MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


porównaj studia

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

35-959 Rzeszów, al. Powstańców Warszawy 12
tel. 17 865 11 00
Międzywydziałowa Komisja Rekrutacyjna
35-959 Rzeszów, al. Powstańców Warszawy 12
tel. 17 743 25 40, 17 743 25 43

https://rekrutacja.prz.edu.pl/
e-mail: rekrutacja@prz.edu.pl 

http://prz.edu.pl

rzecznik@prz.edu.pl

Wyszukiwarka studiow
 • SUPER UCZELNIA
 • Wydziały i kierunki
 • Profil programu

Buduj z nami swoją przyszłość

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza to naukowa wizytówka Rzeszowa. Znakomita renoma uczelni znajduje potwierdzenie w liczbie kandydatów chętnych do studiowania.

Politechnika Rzeszowska oferuje blisko 40 kierunków studiów. Znakomita kadra naukowo-dydaktyczna, bogato wyposażone sale dydaktyczne, nowoczesne laboratoria i aparatura zapewniają wysoki poziom kształcenia oraz możliwość zdobycia kwalifikacji cenionych przez pracodawców zarówno w kraju, jak i za granicą. W celu doskonalenia kształcenia uczelnia identyfikuje wyzwania rynku pracy przyszłości, współpracując z instytucjami Unii Europejskiej, uczelniami zagranicznymi oraz podmiotami gospodarczymi.

Innowacyjny system kształcenia daje studentom możliwość wyboru ciekawych kierunków i specjalności oraz wykreowania własnej ścieżki kształcenia. Sztandarowym kierunkiem, z którego uczelnia jest szczególnie dumna, jest lotnictwo i kosmonautyka, na którym kształci się pilotów lotnictwa cywilnego.

Politechnika Rzeszowska stwarza możliwość udziału w programie wymiany akademickiej Erasmus+, którego celem jest zwiększenie szans absolwenta na rynku pracy, zdobywanie nowych doświadczeń, podniesienie poziomu wiedzy i poznanie nowych kultur oraz doskonalenie kompetencji językowych.

Sercem uczelni są niezmiennie studenci i miasteczko akademickie, gdzie znajduje się

6 akademików dla ok. 2000 mieszkańców.

Panuje tutaj niesamowita atmosfera, a z uwagi na usytuowanie blisko centrum miasta kulturalna i rozrywkowa oferta Rzeszowa pozostają na wyciągnięcie ręki. Studia to też czas rozwoju osobistego. Studenci mogą działać w ponad 60 kołach naukowych, np. Euroavii, PRz Racing Team czy Legendary Rover, których członkowie odnoszą liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Centrum Sportu Akademickiego zapewnia najlepsze warunki do rozwoju kultury fizycznej dla studentów. Wspólnie z Akademickim Związkiem Sportowym prowadzi zajęcia w kilkudziesięciu sekcjach sportowych, np.: piłka ręczna, wspinaczka sportowa, koszykówka, lekkoatletyka, futsal i piłka nożna, piłka siatkowa, żeglarstwo, tenis stołowy, unihokej, kolarstwo czy narciarstwo.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” jest prężnie działającą instytucją kultury. Zespół występował na czterech kontynentach, prezentując swój program podczas prawie 2500 koncertów. Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej pełen wigoru, młodzieńczej pasji i radości życia z dumą występuje podczas uroczystości uczelnianych, a także bierze udział w festiwalach i konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Do dyspozycji studentów jest również Akademickie Radio i Telewizja Centrum. Praca w ARiTC to nie tylko możliwość odbycia praktyki dydaktycznej, zawodowej i stażu, lecz także zdobycia drugiego zawodu i cennego doświadczenia.

Politechnika Rzeszowska stawia na edukację jutra, edukację nowoczesną, edukację innowacyjnych rozwiązań odpowiadającą na potrzeby rynku. Uczelnia kształci generację kolejnej rewolucji przemysłowej, pokolenie twórczych, aktywnych i świadomych ludzi, dla których wiedza to wartość najwyższa i klucz do sukcesu.

Czy wiesz, że:

 • Politechnika Rzeszowska to 70 lat tradycji, 7 wydziałów i ponad 10 000 studentów,
 • Politechnika posiada status uniwersytetu i jest międzynarodowym ośrodkiem badawczym,
 • Politechnika posiada status uniwersytetu i jest międzynarodowym ośrodkiem badawczym,
 • nowoczesny sprzęt laboratoryjny, niejednokrotnie unikatowy na skalę kraju i świata pozwala wykonywać skomplikowane badania na zlecenie przedstawicieli przemysłu,
 • uczelnia ma zawartych ponad 90 umów z uczelniami wyższymi w krajach europejskich oraz z uczelniami poza UE w: Chinach, Brazylii, Kolumbii, Meksyku, Czarnogórze czy Gruzji,
 • Politechnika słynie z kształcenia pilotów lotnictwa, do tej pory wykształciła ponad 900 pilotów, wśród nich kapitana Tadeusza Wronę,
 • każdego roku samorząd studencki organizuje obóz szkoleniowo-adaptacyjny „Adapciak” skierowany do studentów pierwszego roku,
 • Rzeszowskie Juwenalia dwukrotnie zostały uznane za jeden z najlepszych festiwali kultury studenckiej w Polsce.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt