MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10-719 Olsztyn, ul. M. Oczapowskiego 2
tel. 89 524 51 51, 89 524 52 29

www.uwm.edu.pl

rekrutacja@uwm.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • SUPER WYDZIAŁ
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Wszystko, co najpiękniejsze w studiowaniu

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to połącznie nowoczesności i wieloletniego dorobku naukowego. Znajdziesz tu ciekawe kierunki kształcenia, docenianych naukowców i przyrodę dostępną na wyciągnięcie ręki. Wszystko to zachęca do jednego: studiowania na UWM. Nauka tutaj to naturalna przyjemność.

Rozwój, nowoczesność i świetni nauczyciele akademiccy, będący ekspertami w swoich dziedzinach – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to miejsce, w którym po prostu warto studiować. Czekają tu na ciebie zajęcia z doświadczoną kadrą, doskonale wyposażone laboratoria i nastawienie na praktykę. Wszystkie działania prowadzone są z myślą o przyszłych pokoleniach, w duchu zrównoważonego rozwoju i ideą Zielonego Uniwersytetu.

Kierunek – przyszłość

Swoją przyszłość możesz budować dzięki bogatej ofercie kształcenia. Opisy wszystkich kierunków znajdziesz na stronie rekrutacja.uwm.edu.pl. Przeczytasz tam również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, zapoznasz się z harmonogramami na poszczególne kierunki studiów, a także ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi nauki i rozwijania pasji. To kompendium wiedzy, dzięki której z łatwością przejdziesz całą ścieżkę rekrutacji.

Nauka i praca to idealny start

Na UWM możesz skutecznie połączyć naukę z pracą, rozpoczynając studia dualne. To połączenie zajęć na uczelni z praktykami odbywającymi się w siedzibach firm o międzynarodowej renomie. Za swoją pracę otrzymasz wynagrodzenie, a po zakończeniu studiów – gwarancję zatrudnienia. Udział w projektach naukowych i badaniach poszerzy twoją wiedzę i doświadczenie, co sprawi, że twój start na rynku pracy będzie łatwiejszy.

Nauka to nie wszystko

Zainteresowania naukowe rozwiniesz w kołach naukowych, a pasje w organizacjach kulturalnych. Na uczelni działa jedyny w Polsce akademicki teatr muzyczny. Śpiewać, tańczyć i krzewić warmińską kulturę możesz w Zespole Pieśni i Tańca Kortowo, a talenty muzyczne rozwijać w Orkiestrze Akademickiej UWM. Teatry, kluby fotograficzne, płetwonurków, turystyczne i sportowe – czekają właśnie na ciebie.

Nauka wśród drzew i jezior

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie położony jest w Kortowie. To jedyne takie miasteczko akademickie w Polsce, w którym wszystko, co potrzebne do życia i nauki, jest na wyciągnięcie ręki. Są tu budynki dydaktyczne, Biblioteka Uniwersytecka, laboratoria, domy studenckie, sklepy, miejsca usługowe, infrastruktura sportowa i rekreacyjna. Wszystko to położone jest wśród warmińskiej zieleni, z dostępem do jeziora i ścieżek spacerowych.

Weź udział w rekrutacji na UWM i już w październiku spotkajmy się w Kortowie. Nauka tutaj to naturalna przyjemność.

Czy wiesz, że...

 • Najlepsze juwenalia w Polsce – odbywają się właśnie w Olsztynie. Festiwal Studencki Kortowiada trzykrotnie zdobył statuetkę Pro Juvenes w kategorii najlepsze Juwenalia w Polsce. Każdego roku, Kortowiada, przyciąga do miasteczka studenckiego UWM tysiące ludzi z całej Polski.
 • Kampus akademicki – położony jest w otoczeniu zieleni, jezior, ze ścieżkami spacerowymi i plażą. Część kampusu uniwersyteckiego powstała już w XIX wieku i została włączona do rejestru zabytków.
 • Kortowo – zostało nominowane w konkursie National Geographic Polska do tytułu „Cud Polski”.
 • AZS UWM – to znany z sukcesów Akademicki Klub Sportowy UWM, w którym trenują: Aleksandra Lisowska (biegaczka, mistrzyni Europy w maratonie), Konrad Bukowiecki (kulomiot, mistrz świata i mistrz Europy), Kacper Lewalski (biegacz, rekordzista Polski i Europy na dystansie 800 m) oraz Karol Zalewski (biegacz, mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4x400 metrów), Szymon Piątkowski.
 • Infrastruktura sportowa – UWM ma Pływalnię Uniwersytecką, korty tenisowe, stadion, hale sportowe, ośrodek jeździecki.
 • Domy studenckie – do dyspozycji studentów mamy 9 budynków położonych w miasteczku akademickim.
 • Wsparcie studentów – stypendia naukowe czekają na najlepszych, a wsparcie socjalne wyrównuje szanse. Członkowie kół naukowych mogą wnioskować o tzw. Grant Rektora, na prowadzenie badań naukowych. Działacze społeczni i sportowcy mogą liczyć na nagrodę Rektora.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt