Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu |
||
50-375 Wrocław, ul. Norwida 25 Biuro Rekrutacji:
|
- SUPER UCZELNIA
- Wydziały i kierunki
Mamy zielone pojęcie i wiemy jak!
Innowacyjność, efektywność i nowoczesne kierunki studiów – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to uczelnia kształcąca przyszłych liderów zrównoważonego rozwoju!
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oferujemy szeroki wybór aż 28 kierunków studiów. Wśród nich znajdują się nasze nowości: dietetyka i adaptacje do zmiany klimatu! Na UPWr kształcimy studentów w naukach przyrodniczych, biologicznych, rolniczych i inżynieryjno-technicznych. Nasza weterynaria, kierunki o żywieniu i żywności oraz geodezja (w tym satelitarna) i kartografia są w ścisłej polskiej czołówce.
W ofercie mamy też 3 kierunki prowadzone w języku angielskim – Bioeconomy, Food Technology i Veterinary Medicine. Interdyscyplinarny kierunek Bioeconomy, który tworzymy razem z Politechniką Wrocławską, jest odpowiedzią na bieżące problemy współczesnej gospodarki. Food Technology to studia magisterskie, które prowadzimy wspólnie z Universidad Miguel Hernández de Elche (UMH) w Hiszpanii. UMH to jeden z najlepszych europejskich ośrodków akademickich w obszarze nauk o żywności, a tutejsza szkoła sensoryki jest wiodąca w Unii Europejskiej. Studia na tym kierunku dają możliwość zdobycia dyplomu od dwóch uczelni i nauki przez 1 semestr w Hiszpanii, ale są też fantastyczną przygodą, dzięki której można poszerzyć swoją sieć zagranicznych kontaktów. Studiując po angielsku oprócz uzyskania wykształcenia masz także możliwość doskonalenia zdolności językowych. Jednocześnie szeroko otwierają się przed Tobą drzwi do uzyskania pracy w ośrodkach i firmach zagranicznych.
Jako jedna z dziewięciu partnerskich uczelni europejskiego konsorcjum EU GREEN posiadamy status Uniwersytetu Europejskiego, co jest ogromnym prestiżem i szansą na umiędzynarodowienie kierunków studiów. Nawiązujemy współpracę naukowo-dydaktyczną z ośrodkami zagranicznymi i mamy dzięki temu możliwość stałej wymiany doświadczeń w obszarze innowacji. Dzięki projektom Erasmus+ czy programom Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) nasi studenci i pracownicy mogą wziąć udział w wielu wyjazdach o charakterze naukowym. Daje to wiele okazji do kształcenia na zagranicznych uczelniach oraz zdobycia doświadczenia na praktykach w europejskich firmach.
Już po raz trzeci znaleźliśmy się w prestiżowym brytyjskim zestawieniu THE Impact Rankings, które zajmuje się badaniem, czy i w jakim stopniu uczelnie na całym świecie wdrażają ogłoszone przez ONZ w 2015 roku Cele Zrównoważonego Rozwoju. Od trzech lat systematycznie pniemy się w górę w tym rankingu.
Po raz czwarty z rzędu według rankingu Perspektyw zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce wśród uczelni przyrodniczo-rolniczych. W zestawieniu ogólnym uplasowaliśmy się na 26. miejscu, co jest awansem o cztery pozycje w stosunku do roku poprzedniego.
Naszą dumą jest doskonała kadra dydaktyczna i naukowa, nagradzana w wielu dziedzinach. Stawiamy na połączenie teorii i praktyki oraz przygotowujemy swoich przyszłych absolwentów zgodnie ze standardami obowiązującymi na rynku pracy.
Ale UPWr to nie tylko nauka! Jako student naszej uczelni możesz dołączyć do Samorządu Studenckiego UPWr, czy poszerzać swoją wiedzę w ramach działalności studenckich kół naukowych. Studentów, którzy kochają śpiew i taniec, pragną rozwijać te zdolności i są wielbicielami polskiego folkloru, serdecznie zachęcamy do dołączenia do Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Jedliniok”, prezentującego swoje umiejętności na arenie międzynarodowej. Mamy też osiągnięcia sportowe i kadrę przygotowaną do wspierania tych studentów, którym sport jest szczególnie bliski.
Czy wiesz, że aktualnie na rynku pracy jest bardzo ograniczona liczba specjalistów posiadających umiejętności w zakresie planowania, projektowania oraz wdrażania rozwiązań służących ochronie klimatu oraz adaptacji do jego zmian?
Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu (ang. IPCC) jest jednoznaczny i wskazuje na to, że obserwowana zmiana klimatu jest głównie wynikiem antropogenicznego wzrostu ilości gazów cieplarnianych w atmosferze. Skutki tej zmiany są widoczne i mają poważne konsekwencje dla środowiska naturalnego, ekosystemów i ludzkości, przy czym ich zakres i skala są większe niż szacowano w poprzednich raportach. Aby ograniczyć negatywne skutki zmiany klimatu konieczne są działania adaptacyjne. Do prowadzenia tych działań potrzebni są wysoko wykwalifikowani specjaliści. To dlatego UPWr proponuje Wam zupełnie nowy kierunek – Adaptacje do zmiany klimatu, na który 1 maja tego roku wystartowała rekrutacja. Kształcenie na tym kierunku obejmuje wiedzę, umiejętności i innowacje z zakresu inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki, geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej. Program studiów pozwala na rozwój umiejętności innowacyjnego i interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz tworzy kompetencje do wdrażania technologii i współpracy nauki z biznesem w celu zmierzenia się z wyzwaniami stawianymi przez zmieniający się klimat.