MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

50-375 Wrocław, ul. Norwida 25

Biuro Rekrutacji:
tel. 71 320 10 75, 71 320 10 45
Plac Grunwaldzki 24a, 50-363 Wrocław

 

www.rekrutacja.upwr.edu.pl

rekrutacja@upwr.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Mamy zielone Pojęcie i wiemy jak!

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to polski lider w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ!

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oferuje Kandydatom aż 27 kierunków studiów (w tym 3 kierunki prowadzone w języku angielskim). Kształcimy studentów z zakresu nauk przyrodniczych, biologicznych, żywnościowych, rolniczych i inżynieryjno – technicznych. W Polsce przodujemy w naukach o żywności, weterynarii i zootechnice oraz geodezji i kartografii.

Stawiamy na zrównoważony rozwój i integralność międzypokoleniową. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz kolejny znalazł się w międzynarodowym rankingu THE Impact Rankings, oceniającym szkoły wyższe pod kątem realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce w celach: Zero Głodu, Życie na Lądzie, Zrównoważone Miasta i Społeczności oraz Wzrost Gospodarczy i Godna Praca. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu znalazł się także w gronie najlepszych uczelni świata w rankingu CWTS przygotowanym przez Uniwersytet w Leiden. Uplasowaliśmy się wśród liderów w kategorii gender, związanej z procentowym udziałem kobiet wśród wszystkich autorów publikacji (52,3%). Oferowane przez naszą Uczelnię kierunki weterynaria oraz Technologia żywności i żywienie człowieka uzyskał Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu”, przyznawany przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Międzynarodowe konsorcjum EU GREEN, do którego należy UPWr, uzyskało status Uniwersytetu Europejskiego, co jest ogromnym wyróżnieniem i otwiera nowe możliwości wprowadzania innowacyjnych rozwiązań oraz umiędzynarodowienia.

Nasi Wykładowcy tworzą doskonałą kadrę dydaktyczną i naukową. Stawiają na teorię popartą praktyką tak, aby przygotować Cię do standardów obowiązujących na rynku pracy. Zaangażowanie kadry doskonale prezentuje się także w kwestiach umiędzynarodowienia kierunków studiów oraz nawiązywania współpracy naukowo – dydaktycznej z ośrodkami zagranicznymi.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale i nowe, ciekawe znajomości. Możesz dołączyć do Samorządu Studenckiego UPWr, poszerzać swoją wiedzę w ramach działalności studenckich kół naukowych, a także pokazać swoje umiejętności w zespole pieśni i tańca „Jedliniok”, prezentującego swoje możliwości na arenie międzynarodowej. Działalność w ruchu studenckim pozwoli Ci ciekawie spędzić czas, a także poszerzyć swoje horyzonty i uatrakcyjnić Twoje CV.

Na kierunkach prowadzonych w języku angielskim (Bioeconomy, Food Technology i Veterinary Medicine) otrzymasz nie tylko niezbędne wykształcenie, ale także podszlifujesz swój język angielski i będziesz miał możliwość zdobycia doświadczenia oraz uzyskania pracy w ośrodkach i firmach zagranicznych. Food Technology – trwające 3 semestry studia prowadzone wspólnie z Miguel Hernández University of Elche (UMH) dają Ci możliwość przeżycia fascynującej przygody, a także zdobycia dyplomów dwóch uczelni jednocześnie. Właścicielem dyplomu dwóch uczelni możesz stać się także wybierając innowacyjny i interdyscyplinarny kierunek Bioeconomy, który współtworzymy z Politechniką Wrocławską. Jest on odpowiedzią na bieżące problemy współczesnej gospodarki.

Od października studenci będą mogli kształcić się na szóstym wydziale - Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu. Stworzy to przestrzeń do jeszcze większego podkreślenia roli tych kierunków.

Czy wiesz, że...

  • W ostatnich latach przybywa osób zmagających się z chorobami cywilizacyjnymi, związanymi z zaburzeniami metabolizmu. Spędzamy coraz więcej czasu w pracy, nie zwracając uwagi na ilość i jakość spożywanych posiłków. Jadamy w pośpiechu, niedbale, co przekłada się na funkcjonowanie naszego organizmu.
  • Świetnym kierunkiem dla osób zainteresowanych pomaganiem innym w prowadzeniu zdrowego trybu życia jest żywienie człowieka i dietetyka. Studia na tym kierunku dają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu racjonalnego żywienia człowieka, dostosowanego do jego kondycji fizycznej i stanu zdrowia. Podczas studiów poznasz dokładnie procesy i mechanizmy odpowiedzialne za odpowiednią pracę układu pokarmowego oraz nauczysz się, jak komponować posiłki dla osób zdrowych, a także cierpiących na schorzenia.
  • Dzięki przedmiotom technologicznym dowiesz się także, jak funkcjonuje przemysł spożywczy na każdym z etapów produkcji od pola do stołu.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!