MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Wrocławska

50-370 Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27
tel. 71 320 22 17, fax 71 322 36 64
Dział Rekrutacji:
tel. 71 320 4111

www.pwr.edu.pl

rekrutacja@pwr.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Przyszłość w zielonych barwach

Świat potrzebuje zmian. Nie za 10 czy 30 lat, ale tu i teraz. Potrzebujemy nowych technologii i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Takich, które pozwolą nam ograniczać nasz ślad węglowy i myśleć ze spokojem o przyszłości. Na Politechnice Wrocławskiej nie odkładamy tego na później. Już dzisiaj rozwijamy pomysły, które mogą zmienić nasze wspólne jutro.

Bądź częścią tych zmian. Damy ci wiedzę i umiejętności.

Żyjemy w czasach turystycznych lotów w kosmos, inteligentnych domów i wirtualnej rzeczywistości niemal idealnie oddającej prawdziwy świat. Nadal jednak wiele problemów wymaga znalezienia pilnych rozwiązań.

To w rękach inżynierów spoczywają losy świata. To ich śmiałe pomysły, tygodnie spędzane w laboratoriach i warsztatach, burze mózgów, próby i błędy posuwają do przodu nasze rozumienie świata, technologię i komfort codziennego życia. To ich praca jest dla nas szansą, by przyszłość malowała się w jasnych barwach.

I ty możesz być częścią tych zmian. Miej wpływ na to, jak będzie wyglądał świat. Twoje pomysły mogą być tymi, które zmienią nasze życie. Potrzebujesz jednak narzędzi – inżynierskiej wiedzy i umiejętności, dzięki którym swoje idee przekujesz w rzeczywiste rozwiązania. Damy ci je i podpowiemy, jak dobrze z nich korzystać.

Tym bardziej, że na Politechnice Wrocławskiej ekologia nie jest pustym hasłem. Nad technologiami, które pozwalają produkować czystą energię, ograniczyć zanieczyszczenia czy wydłużyć czas życia produktów, pracujemy od lat. I w te działania włączamy już naszych studentów – tak, by opuszczając mury uczelni, wiedzieli, jak ważne jest wdrażanie „zielonych” rozwiązań.

Dlatego uruchamiamy nowe kierunki i rozwijamy te istniejące, by nasi absolwenci wchodzili na rynek pracy gotowi sprostać jego oczekiwaniom. To u nas możesz studiować m.in. elektromobilność, odnawialne źródła energii czy technologie ochrony środowiska. Tutaj nauczysz się też, jak projektować architekturę o jak najmniejszym wpływie na środowisko, stworzyć tzw. zieloną kopalnię czy pozyskać paliwo z wody.

Rozwijamy też elektryczne pojazdy. To u nas działa koło naukowe od lat budujące słynne LEM-y, czyli Lekkie Motocykle Elektryczne. A wielokrotnie nagradzany zespół PWR Racing Team – pierwsza ekipa z Polski, która zaczęła budować bolidy Formuły Student – właśnie pracuje nad swoją wyścigówką w wersji z prądem.

A to dopiero początek! Powołaliśmy na uczelni specjalne Centrum Klimatyczne, które wspiera wszelkie ekologiczne działania na uczelni. Bo na PWr doskonale wiemy, że przyszłość musi być zielona.

Czy wiesz, że:

  • Na pierwszym roku studiów mamy do wyboru 52 różnorodne kierunki, w tym cztery w języku angielskim. Od 2021 roku możesz studiować także na czterech nowych kierunkach. Są to: informatyczne systemy automatyki, elektromobilność, geoinformatyka oraz inteligentna informatyka.
  • 27 naszych naukowców jest na Liście TOP 2% – najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Ranking opracowują analitycy z Uniwersytet Stanforda, wydawnictwa Elsevier i firmy SciTech Strategies.
  • Grupa studentów PWr odtworzyła kampus uczelni w popularnej grze Minecraft. Zrobili tam pochód i multimedialny pokaz popularnego projeku P. I. W. O. Light Show.
  • Na PWr działa zespół „Inżynierzy PWr”, który startuje w organizowanych w Polsce i za granicą zawodach esportowych. Nasi studenci zdobyli m.in. trzy tytuły mistrzów T-Mobile Ligi Akademickiej w League of Legends.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt