MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

35-959 Rzeszów, al. Powstańców Warszawy 12
tel. 17 865 11 00
Międzywydziałowa Komisja Rekrutacyjna
35-959 Rzeszów, al. Powstańców Warszawy 12
tel. 17 743 25 40, 17 743 25 41, 17 743 2152, 17 743 25 43 (w okresie prowadzenia rekrutacji)

https://rekrutacja.prz.edu.pl/
e-mail: rekrutacja@prz.edu.pl (w okresie prowadzenia rekrutacji)

http://prz.edu.pl

rzecznik@prz.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
  • SUPER UCZELNIA
  • Wydziały i kierunki
  • Profil programu

Studenci, absolwenci i pracodawcy POLECAJĄ

  • Lider dla pracodawców
  • Innowacyjna infrastruktura
  • Najlepsza uczelnia w południowo-wschodniej Polski

Wybierając studia na Politechnice Rzeszowskiej, podejmiesz wyzwanie zdobycia gruntownej wiedzy, rozbudzenia ciekawości świata, rozwijania własnych zdolności i zainteresowań. Bogata oferta uczelni stwarza możliwość wyboru ciekawych kierunków oraz pozwala spełniać marzenia i ambicje studentów.

Politechnika Rzeszowska oferuje kształcenie na 30 kierunkach studiów I i II stopnia, a także na studiach doktoranckich i podyplomowych. Jest jedną z nielicznych uczelni w kraju, do niedawna jedyną, która prowadzi elitarny kierunek lotnictwo i kosmonautyka i w ramach specjalności „pilotaż” szkoli pilotów lotnictwa cywilnego. Odbywa się ono w Ośrodku Kształcenia Lotniczego w Jasionce. Jest to jedyna uczelnia w kraju, która dysponuje własnym lotniskiem z betonowym pasem startowym i w pełni wyposażonym zapleczem, w tym symulatorami lotu i samolotami. Pasjonaci szybownictwa mogą sprawdzić swoje umiejętności w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej, w którym są prowadzone szkolenia do licencji pilota szybowcowego.

Uczelnia stawia na mobilność międzynarodową, umożliwiając studentom wyjazd do jednej z ponad 100 uczelni zagranicznych, m.in. na Cyprze, Litwie, Łotwie, Węgrzech, w Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Finlandii, Francji, Grecji, Holandii, Hiszpanii, Islandii, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, w ramach programu Erasmus+, uczestnictwo w konferencjach międzynarodowych oraz odbywanie staży i praktyk w renomowanych zakładach przemysłowych w kraju i za granicą. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę studiowania, dbając, by studia zapisały się na trwałe w pamięci absolwentów. Piastują oni ważne stanowiska w instytutach naukowych, wielkich koncernach i przedsiębiorstwach także na rynku europejskim.

Studenci mogą rozwijać swoje pasje w ponad 60 kołach naukowych, Akademickim Radio i Telewizji „Centrum”, Zespole „Połoniny”, Chórze Akademickim i sekcjach sportowych, osiągając międzynarodowe sukcesy, m.in. 1. miejsce Legendary Rover Team na prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, 2. miejsce w zawodach SAE Aero Design w USA czy udział PRz Racing Team w zawodach Formuła Student na europejskich torach wyścigowych.

Atutem uczelni jest jej doskonała lokalizacja na terenie stolicy województwa podkarpackiego – Rzeszowa. Miasteczko studenckie uczelni jest zaliczane do najpiękniejszych w kraju. To właśnie tutaj odbywają się najlepsze juwenalia w Polsce. Infrastruktura obejmuje nowoczesne laboratoria i aparaturę, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, domy studenckie o wysokim standardzie oraz kompleks sportowy.

Czy wiesz, że...

  • Politechnika Rzeszowska jest pierwszą w kraju uczelnią, która kształciła pilotów lotnictwa cywilnego. W ciągu prawie 45 lat wykształciła 918 absolwentów pilotażu. Ośrodek Kształcenia Lotniczego jest zlokalizowany obok międzynarodowego portu lotniczego Rzeszów–Jasionka. Posiada samoloty: Socata TB-9 Tampico, Piper PA-28 Arrow, Zlin 242 L, Piper PA-34 Seneca V.
  • Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej jest położony na „świętej górze szybowników”, która jest miejscem specyficznym na skalę światową. Oferuje loty szkolne od podstaw do licencji pilota szybowcowego oraz zaawansowane loty treningowe z wykorzystaniem prądów termicznych, zboczowych i falowych.
  • Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki uruchomiono interdyscyplinarne studia inżynierskie na kierunku elektromobilność, które obejmują praktyczne zastosowania matematyki i informatyki oraz fizyki i chemii, szczególnie w odniesieniu do problemów magazynowania energii i wykorzystania ogniw paliwowych.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt