MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Wrocławska

50-370 Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27
tel. 71 320 29 05

Dział Rekrutacji:
tel. 71 320 41 11

www.pwr.edu.pl

rekrutacja@pwr.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Przygotujemy cię do matury. Zajrzyj do Polilabu!

Kto by nie chciał, żeby wiedza sama wchodziła do głowy? Oglądasz filmik o miareczkowaniu czy bryle sztywnej i po chwili wiesz wszystko!

Przydałoby się to przed jakimś większym sprawdzianem, a szczególnie przed tym najważniejszym – maturą. A gdyby tak uczyć się regularnie i systematycznie „ogarniać” trudne tematy? Politechnika Wrocławska chętnie ci w tym pomoże.

Specjalnie z myślą o tobie, uczniu/uczennico szkoły średniej, stworzyliśmy Polilab. To kanał na YouTube, w którym naukowcy PWr wyjaśniają zagadnienia z programu nauczania szeroko rozumianej fizyki i chemii. Zapraszają do swoich laboratoriów, pracowni i różnych nieoczywistych miejsc na kampusie uczelni, by wytłumaczyć tematy, z którymi czasami możesz mieć problemy w szkole. Starają się to robić: krótko, treściwie i atrakcyjnie, czyli tak, jak lubisz.

Materiały Polilabu nie są długie, mają od 5 do 15 minut. Zależy nam na tym, żeby nie nadwyrężać twojej uwagi, dlatego dawka wiedzy, którą ci przekazujemy, jest maksymalnie skondensowana – w myśl zasady, że czasem mniej znaczy więcej. Dzięki temu do Polilabu możesz zaglądać razem z nauczycielem podczas lekcji, samodzielnie w domu czy też tuż przed samym sprawdzianem. Nasze materiały nadają się do odtwarzania na smartfonach, tabletach, ale także na większych ekranach.

Tematy omawiane w Polilabie skonsultowaliśmy z nauczycielami fizyki i chemii. To oni wskazali nam zagadnienia, których wyjaśnienie w szkole stwarza najwięcej problemów. Przykładowe tytuły to: „Praca w polu grawitacyjnym, czyli o »dziwnym« pojęciu pracy w fizyce”, „Prawa Kirchhoffa – prościej się nie da!”, „Reguła przekory, czyli o równowadze w chemii”, „Bryła sztywna i jak ją przewrócić?”, „Do czego nam ta elektroliza?” czy „Zadanie maturalne! Miareczkowanie zasady kwasem wobec wskaźnika”. Na naszym kanale @PoliabPWr znajdziesz już kilkanaście filmów, ale regularnie dodajemy nowe. Dlatego zachęcamy do subskrypcji, żeby być na bieżąco.

W Polilabie mówimy o trudnych sprawach bardziej „po ludzku” niż „po naukowemu” (choć czasem może wymknie się jakaś „stereogeniczność” czy „rezystancja”). Nie boimy się skomplikowanych wzorów, trudnych równań czy definicji naukowych. Wiemy, że bez tego czasem się po prostu nie da. Nie obawiaj się jednak, wszystko wyjaśniamy najprościej, jak tylko można. A nasze wywody naukowe okraszamy ciekawymi grafikami, przytaczamy ciekawostki i eksperymentujemy. Dzięki temu łatwiej będzie ci zrozumieć naukę, z którą spotykasz się nie tylko w szkole, ale przecież także i w życiu codziennym.

Jak działa bateria? Dlaczego ludzie mają duże stopy? Gdzie wykorzystujemy zjawisko fotoelektryczne? Z czego składa się światłowód? Co to jest korozja? Jak wyprowadzić tlenki z równowagi? Dlaczego żarówka świeci? To tylko niektóre z wielu pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w Polilabie. Zaglądaj do nas, kiedy tylko chcesz.

Czy wiesz, że:

  • Na kampusie mamy ule oraz łąkę roślin miododajnych. Politechniczna pasieka to „Ulopolis”. Nasi naukowcy z Wydziału Inżynierii Środowiska badają tam urządzenia do wspierania opieki nad pszczelimi rodzinami.
  • Możesz u nas studiować na kierunku lekarskim. To zupełna nowość w ofercie PWr. Studia są prowadzone przez doświadczonych medyków i pozwolą wykształcić lekarzy otwartych na technologie przyszłości.
  • Podczas prestiżowych zawodów serii Formuła Student w USA ekipa PWR Racing Team zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. O zwycięstwo walczyło 121 drużyn, a nasi studenci byli jedyną reprezentacją z Europy.
  • Stworzyliśmy trzy filmy popularnonaukowe pt. „Fenomeny”. Wyjaśniają one niezwykłości związane ze światłem, wodą i energią. Można je obejrzeć na YouTube i na fenomeny.pwr.edu.pl.
  • Sonda kosmiczna zbudowana przez studentów i studentki z koła naukowego PWr Aerospace wygrała prestiżowe zawody CanSat Competition United States 2023. Sonda ma wielkość puszki, waży 500 g, a w trakcie rywalizacji została wyrzucona ze spadochronem z wysokości 750 m.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!