MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Częstochowska

tel. 34 325 02 81
Dział Nauczania
42-200 Częstochowa, ul. J. H. Dąbrowskiego 69, pok. 147
tel. 34 325 02 81, 34 325 04 50

 

www.pcz.pl

d_nauczania@pcz.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Studiuj u nas! To naprawdę się opłaca!

Studia na Politechnice Częstochowskiej to odkrywanie swoich możliwości i nabywanie cennych umiejętności. Uczelnia z ponad 70 letnią tradycją kroczy w przyszłość proponując ponad 30 nowoczesnych kierunków kształcenia, których ukończenie gwarantuje Ci bez problemu znalezienie pracy.

Tradycja
Politechnika Częstochowska to najstarsza i największa uczelnia w regionie częstochowskim z ponad 70-letnią tradycją. Powstała w 1949 roku jako Szkoła Inżynierska. W 1955 uczelnię przekształcono w Politechnikę Częstochowską.

Nowoczesność

Uczelnia kształci na 6 wydziałach: Wydziale Budownictwa, Wydziale Elektrycznym, Wydziale Infrastruktury i Środowiska, Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów oraz Wydziale Zarządzania. Oferuje nie tylko nowoczesne formy kształcenia, studia w języku angielskim, kształcenie na multimedialnej platformie e-learningowej. O nowoczesnym obliczu Politechniki Częstochowskiej decydują również laboratoria wyposażone w sprzęt światowej klasy, audiowizualny system umożliwiający organizowanie konferencji tłumaczonych na kilka języków. Uczelnia likwiduje bariery architektoniczne i staje się przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Osiągnięcia w dziedzinie badań naukowych oraz wynalazki naukowców Politechniki Częstochowskiej zdobyły również uznanie na Międzynarodowych Wystawach Innowacji odbywających się wielu krajach.

Łazik marsjański

Konstrukcja łazika marsjańskiego stała się specjalnością Politechniki Częstochowskiej. Łaziki marsjańskie z Politechniki Częstochowskiej odnosiły już wielkie sukcesy. W 2017 roku łazik PCz Rover Team zdobył trzecie miejsce na University Rover Challenge w Mars Desert Research Station (MDRS) w Utah w Stanach Zjednoczonych, rok później konstrukcja uczelnianego Teamu była najlepszy na świecie.

Międzynarodowe środowisko

W roku 2005 powstało Centrum Współpracy Międzynarodowej, w ramach którego działa Ośrodek Kształcenia Międzynarodowego. Jest jednostką umożliwiającą kształcenie studentów w języku angielskim na kierunkach studiów prowadzonych przez Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydział Zarządzania. W Częstochowie studiuje młodzież z wielu krajów Europy, ale i pozaeuropejskich.

Absolwenci
Politechnika wykształciła ponad 90 tysięcy studentów. Wśród nich są wybitni naukowcy, właściciele firm, politycy, przedstawiciele świata kultury, a także sportowcy o światowych sukcesach i przedstawiciele świata kultury, m. in.: Bartłomiej Mirecki – kierowca rajdowy, Adam Małysz, Piotr Gruszka.

Czy wiesz, że...

  • Samorząd Studencki co roku organizuje Kominalia czyli Juwenalia. Ich nazwa wzięła się od stojącej na terenie uczelni dawnej chłodni. Obecnie ma ona biało-niebieskie barwy z logo Politechniki Częstochowskiej, a także tryby i koła zębate;
  • Biuro Karier zadba o Twoją Przyszłość i pomoże nawiązać kontakty ze światem biznesu podczas studiów i organizując Targi Pracy;
  • Maskotką Politechniki Częstochowskiej jest nowoczesny robot w dwóch wersjach: damskiej o imieniu Poli i męskiej o imieniu Tech;
  • Budynki Politechniki znajdują się blisko przystanku tramwajowego;
  • Przy Akademickim Centrum Kultury działa Dyskusyjny Klub Filmowy „Rumcajs”, który od 65 lat propaguje kulturę filmową i prezentuje ambitny repertuar kina światowego.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt