiów stacjonarnych, podyplomowych i szkół doktorskich – do potrzeb kandydatów. Ściśle współpracujemy z biznesem, organizacjami pozarządowymi i ekspertami naukowymi. Zależy nam na tym, aby przekazywana przez nas wiedza znajdowała zastosowanie w obliczu wyzwań, przed jakimi aktualnie stają społeczeństwa. Automatyzacja procesów biznesowych, EkoMiasto, Biologia kryminalistyczna, Prawo medyczne, E-historia, Analiza danych czy Lingwistyka dla biznesu to zaledwie kilka kierunków, jakie w ciągu ostatnich lat powstały na naszej uczelni w odpowiedzi na zapotrzebowanie wciąż zmieniającego się rynku pracy.

... i rozwiń skrzydła!
Jednak specjalizacja, jaka otwiera drogę ku dobrej i ciekawej karierze w przyszłości, to nie wszystko. Jako uniwersytet staramy się również umożliwiać ambitnym osobom rozwój umiejętności niekoniecznie związanych z nauką. W ramach programu Studia i Sport zapewniamy młodym zawodnikom większą elastyczność przy planowaniu zajęć, co umożliwia im osiąganie sukcesów sportowych bez uszczerbku dla procesu dydaktycznego. Oprócz tego co roku otwieramy nabór do autorskich, wewnątrzuczelnianych projektów, przygotowanych z myślą o studentach zainteresowanych karierą naukową, jak i pracą w innych sektorach.

Mentor na wyciągnięcie ręki...
Jeśli masz w sobie gotowość na kilkumiesięczną współpracę z czołowymi osobistościami ze świata biznesu, kultury albo mediów, projekt mentorski będzie czymś w sam raz dla ciebie. Na Uniwersytecie Łódzkim prowadzimy ścisłą współpracę z wybitnymi absolwentami, którzy po latach studiów na naszej uczelni obecnie pełnią funkcje prezesów przedsiębiorstw, managerów wysokiego szczebla, dziennikarzy czy wziętych prawników. Jako osoby posiadające ogromne doświadczenie w branży, chętnie przyjmują pod swoje skrzydła mentees – uczniów, których mogą wesprzeć swoją wiedzą, udzielić wskazówek związanych z rozwojem kariery czy wspólnie pracować nad z życia wziętymi case studies. To niezwykle cenna możliwość rozwoju, dla większości osób niedostępna. Możliwość, którą nasi studenci mają w zasięgu ręki.

... lub grant na horyzoncie
Z drugiej strony, jeśli wiążesz swoją przyszłość z karierą naukową, zadbamy i o twój rozwój poprzez Studenckie Granty Badawcze. Każda edycja tego programu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów, którzy mają pomysł na własne badania, realizację koncepcji naukowej czy udział w płatnej konferencji, na jakiej chcieliby wygłosić referat. Dzięki swojej formule SGB wdraża przyszłych badaczy w system składania wniosków grantowych za sprawą profesjonalnych szkoleń, uczy rozliczania projektów i strategicznego planowania. Wiedza ta znacznie usprawnia start w karierę młodych naukowców.

Uwolnij umysł i postaw na nieoczywiste
Gdzie widzisz się w dorosłym życiu? Czy marzysz o pracy, jaka jednocześnie będzie Twoją pasją i dzięki której będziesz się czuć spełniony? W obecnych, szybko zmieniających się czasach, trzeba odpowiedzieć sobie na te pytania jeszcze przed pójściem na studia. Studia, które warto odbywać na uniwersytecie, jaki chce rozwijać swoich studentów na wszystkich płaszczyznach, poszerzać ich horyzonty i uczyć patrzenia w nieoczywistym kierunku. To jak, jesteś gotowy na to, by uwolnić umysł?

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt