MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

31-155 Kraków, ul. Warszawska 24
Dział Kształcenia:
tel./fax 12 628 20 57
tel. 12 632 86 44 – Rekrutacja

www.rekrutacja.pk.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • SUPER WYDZIAŁ
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Politechnika Krakowska stwarza warunki do rozwoju

Już niemal od 80 lat Politechnika Krakowska kształci studentów i doktorantów. Jej mury opuszczają absolwenci świetnie odnajdujący się na rynku pracy. Uczelnię wyróżniają nowoczesne laboratoria, współpraca z przemysłem i ciekawe projekty naukowe, a jej oferta edukacyjna doskonale odpowiada na wyzwania współczesnego świata.

Politechnika Krakowska posiada atuty, dzięki którym zyskała mocną pozycję w środowisku akademickim. Poprzez stałą aktualizację oferty dydaktycznej dostosowuje się do bieżących wyzwań i potrzeb rynku pracy. Badania Biura Karier PK stanowią niezbity dowód na silną i stabilną sytuację zawodową absolwentów Politechniki. 94 proc. osób, które ukończyły studia II stopnia w 2021 r., znalazło zatrudnienie do pół roku po obronie dyplomu. W dodatku zdecydowana większość – ponad 90 proc. – deklaruje wykonywanie pracy zgodnej z wykształceniem.

Politechnika Krakowska współpracuje z wieloma znanymi firmami z różnych branż. Studenci mogą w nich odbywać praktyki oraz staże. Wiele z tych firm patronuje konkretnym kierunkom studiów, współtworzy ich programy, daje dostęp do zaplecza technologicznego oraz dzieli się wiedzą dzięki wykładom i prelekcjom z udziałem swoich pracowników. Grono renomowanych przedsiębiorstw, które kooperują z PK jest duże. Są wśród nich: Astor, Grupa Azoty, Nokia, NEWAG, PKP PLK, MAN, Siemens Mobility, ABB itd.

Nowoczesne zaplecze badawcze to kolejny z atutów Politechniki Krakowskiej. Na uczelni działa wiele placówek z ogromnym potencjałem naukowym i dydaktycznym. Ciągle powstają także nowe. Obecnie, w ramach projektu Narodowa Sieć Metrologii Współrzędnościowej z PK w roli lidera, trwa budowa unikatowego w skali globalnej Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. Aparatura badawcza, w którą zostanie wyposażone, pozwoli na wykonywanie najdokładniejszych pomiarów współrzędnościowych na świecie.

Politechnika Krakowska to prężnie działająca instytucja naukowa i edukacyjna. Silną pozycję PK w polskim środowisku akademickim potwierdzają m.in. wyniki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021. Politechnika poddała ocenie działalność naukową w ramach 8 dyscyplin. Zgodnie z ostatecznymi decyzjami MEiN wszystkie otrzymały kategorię naukową A+ (poziom wiodący) lub A (poziom bardzo dobry).

Czy wiesz, że:

  • Na PK rozpocznie wkrótce działalność Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej (LAŚ), gdzie m.in. prowadzone będą badania modelowe i symulacje komputerowe dotyczące dynamicznego oddziaływania na smog i przewietrzanie miast
  • Kierunek architektura, realizowany na Wydziale Architektury PK, jako jedyny w Polsce posiada akredytację RIBA (Royal Institute of British Architects). Jest również notyfikowany przez Komisję Europejską, co oznacza, że dyplom ukończenia studiów jest uznawany w całej Unii Europejskiej.
  • PK wspiera studencką innowacyjność. Na uczelni działa FutureLab, czyli specjalna jednostka, która udziela wsparcia studentom realizującym projekty wynalazcze. FutureLab organizuje też konkursy na granty, dzięki którym studenci mogą realizować najbardziej śmiałe pomysły.
  • Politechnika Krakowska słynie ze specjalnych programów finansowanego wsparcia dla studentów. Jednym z nich jest „Student Lider I roku” – program, który pozwala nagrodzić najlepszych studentów już na początku ich przygody z PK. Politechnika Krakowska stworzyła też Własny Fundusz Stypendialny, z którego funduje stypendia dla najaktywniejszych studentów. Ponadto studenci PK mogą liczyć na stypendium rektora – jedno z najwyższych w Polsce.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt