MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Opolska

45-758 Opole, ul. Prószkowska 76
tel. c. 77 449 80 00

www.po.edu.pl

  • Opis
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

O uczelni

Politechnika Opolska to kompaktowa, przyjazna uczelnia z ponad półwiekowymi tradycjami i nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym. Na małej uczelni łatwiej się ze wszystkimi dogadasz i szybciej nawiążesz relacje z ludźmi z innych kierunków i wydziałów. Nawet najsurowszy profesor inaczej traktuje studenta, którego zna, niż tego, który jest anonimowym numerem indeksu.

Oferujemy zarówno kierunki techniczne, jak i ekonomiczne, czy medyczne. Poli- znaczy wiele! Po studiach I stopnia możesz zmienić kierunek i zrobić „magisterkę” z kolejnej specjalności.

W ostatnich latach zainwestowaliśmy dziesiątki milionów euro w laboratoria z prawdziwego zdarzenia. Wiele z nich, jak np. Laboratorium neuro-science, gdzie bada się interakcje mózg-komputer czy Laboratorium ruchu, gdzie bada się kadra olimpijska to najlepsze tego typu pracownie w Polsce.

Politechnika słynie z ciekawych prac dyplomowych. Jeśli masz pomysł, wykładowcy pomogą ci zrobić dyplom, z którego będziesz dumny. Nasi absolwenci konstruowali pojazdy na baterie słoneczne i roboty do gry w szachy, pisali o miodzie i spływach kajakowych, a aplikacje na telefony, z których „zrobili inżyniera” dały im nie tylko tytuł, ale i zarobek.

Dzięki szerokiej współpracy z przemysłem studenci odbywają praktyki i staże w największych firmach w regionie, a potem znajdują tam bez trudu pracę. Ifm eco link, Itaka, Elektrownia Opole, Cementownia Górażdże, Polaris, czy Sindbad to tylko początek długiej listy naszych sprawdzonych partnerów.

Rok założenia: 1966

Uczelnia w liczbach
Liczba studentów ogółem – 5000
- w tym liczba kobiet – 1582
- w tym studenci stacjonarni – 3344, niestacjonarni - 1656
- w tym liczba cudzoziemców – 326 (w tym 100 kobiet)
Nauczyciele akademiccy: 440
Uprawnienia habilitacyjne: 3
Uprawnienia doktorskie: 3

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!