MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Warszawski

00-927 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Biuro ds. Rekrutacji:
Pałac Kazimierzowski, pok. 4, tel. 22 552 40 41, 22 552 40 42
www.irk.uw.edu.pl
e-mail: rekrutacja@adm.uw.edu.pl

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UW
00-312 Warszawa, ul. Dobra 55,
pokój 0.070 - parter
tel. 22 55 24 222, 22 55 20 277
tel. 22 55 24 221, 22 55 24 056
e-mail: bon@uw.edu.pl

www.rekrutacja.uw.edu.pl

rekrutacja@adm.uw.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

To dobry wybór!

Najlepsza polska uczelnia (zał. w 1816 r.) kształci dziś ponad 38 000 studentów na ok. 100 kierunkach w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych.

Uniwersytet Warszawski jest najwyżej klasyfikowanym w światowych rankingach polskim uniwersytetem. Od lat wyjątkowe międzynarodowe sukcesy odnoszą uniwersyteccy archeolodzy, astronomowie, fizycy i informatycy, ale także specjaliści z innych dziedzin, tak licznie rozwijanych na stołecznej uczelni w ramach 25 wydziałów i ponad 30 jednostek naukowo-dydaktycznych.

UW to jedna z najbardziej umiędzynarodowionych polskich szkół wyższych, najaktywniej uczestnicząca w programach wymiany akademickiej. Uczelnia współpracuje z ponad 1000 podmiotów zagranicznych i angażuje się w prace międzynarodowych stowarzyszeń. Jest jednym z 8 europejskich uniwersytetów Sojuszu 4EU+, które realizują wspólnie ponad 100 projektów badawczych i edukacyjnych.

Uniwersytet Warszawski przez ponad 200 lat swojego istnienia wykształcił i wychował pokolenia młodzieży, formując polskie elity intelektualne, naukowe, kulturalne, gospodarcze i polityczne. To tu kształcił się geniusz fortepianu Fryderyk Chopin, tu staranne wykształcenie odebrali nobliści: Henryk Sienkiewicz, Menachem Begin, Czesław Miłosz, Józef Rotblat, Leonid Hurwicz, Olga Tokarczuk, a także czterech prezydentów i dziesięciu premierów Polski.

Najwięksi w Polsce

Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego to największe środowisko akademickie w Polsce: uczy się tu blisko 41 tysięcy osób (łącznie z doktorantami i słuchaczami studiów podyplomowych), a pracuje prawie 8 tysięcy. Kształcenie i badania naukowe prowadzone są w uniwersyteckich budynkach zgrupowanych w 3 kampusach na terenie Warszawy (w Śródmieściu, na Ochocie i Służewie), a także w pojedynczo usytuowanych w przestrzeni miasta obiektach.

Dla nas świat jak nauka – nie ma granic!

Co prawda warszawskie kampusy to główne i największe siedziby UW, jednak stacje badawcze uczelni rozrzucone są po całym świecie. Uniwersyteccy naukowcy i studenci prowadzą badania m.in. w Peru, Egipcie, Omanie, Czarnogórze.

Rankingi nie kłamią

Jesteśmy najlepsi w Polsce! W Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” 2023 Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce (tym razem ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim). Na arenie międzynarodowej też radzimy sobie doskonale! W zestawieniu QS World University Rankings jesteśmy drugą najwyżej notowaną uczelnią w Europie Środkowo-Wschodniej, zaś fizyka prowadzona na UW plasuje się w przedziale 51-75 miejsca w szanghajskim rankingu dziedzin naukowych.

Od A (stronomii) do Z (arządzania)

Oferujemy ok. 200 programów studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich. Od astronomii, ekonomii, filologii, przez matematykę, prawo, socjologię, po zarządzanie. Część kierunków prowadzimy w języku angielskim.

Nowe możliwości

Na UW stale obserwujemy trendy i zmiany na rynku pracy, dlatego co roku modyfikujemy ofertę kierunków studiów, dostosowując ją do potrzeb i zainteresowań kandydatów – pojawiają się kierunki inżynierskie i prowadzone w języku angielskim. Po 70 latach przerwy do oferty dydaktycznej UW powróciła medycyna – pierwsze zajęcia na kierunku lekarskim ruszają już w październiku 2023 roku.

Jeden dyplom to za mało

Jesteśmy pierwszą uczelnią w Polsce, która wprowadziła studia międzyobszarowe i międzywydziałowe. Studenci, w konsultacji z opiekunem naukowym, biorą udział w układaniu swojego programu zajęć. Absolwenci MISH, MISMaP i MSOŚ mogą uzyskać tytuł licencjata lub magistra w zakresie kilku kierunków.

Czy wiesz, że...

  • Śledzimy losy naszych absolwentów i wiemy, że aż 94% z nich znajduje pracę w ciągu pierwszego roku od zakończenia studiów na UW.
  • Nasi studenci, doktoranci i pracownicy chętnie korzystają z możliwości wyjazdów na zagraniczne uczelnie. Największą popularnością cieszy się program Erasmus+, dzięki któremu przez semestr lub dwa możesz uczyć się na zagranicznej uczelni, poznać inne kultury, języki, nawiązać nowe przyjaźnie, słowem: poszerzać horyzonty.
  • Uniwersytet Warszawski to nie tylko wykłady, ćwiczenia i laboratoria. To miejsce, gdzie rozwiniesz swoje zainteresowania i zdobędziesz nowe umiejętności. Oprócz prawie 200 studenckich kół naukowych, prężnie działają tu organizacje studenckie, wolontariat, sekcje Akademickiego Związku Sportowego, chóry, teatry, a także zespół pieśni i tańca.
  • Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie jest jednym z ulubionych miejsc naszych studentów. Ma jeden z największych księgozbiorów w Polsce i stwarza doskonałe warunki do nauki. Na jej dachu rozpościera się piękny ogród, z którego można podziwiać panoramę Warszawy.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!