MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Wrocławska

50-370 Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27
tel. 71 320 29 05

Dział Rekrutacji:
tel. 71 320 4111

www.pwr.edu.pl

rekrutacja@pwr.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Bądź sobą. Bądź z nami!

Czy wrażliwa i empatyczna dziewczyna może być inżynierką? Czy możesz myśleć o studiach w wielkim mieście, skoro jesteś osobą z niepełnosprawnością? Czy możesz nie mieć jeszcze pomysłu na siebie i na swoją przyszłość? Możesz!

Nie przestawaj marzyć, nie przestawaj być sobą. Znajdź takie miejsce, w którym poczujesz się po prostu dobrze.

Politechnika to świetny wybór, jeżeli chcesz realizować swoje pasje i kreować przyszłość. Dajemy ci nowoczesne narzędzia i bezpieczną przestrzeń – od ciebie zależy, jaki zrobisz z tego użytek. Nie wierzysz?

Poznaj historie kilkorga studentów, którzy wybrali naszą uczelnię, bo chcą zmieniać świat na lepsze. Studiują na różnych kierunkach, pochodzą z różnych miejsc i mają różne pomysły na siebie. Nie boją się wyzwań, ale też nie boją się przeciwności i porażek. Wiedzą, że tylko w taki sposób można iść naprzód.

Wiktoria studiuje mechanikę i budowę maszyn. Jest liderką projektu LEM SSV. Razem z kolegami i koleżankami z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych buduje pierwszego w Polsce elektrycznego buggy’ego – to bardzo charakterystyczny pojazd z odsłoniętą kabiną oraz solidną ramą i klatką bezpieczeństwa. Trudno ją wyciągnąć z warsztatu, kocha jazdę na motocyklu i grę na gitarze.

Sylwia studiuje zarządzanie i inżynierię produkcji, prowadzi własną firmę, w której m.in. pracuje na wysokościach, steruje koparką i transportuje ładunki. W wolnych chwilach dźwiga ciężary na siłowni i angażuje się w wolontariat na rzecz zwierząt. Jeśli istnieją jakieś stereotypy dotyczące dziewczyn na Politechnice, Sylwia na pewno je zburzy.

Natalia wybrała fizykę kwantową i od dziecka fascynuje ją kosmos. Jest osobą niedosłyszącą. Na uczelni działa w Sekcji Szkoleniowej Samorządu Studenckiego, poza nią – trenuje siatkówkę. Energią i zapałem mogłaby obdzielić kilka osób!

Tomek studiuje automatykę i robotykę, ale chwilowo zrobił sobie przerwę na uczelni. Nauka w formie zdalnej nie była dla niego. Postanowił jednak wrócić na PWr z nową energią. Jest typem aktywisty – nie potrafi usiedzieć w miejscu. Pochodzi z Lubania, gdzie mocno angażuje się m.in. działania dla lokalnej społeczności.

Z kolei Prince jest obywatelem świata – urodził się w Mozambiku, wychował w RPA, a studiował w Indiach i aktualnie w Polsce – na PWr. Studiuje Big Data Analytics, pracuje w startupie, prowadzi bloga i ma jeszcze mnóstwo pomysłów związanych z nowymi technologiami, które chciałby wcielić w życie. Ma sześcioro rodzeństwa i wspiera swoją rodzinę.

A ty? Masz już pomysł na siebie, czy ciągle jeszcze go szukasz? Pomożemy ci zaleźć to, co cię napędza do działania – do wyboru masz aż 64 kierunki. Damy ci szansę rozwinąć skrzydła i nabrać wiatru w żagle – czeka na ciebie ponad 170 kół naukowych. Pokażemy, że świat jest na wyciągnięcie ręki – prowadzimy kilkanaście programów wymiany studenckiej.

Potrafimy inspirować do wielkich rzeczy. Kto wie, może już wkrótce ty też opowiesz nam swoją historię. Bądź z nami, bądź sobą!

Czy wiesz, że:

  • Na PWr możesz otrzymać stypendium już na pierwszym roku studiów. Doceniamy studentów z dobrymi wynikami w nauce i laureatów olimpiad. Do tego oferujemy stypendia pomostowe, stypendia socjalne oraz wsparcie dla studentów z niepełnosprawnościami lub w trudnych sytuacjach życiowych.
  • Organizujemy ogólnopolskie otwarte zawody robotów – Robotic Arena. W rywalizacji startują zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i kilkukilogramowe kolosy. To robi wrażenie!
  • Zachęcamy do aktywności sportowej. Na uczelni proponujemy blisko 40 dyscyplin, które możesz uprawiać na zajęciach lub trenując w sekcji. Masz do wyboru m.in. siatkówkę, pływanie, wioślarstwo, ale też karate, narciarstwo, rugby, unihokej, wspinaczkę czy jogę.
  • Stworzyliśmy miniserial pt. „Nauka do potęgi”. Zdziwisz się, że praca naukowca może dostarczyć tylu emocji.
  • Należymy do „Unite!” – University Network for Innovation, Technology and Engineering. Jest to sieć uczelni z dziewięciu krajów UE – od Finlandii po Portugalię. To szansa na udział w międzynarodowych programach nauczania.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt