MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

53-345 Wrocław, ul. Komandorska 118/120
tel. 71 368 09 82, fax 71 367 27 78

www.ue.wroc.pl

rekrutacja@ue.wroc.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Wybierając dobrą uczelnię wygrywasz przyszłość

Zastanawiasz się nad studiami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu? Oto lista powodów, dlaczego warto wybrać właśnie tę uczelnię!

Działamy od 1947 roku i od wielu pokoleń jesteśmy jedną z najczęściej wybieranych uczelni ekonomicznych w Polsce. To zasługa naszej kadry i programów nauczania, ale też klimatycznego „miasteczka uniwersyteckiego” z prawdziwego zdarzenia. Nasz kampus mieści się w najzieleńszej dzielnicy Wrocławia, nieopodal centrum – od Rynku i Dworca Głównego dzieli nas odległość bezpłatnego przejazdu rowerem miejskim, a wszystkie ćwiczenia i wykłady odbywają się w jednym miejscu, w pobliżu znajdują się także akademiki i basen, więc czas pomiędzy zajęciami można poświęcić na odpoczynek lub sport, nie dojazdy.

W 2022 roku kierunek logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu ponownie został uznany za najlepszy w Polsce! Co więcej, utrzymaliśmy pozycję lidera w rankingu Perspektyw w obszarze kierunków inżynierskich.

U nas możesz wybrać, czy chcesz studiować standardowo, czy raczej w ramach Indywidualnego Programu Studiów. Brzmi nieźle? Doczytaj do końca i podejmij świadomą decyzję o swojej przyszłości!

LUDZIE

Studenci – osoby takie jak Ty; Twoje rówieśniczki i rówieśnicy, którzy przyjechali do nas z różnych stron Polski, a także z zagranicy. Wspólnie rozwiniecie skrzydła, nowe pasje i znajomości. Z naszą kadrą akademicką wykształcisz się i zdobędziesz wiedzę, zgłębiając interesujące tematy i ważne zagadnienia bez stresu. Działając w organizacjach studenckich lub kołach naukowych, nauczysz się realizować duże projekty i zarządzać – także swoją przyszłością. Razem z Green Teamem możesz zaangażować się w działania proekologiczne i szerzyć świadomość na temat ekologicznego stylu życia.

KAMPUS

Nasz klimatyczny, zatopiony w zieleni kampus dzieli od Rynku – serca miasta – zaledwie 30 minut spacerem. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Kwietna łąka i food trucki to nie wszystkie atrakcje naszego kampusu. Poza budynkami dydaktycznymi na terenie UEW możesz odwiedzić Centrum Symulacji Procesów Biznesowych, by przenieść się w wirtualny świat rynkowy i poznać specyfikę potencjalnych przyszłych stanowisk. W inQUBE – Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości dowiesz się, jak założyć start-up i nauczysz się zarządzać własną firmą. Nasza 4-piętrowa biblioteka zapewni ci dostęp do 460 000 książek i czasopism, a także możliwość skorzystania z komputera w kabinie do cichej pracy.

WYDARZENIA

Już od wielu lat z naszego kampusu w każdy długi weekend majowy startuje Auto Stop Race, największy na świecie wyścig autostopowy, wymyślony i organizowany przez studentów UEW. To u nas – podczas Ekonomaliów – bawi się cały młody Wrocław i okolice. Na kampusie zagrasz w koszykówkę, posłuchasz koncertów i spotkasz wiele ciekawych osób. Wspólnie zorganizujemy doroczny Bal Uniwersytetu Ekonomicznego i kultowy projekt Adapciak, czyli obóz adaptacyjny dla nowo przyjętych.

Czy wiesz, że:

  • Podpisaliśmy Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni i zawarliśmy porozumienie z Climate Reality Project, zobowiązując się do przejścia na odnawialne źródła energii do 2030 roku.
  • Kochamy zwierzęta! Studenci UEW stworzyli portal ułatwiający proces adopcyjny kotów i psów.
  • Zainstalowaliśmy 117 paneli fotowoltaicznych na dachu akademika oraz własny czujnik jakości powietrza – aktualny odczyt sprawdzisz na naszej stronie internetowej.
  • Postawiliśmy 4 ule, w których obecnie mieszka blisko 280 000 pszczół z łagodnego dla ludzi gatunku Krainka Sklenar G10. Odwiedzają nas także motyle, ważki i biedronki oraz wiewiórki i jeże.
  • Postawiliśmy 4 ule, w których obecnie mieszka blisko 280 000 pszczół z łagodnego dla ludzi gatunku Krainka Sklenar G10. Odwiedzają nas także motyle, ważki i biedronki oraz wiewiórki i jeże.
  • Ograniczamy zużycie energii na różne sposoby – ponad 100 drzew rosnących na kampusie UEW co roku filtruje około 2,8 t zanieczyszczeń, zastępując 500 klimatyzatorów.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!