porównaj studia

Politechnika Wrocławska

50-370 Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27
tel. 71 320 29 05

Dział Rekrutacji:
tel. 71 320 41 11

www.pwr.edu.pl

rekrutacja@pwr.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Otwórz głowę, stawiaj pytania!

Kto pyta, nie błądzi. Tylko gdzie szukać odpowiedzi, skoro toniemy w nadmiarze informacji. Doświadczasz tego każdego dnia – wpisujesz do wyszukiwarki hasło i dostajesz oczopląsu od wyników. Jak się w tym nie pogubić? Mamy rozwiązanie. Proponujemy sprawdzone źródła, które dają konkretne odpowiedzi na niekonkretne (czasem) pytania.

Fenomeny – miniserial z klimatem

Z pewnością lubisz oglądać seriale. Daj się namówić na nasz 3-odcinkowy cykl „Fenomeny”. Opowiadamy w nim o tym, z czym masz kontakt na co dzień, a niekoniecznie znasz tego naturę. Mowa o świetle, wodzie i energii. Woda pitna z oceanu? Terapia światłem? Energia termojądrowa? To nie przyszłość, ale teraźniejszość! Rzeczywistość zmienia się na twoich oczach i warto spróbować ją zrozumieć. Wystarczy, że otworzysz głowę, a szybko wciągniesz się w fascynujący świat nauki. Nasze filmy znajdziesz na stronie internetowej fenomeny.pwr.edu.pl.

Fizyka bez zamulania – podcast dla odważnych

Wolisz słuchać podcastów? Zajrzyj na nasz kanał na YouTube i na Spotify „Fizyka bez zamulania”. Prowadzi go dr inż. Maciej Mulak – popularyzator nauki i dociekliwy poszukiwacz fizycznych kontekstów w codzienności. A jeżeli fizyka nie jest twoim ulubionym przedmiotem? Posłuchaj tylko jednego odcinka, a przekonasz się, że można o niej mówić bez skompilowanych wzorów, niezrozumiałych definicji, czyli po prostu „bez zamulania”.

Opowieści doktora Mulaka zabiorą cię w wielowątkową podróż, w której prawa fizyki ilustrują mrówki i King Kong, liliputy z książki Jonathana Swifta, wampiry z hollywoodzkich filmów czy bohaterowie z Gwiezdnych Wojen. Historia o bałaganie i entropii może dostarczyć ci argumentów w rodzinnych dyskusjach o… porządku w twoim pokoju.

Słuchaj, oglądaj, korzystaj bez ograniczeń, do wyboru masz ponad 30 odcinków i ciągle powstają nowe.

Polilab – powtórka nie tylko przed maturą

Potrzebujesz szybkiej powtórki z chemii lub fizyki przed sprawdzianem? Zapraszamy do Polilabu – to z kolei kanał na YouTube, na którym zamieściliśmy materiały wideo prosto z programu nauczania w szkołach średnich. Zapraszamy do naszych laboratoriów, gdzie naukowcy PWr „po ludzku” w kilkuminutowych filmikach tłumaczą to, co w szkole wydaje się czasem niezrozumiałe.

Przykładowe tytuły odcinków: „Praca w polu grawitacyjnym, czyli o "dziwnym" pojęciu pracy w fizyce”, „Prawa Kirchhoffa – prościej się nie da!”, „Indukcja elektromagnetyczna, czyli co zawdzięczamy Faraday’owi”, „Bryła sztywna i jak ją przewrócić?”, „Światłowody – czym są i jak działają? (prawie)”, „Wszystko o wskaźnikach pH”. Mamy też odcinek specjalny, w którym dowiesz się, jak powstaje piwo i jakie ma właściwości chemiczne.

Chcemy cię przekonać, że nauka to przygoda. Wystarczy tylko odważyć się na samodzielne poszukiwania. A to, co znajdziesz, może cię zaskoczyć. Zapraszamy!

Czy wiesz, że:

  • Łazik Scorpio Infinity zaprojektowany przez naszych studentów wrócił ze zwycięstwem z zawodów Australian Rover Challenge. Zdobył aż 5 złotych medali!
  • Wiedza nie śpi podczas Nocy Politechniki! Jednego wieczoru w listopadzie otwieramy nasze laboratoria i pracownie dla wszystkich zaineresowanych nauką. Szykujemy mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku.
  • Na naszej uczelni odbywają się spektakularne zawody Robotic Arena. W kilkunastu konkurencjach rywalizuje ze sobą ponad 250 robotów z całej Europy.
  • Nasi studenci Wydziału Medycznego mają zajęcia m.in. w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej i w Pracowni Wirtualnej Rzeczywistości. Od pierwszego semestru nauki mają swojego mentora i opiekuna, który towarzyszy im na kolejnych etapach nauki.
  • Kampus PWr znajduje się nad Odrą. To właśnie tam w czerwcu organizujemy Odra River Cup, czyli wyścig ósemek wioślarskich o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej na dystansie tysiąca metrów.
  • Z najnowszych badań przeprowadzonych wśród uczniów starszych klas szkół średnich na zlecenie PWr wynika, że dla młodzieży największą wartością i źródłem wsparcia jest rodzina oraz przyjaciele.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!